Noteikti esat kādreiz dzirdējuši vārdu savienojumu "uzņēmuma energoaudits", bet ko nozīmē energoaudits privātmājai? Kādos gadījumos tas ir jāveic, ko tādējādi var uzzināt par savu īpašumu? Un cik tas izmaksā? Par to raksta turpinājumā.

Kā skaidro RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta profesore Andra Blumberga, tā ir procedūra, kuras laikā var uzzināt, cik māja ir energoefektīva. Māju apseko sertificēti speciālisti, kuri veic mājas energoefektivitātes analīzi. Viņi, apsekojuši konkrēto māju, izskaidros, kādas darbības tajā jāveic, lai samazinātu siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņu, sniegs ieteikumus, kādi energoefektivitātes pasākumi būs piemērotākie tieši konkrētajai mājai. Tāpat speciālisti privātmājas īpašniekam sniedz energoaudita atskaiti, kurā ir redzami visi veiktie aprēķini. "Energoaudita laikā var saprast, cik daudz māja patērē. Tas ir līdzīgi kā ar mašīnām – cik mana mašīna patērēs, salīdzinot ar citām, piemēram, kāds būs patēriņš, ja es braukšu ar džipu vai "Fiat Punto". Traki ir tad, ja cilvēks brauc ar "Fiat", bet rēķins par benzīnu ir kā džipam," salīdzina RTU profesore

Vai visām privātmājām obligāti jāveic energoaudits? RTU profesore skaidro, ka energoaudita nepieciešamība ir noteikta likumdošanā. 

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!