Foto: Shutterstock
Par Dubaju runāts un rakstīts daudz, tāpēc pēdējais laiks pašiem doties uz šo pilsētu un noskaidrot, par ko visi tā jūsmo, kā arī, lai saprastu, kas ir patiesība un kas ir tikai klišejas.

Kad apmeklēt?

Iesācējiem jāsaprot, ka Dubaija nav Lasvegasa. Šeit neatradīsiet milzīgas, neona gaismās mirdzošas izkārtnes, parodistu šovus, dejotājas un kazino. Patiesībā, azartspēles šeit ir aizliegtas ar likumu, pat pasaules līmeņa zirgu skriešanās sacensībās Dubai World Cup likmes ir aizliegtas.

Dubaija vairāk līdzinās Šanhajai, jo šeit redzēsiet pārdrošu arhitektūru, debesskrāpjiem rotātu debesjumu, apsēstību ar modi un stilu, kā arī ainavai piederošu plaukstošu laikmetīgo mākslu. Pretēji baumām, Dubaijā nevalda bagātnieku kultūra, kaut gan jāsaka, ka lielākās bagātības nav taustāmas un sakņojas beduīnu mantojumā, proti, dzejas, dziesmu, deju tradīcijās, kā arī medībās ar piekūnu, un to visu Jūs varēsiet šeit piedzīvot.

Dubaijai ir arī savs futūristiskums un rietumu gaumēm atbilstošas izklaides - lielisks metro, kas zibenīgi pārvietojas pa debesu līniju tā, kā tas redzams Blade Runner, neskaitāmi tirdzniecības centri, iekštelpu slēpošanas parks, neskaitāmi bāri - tā ir tikai daļa no ierastajām "Austrumu" baudām. Šejienes tirgos varēsiet arī kaulēties par zeltu un vīraku, kā arī baudīt sauli, sēžot uz kamieļa muguras, uzpīpēt aromātisku ūdenspīpi sheesha, sēžot uz sena koka buru laivas klāja. Iespējams, ka tomēr dažas no klišejām ir patiesas...

Dubaija ir tveicīga lielāko gada daļu. Vislabāk apmeklēt laikā no novembra līdz martam, kad gaisa temperatūra ir mērena - kaut gan pēdējo gadu laikā janvāris, kas tiek uzskatīts par optimālāko apmeklēšanas mēnesi, bija apmācies un lietains.

Ja vēlaties baudīt sauli, jūru un smiltis, tad ideālais laiks būs pavasaris un rudens, jo tieši tad varēsiet iegūt lielisku iedegumu un pēc tumsas iestāšanās varēsiet atvēsināties kādā no kondicionētajiem restorāniem, bāriem vai iepirkšanās centros.

Vasara būs lētākais laiks, kad apmeklēt Dubaiju, tomēr no jūnija līdz septembrim vidējā temperatūra var pārsniegt +40C.

Nokļūšana

Foto: AFP/Scanpix

Pārsēšanās: No Dubai International Airport (www.dubaiairport.com) vislabāk izvēlēties taksometru, izņemot, ja Jums tiek piedāvāta kāda cita veida bezmaksas pārsēšanās iespēja. Lauzieties cauri sagaidītāju pūlim ierašanās zonā, līdz nokļūsiet valstij piederošajam Dubai Taxi Corporation (http://dtc.dubai.ae) taksometru stendam; DTC ir vienīgā kompānija, kam oficiāli ir atļauts sniegt taksometru pakalpojumus no lidostas.

Šeit vienmēr būs kāds taksometrs, un tiem visiem būs skaitītāji: AED20 par nelielu transportlīdzekli vai AED25 par lielu transportlīdzekli (20 Arābu Emirātu dirhami - aptuveni 4 eiro) no lidostas un 1,60 par kilometru turpmāk. Brauciens līdz Deirai (Deira) varētu izmaksāt līdz AED35 (aptuveni 7 eiro), līdz Bur Dubai vai Sheikh Zayed Road maksās no AED 35 līdz AED 70 (no 7 līdz 14 eiro), savukārt uz Jumeirah - noAED45 līdz AED80 (no 9,60 līdz 7 eiro). Cenas būtiski atšķiras, jo viss atkarīgs no laika, kad dodaties ceļā un attāluma, piemēram, ja esat apmetušies Jumeirah, tad cena atkarīga no tā, kurā pludmales gala atrodas jūsu viesnīca.

