Bavārijas galvaspilsētai Minhenei, kas patiesībā ir arī visas Vācijas slepenā galvaspilsēta, ir daudz ko piedāvāt ceļotājiem. Ja mēdzat ceļot ar "šauro budžetu" vai principā nevēlaties maksāt par ceļojumiem visur pēc "turistu cenrāža" - tad der ieklausīties apskatāmās pilsētas vietējo iedzīvotāju padomos. Tobiass Leupolds - portāla "Likealocal" autors no Minhenes - piedāvā 10 lieliskas iespējas, ko bez maksas piedāvā skaistā pilsēta Minhene.


Sērfo Minhenē!

Ja kaut kas pasaulē ir savdabīgs, unikāls un tāds, kā citur nav - tad tas ir jāredz! Tāds ir gadījums ar sēfošanu Eisbahā, Minhenē - šajā vietā ir dzimusi upju sērfošana - diezgan neparasts sporta veids. Viļņi šeit, starp citu, ir mākslīgi. Pipariņu šim sporta veidam piešķir fakts, ka šajā vietā ir oficiāli aizliegts peldēties. Atkarībā no laikapstākļiem - sērferi šeit rosās visos gadalaikos. 

Vairāk uzzini šeit.

1972.gada sajūtas Olimpiskajā parkā

Olimpiskajā parkā var apskatīt daudz objektu no 1972.gada Vasaras olimpiskajām spēlēm - tur atrodas olimpiskais ciemats, iepirkšanās centrs un gleznains parks ar ezeru. Olimpiskais parks ir ne tikai obligātajā Minhenes arhitektūras objektu sarakstā, bet ir arī vieta, kur joprojām sajūtams olimpiskais gars, notiek kultūras, sporta un reliģiski pasākumi. Nāc šurp un ieelpo īsti sportisku garu!

Vairāk info - šeit!

Piedzīvo pārsteigumu Asama baznīcā


Nav nozīmes - esat ar reliģiju tuvāk pazīstams vai nē - šis ir objekts, kas Minhenē ir jāredz. Asama baznīcai ir gan arhitektūras, gan vēsturiska vērtība. Tā ir īstens baroka laika meistardarbs, kurā katru collu klāj ornamenti un rotājumi. Šis ir gadījums, kad ir vērts paķet līdzi savu videokameru.

Vairāk informācijas - šeit!

Iepazīsti Bavārijas automobiļus BMW pasaulē


BMW Centrs ir veltījums vienai no pasaulē vislabāk pazīstamajām automobiļu markām. Nem vērā, ka šis nav BMW galvenais ofiss vai muzejs. Drīzāk tā ir izstāžu zāle visjaunākajiem BMW automobiļiem! Pat ja neesat autolietu fans, pati grandiozā ēka vien ir tā vērta, lai šo vietu apmeklētu.

Vairāk info - šeit!

Sajūti mieru, skatoties uz Miera eņģeli


Miera eņģeļa statuja atrodas brīnišķīgā vietā, kur ir skaists parks, blakus upe. Ja jums ik pa laikam ir vēlme vienkārši apsēsties, relaksēties, raudzīties apkārt un sajust šīs pilsētas būtību, tad šī ir tā vieta, kur to darīt. Uzslieta 1896.gadā, statuja atgādina par 25 miera gadiem, kas sekoja 1870.-1871.gada karam starp Vāciju un Franciju.

Vairāk info - šeit.

Satiecies ar hipsteriem Gertnera laukumā


Agrāk centrālā geju un lezbiešu pasākumu "skatuve", šodien Gertnera laukums ir centrālā satikšanās vieta pilsētas stilīgajiem ļaudīm.Var teikt, ka Gertnera laukums ir Minhenes hipsteru sabiedrības pats centrs un ideāla vieta tiem, kam piekopj cilvēku "vērošanas sportu". Piesēdiet ar draugiem, sarīkojiet šeit pikniku un vērojiet interesantos cilvēkus sev apkārt!.

Vairāk info - šeit.

Atklāj Minhenes dvēseli pie Izāras upes


Izāra ir Minhenes galvenā un svarīgākā upe. Tās apkārtne ir lieliska vieta, kur izbraukt ar velosipēdiem, nodarboties ar skriešanu vai vienkārši atpūsties dabā.  Apsēžoties upes krastā, jūs nejūtisiet, ka vispār esat lielas pilsētas viducī. Izāra ļaus jums uz mirkli sajusties kā laukos.

Vairāk info - šeit!

Ieelpo vēsturi un kultūru Ķēniņa laukumā


Bez elpu aizraujošas arhitektūras un dažādajām celtnēm, kas atrodamas ap laukumu, "Königsplatz" jeb Ķēniņa laukums burtiski izstaro vēstures notikumus. Šī ir vieta, kur nacisti noturēja savus mītiņus. Šodien tā ir vieta, kur cilvēki mēdz apgulties zālītē un baudīt dzīvi.

Vairāk info - šeit.

Pastaigājies Nimfenburgas pils dārzā


Visiem patīk majestātiskas pilis, sevišķi, ja tās izskatās tieši kā no pasakām. Šo pili apņem gleznains parks un tā ir ideāla vieta romantiskām pastaigām. Ja par ieeju pilī un tās muzejā būs jāmaksā, tad par parka apmeklējumu - nē. Bavārijas valdība šo vietu ir izmantojusi kā savu vasaras rezidenci.

Vairāk info - šeit!

Iepazīsties ar vietējiem cilvēkiem Vīnes tirdziņā


Tas ir mazākais pastāvīgais tirgus laukums Minhenē. Laukumam ir ļoti īpaša un tieši Minhenei raksturīga aura. Tā ir laba alternatīva lielajam Viktuālijas tirgum (ieeja brīva), taču te ir krietni mazāk cilvēku un tūristu. Ja jūsu ceļojumā nav paredzēts apmeklēt mazos vācu lauku ciematiņus, tad šī būs gandrīz kā alternatīva.

Vairāk info - šeit!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!