Foto: Shutterstock
Pēdējā gadā Latvijas iedzīvotāji mājās pavadījuši ļoti daudz laika. Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi izrādījušies labs dzinulis labiekārtot un remontēt mājokli – jo ko gan vēl darīt, sēžot četrās sienās? Tomēr izrādījies, ka remonts pandēmijas laikā nes jaunus riskus: palīdzībai no malas var sekot policijas vizīte un sods.

Rakstā uzzināsi:

  • Kādi ir nosacījumi mājokļa remontam pandēmijas laikā;
  • Kādos gadījumos remontdarbi var beigties ar sodu;
  • Kā rīkoties, ja līgums paredz remontu pabeigt noteiktā laikā, bet pandēmijas dēļ tas nav iespējams.

2021. gada sākumā rīdziniece Svetlana iegādājās dzīvokli. Līdz ar hipotēku viņa ņēma kredītu arī jaunās mājvietas remontam. Banka to iedeva, bet ar noteikumu: pēc pusgada remontam jābūt pabeigtam, pēc tam jāveic jauns īpašuma vērtējums, lai pārliecinātos, ka izsniegtie līdzekļi iztērēti paredzētajam mērķim. Pretējā gadījumā Svetlanai draud soda sankcijas – procentu likme tiek paaugstināta par 0,5% līdz brīdim, kamēr netiks iesniegts jaunais vērtējums.

Lai nolīgtu remontstrādnieku brigādi, Svetlanai naudas nepietika, no vīra viņa šķīrusies, tādēļ palīgos pieteicās brālis ar sievu, kas dzīvo citā pilsētā. "Godīgi izliku kāpņutelpā paziņojumu: "Sakarā ar remontdarbiem tādā un tādā dzīvoklī var būt troksnis. Ja objektīvu apsvērumu dēļ kādā brīdī trokšņot nedrīkst (piemēram, guļ bērns), lūgums to paziņot, zvanot uz tādu un tādu numuru. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām." Sludinājums bija gan latviešu, gan krievu valodā," stāsta Svetlana.

"Sestdien atbrauca brālis ar sievu, ķērāmies pie darba," viņa stāsta. "Tuvojās vakars, bet vēl nebija vēls. Zāģējām pēdējās brusas, lai izveidotu stalažas darbam ar griestiem. Tādā veidā es varētu turpināt darbu arī vienatnē. Pēkšņi pie durvīm klauvēja. Nodomāju, ka kaimiņi nāk rāties. Jau grasījos atvainoties un teikt, ka pēc 5–10 minūtēm darbus beidzam. Taču uz sliekšņa stāvēja pašvaldības policisti. Sacīja, ka kaimiņi sūdzējušies par troksni, bet pēc tam pajautāja, vai esam no vienas mājsaimniecības. Pat neaizdomājoties godīgi atzinām, ka neesam. Galu galā katram izrakstīja 30 eiro sodu."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!