Pastāv arī iespēja izmantot Dubaijas metro (Dubai Metro) un Dubaijas Lidostas autobusu (Dubai Airport Bus). Lai gan lēti, šie pakalpojumi nav īpaši ērti, ja jāpārvadā smaga bagāžā vai arī, ja esat apmetušies četru vai piecu zvaigžņu viesnīcā.

Visu terminālu ārpusē atrodas Dubaijas Lidostas autobusu pieturas, kondicionēti autobusi aizvedīs uz tādām tuvējām teritorijām kā Al Mankhool, kur atrodas daudzas vidēja līmeņa viesnīcas un apartamenti. Autobusi Nr. 4, 11, 15, 33 un 44 kursē turp un atpakaļ no Terminal 1, savukārt Nr. 2 apkalpo Terminal 2.

Ja esat apmetušies Deiras budžeta viesnīcu rajonā, tad izmantojiet autobusa Nr 401 pakalpojumus, kas dodas uz Vienības laukumu (Union Square), Baniyas Road, Al Sabkha autoostu un Deiras autoostu, savukārt Nr. 402, šķērsojot Deiras pilsētas centru aizvedīs uz Karama, Al Mankhool un Bur Dubai. Dubaijas metro ir lielisks veids, kā pārvietoties pa pilsētu, tomēr šie pakalpojumi ir derīgi, ja esat apmetušies iepirkšanās centrā (un tas nav joks, jo Kempinski Hotel atrodas Mall of the Emirates). Situācija noteikti uzlabosies līdz ar jaunu metro staciju izveidi.

Dubai Metro's Red Line aizvedīs turp un atpakaļ lidostā. Pēc tam, kad šķērsosiet Dubai Creek cauri tunelim, dosieties pa Sheikh Zayed Road, kur atrodas daudzas viesnīcas. Cenas tiek aprēķinātas saskaņā ar zonām un biļetes ir klasificētas kā "regulārās" (Regular) vai "zelta" (Gold). Parastas metro biļetes nosaukums ir Nol Red Ticket, un tā maksā AED4 - tai ir AED2 kredīts. Cena braucienam no lidostas Terminal 3 uz Burj Khalifa/Dubai Mall pieturu, piemēram, izmaksās AED4,50.

PADOMS

Lidostas ierašanās zonā nekādā gadījumā (pat, ja nākas gaidīt garā taksometru rindā) nepieņemiet piedāvājumus no aizdomīgiem tipiem, kas čukstēs "Taksi? Taksi?". Labāk izdariet pakalpojumu un informējiet par nelegālajiem taksometru pakalpojumu sniedzējiem Dubaijas Lidostas darbiniekus.

Pārvietošanās

Foto: Reuters/Scanpix

Sabiedriskais transports: Valsts ceļa un transporta organizācija (Government's Road and Transport Authority) (24 stundu palīdzības līnija [AP1] 800 9090, www.rta.ae) pārvalda visu Dubaijas sabiedrisko transportu. Maršrutus, sarakstus un cenas iespējams lejupielādēt attiecīgajā mājas lapā. Salīdzinoši jaunais, tīrais un ērtais Dubaijas metro ir piemērots, lai dotos iepirkšanās tūrēs, aizvedot pircējus uz daudziem no labākajiem tirdzniecības centriem, ieskaitot Mall of the Emirates, Dubai Mall, Bur Juman un City Centre. Biļešu cenas variē, sākot no AED1,80 līdz 5,80 (no 0,36 līdz 1,20 eiro) par braucienu, atkarībā no attāluma; varat braukāt pa Dubaiju visu dienu par AED14 (3 eiro).

Moderni un kondicionēti autobusi apkalpo pasažierus aptuveni 79 maršrutos visā Dubaijā, tomēr tūristi tos reti izmanto. Visizdevīgākais ir maršruts pa Jumeirah Beach Road; maršruta karte un laiki ir pieejami tiešsaistē (http://bus.rtaprojects.me/rta_bus_eng/plan.php). Iekāpiet pa autobusa priekšdurvīm un samaksājiet pie autobusa vadītāja (cenas, sākot no AED2; aptuveni 0,42 eiro). Sievietēm jāsēž sieviešu zonā autobusa priekšpusē.

Foto: Shutterstock

Interesanti, vaļēji koka kuģīši ar nosaukumu abras krustu šķērsu pārvietojas pa Dubai Creek (ik pēc 5 līdz 7 minūtēm), savienojot Deiru un Bur Dubai, sākot no plkst. 5.00 līdz pusnaktij, katru dienu. Par braucienu jāmaksā pie kuģa kapteiņa (AED1). Transporta līdzeklis dodas ceļā, kad tas ir pilns ar pasažieriem. Abra stacijas ērti izveidotas netālajos Bur Dubai Souq, Deira Old Souq (Spice Souq), Al Sabkha, un Dubai Old Souq. Visefektīgākie braucieni būs vakaros.

Abras iespējams iznomāt (AED100 stundā) visās stacijās un doties romantiskā mēnesgaismas vakara izbraucienā pa Creek.

Nol karti, ko iespējams iegādāties metro biļešu kasēs, biļešu automātos un RTA klientu centros, var izmantot visos sabiedriskā transporta veidos; Silver Nol karti (AED20, ieskaitot AED14 vērto e-karti) ir vispiemērotākā pilsētas viesiem.

Taksometri: Dubai Taxi Corporation (04 2080808, http://dtc.dubai.ae) ir profesionālākais taksometru operators Dubaijā. Visiem taksometriem ir skaitītāji. Taksometru pieturas atrodas arī pie tirdzniecības centriem; varat ar rokas mājienu apstādināt tos arī uz ielas (ja apstādināsiet taksometru uz ielas, tad būs jāmaksā AED3, bet, ja rezervēsiet taksometru laikā no plkst. 6.00 līdz 22.00 telefoniski, tad AED6. No plkst. 22.00 līdz 6.00 jāmaksā AED3,50 un pēc tam par katru kilometru papildu AED1,60; AED10 būs minimālā summa, ko iztērēsiet). Ja radušās problēmas ar taksometriem (var rasties problēmas sastrēgumstundās un nedēļas nogaļu vakara stundās), tad dodieties uz tuvāko viesnīcu, pie kurām ierasti vienmēr stāv taksometri; varat palūgt arī šveicaram, lai izsauc Jums taksometru. Īss brauciens ar taksometru pa pilsētu izmaksās nieka AED20 (aptuveni 4 eiro) vai arī pat AED80 (nedaudz mazāk par 16 eiro), ja dosieties no viena pilsētas gala līdz otram. Ja dosieties uz Sharjah vai arī uz Northern Emirates, tad būs jāšķiras no papildu AED20.

Automašīnu noma: Biznesa klases ceļotāji un tie, kas vēlas Apvienotajos Arābu Emirātos redzēt ko vairāk par Dubaiju, parasti nomā automašīnas, kas pieejamas lidostā. Ierašanās zonā pieejams dučiem nomas iespēju, ieskaitot Europcar, Thrifty, Budget un Avis; labākās cenas varat iegūt, ja rezervēsiet tiešsaistē jau iepriekš. Nepieciešams uzrādīt starptautiskas braukšanas tiesības.

Tiem, kas nav pieraduši braukt haotiskajā (šai teritorijai raksturīgajā) satiksmē, labāk izvēlēties taksometru pakalpojumus un noorganizēt aizvešanu no viesnīcas jebkurā brīdī, kad vēlaties apskatīt pilsētu. Vadošajām autonomas kompānijām ir savas filiāles daudzās piecu zvaigžņu viesnīcās un birojos daudzviet pilsētā; daudzas no tām piedāvā arī aizvešanās un atvešanas pakalpojumus.

Paturiet prātā, ka Apvienotajos Arābu Emirātos ir visaugstākais rādītājs nāves gadījumiem uz ceļa; vadītāji ir neapdomīgi un bieži vien pārkāpj ceļa satiksmes noteikumus, un tāpēc arī negadījumu iespējamība ir ļoti liela. Satiksme Dubaijā var būt ļoti blīva, it īpaši, ja brauksiet laikā no plkst. 8.00 līdz 9.30 (kad daudzi dodas uz darbu), no plkst. 12 pēcpusdienā līdz 14.00 (kad šie ļaudis dodas pusdienās vai no pusdienām), no plkst. 16.00 līdz 18.30 (kad tie dodas mājās), kā arī no plkst. 20.00 līdz 21.00 ceturtdienu un piektdienu vakaros (kad visi dodas atpūsties).

PADOMS

Ja plānojat nomāt automašīnu, izvairieties braukt smilšu vētru laikā, kad redzamība ir ļoti slikta, kā arī lietus laikā, kad ceļi ir bīstami sliktās drenāžas sistēmas dēļ. Uz lielceļiem uzmanieties arī no kamieļiem. Ja neskaita kamieļus un smilšu vētras, brauciens no Dubaijas uz tuksnesi un oāžu pilsētu Al Ain sagādās patiesu baudu.

Kas jāzina, pirms doties

Foto: Reuters/Scanpix

Svarīgi kontakti:

Neatliekamās palīdzības pakalpojumi: ievadiet 999 (policija), 998/999 (ambulance) vai 997 (ugunsdzēsības dienests).
Dubai Tourism (www.dubaitourism.ae) ir kioski visos lielajos iepirkšanās centros.

Pamatfakti:

Valūta: dirhams, ko rakstiski apzīmē ar Dh vai "Ārābu Emirātu dirhams" (AED).
Telefona kods: zvanot no ārvalstīm, ievadiet 00 971 (Apvienotie Arābu Emirāti), tam seko 4 (Dubaija), pēc tam septiņu ciparu numurs.
Vīzas: Pie imigrācijas galda iespējams iegūt bez maksas 30 dienu vīzas, kuras iespējams pagarināt par 30 dienām imigrācijas birojā. Pasēm jābūt derīgām uz sešiem turpmākajiem mēnešiem no ierašanās brīža.

Vietējie likumi un etiķete:

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Ja apmetīsieties piecu zvaigžņu pludmales kūrortos, tad ātri vien aizmirsīsiet, ka Dubaija ir islāma valsts, kas dzīvo saskaņā ar Šariata tiesību sistēmu. Tomēr šeit darbojas gan Šariata tiesību sistēma, gan civillikums. Tas, kuras tiesas priekšā Jūs nonāksiet, būs atkarīgs no jūsu pārkāpuma.

Islāms ir svarīga Apvienoto Arābu Emirātu ikdienas dzīves sastāvdaļa, pat rietumnieciskajā Dubaijā. Emirātu iedzīvotāji ievēro islāma likumus, sekojot Pieciem Islāma Pīlāriem (piemēram, tie paziņo, ka Dievs neeksistē, bet ir Allāhs, jālūdzas piecas reizes dienā, jāziedo labdarībai, jāgavē un jāveic svētceļojums uz Meku vismaz vienu reizi dzīves laikā).

Ja vēlaties, lai vietējā sabiedrība Jūs pieņem savā lokā, tad ģērbieties vienkārši un neuzkrītoši: sievietēm jāvalkā svārki, kas apsedz ceļus vai garāki, topi ar garām piedurknēm, un apģērbs nedrīkst būt pārāk apspīlēts un atkailinošs; vīriešiem jāvalkā biksēs/džinsi un topi ar garām piedurknēm. Tomēr daudzi ārzemnieki to neievēro, un tas aizvaino vietējos iedzīvotājus, tādējādi jūsu iespējas iepazīt tos tuvāk būtiski samazinās.

Neizrādiet simpātijas pret pretējo dzimumu publiski, it īpaši Ramadāna laikā, kad tas īpaši aizliegts (tāpat kā ēšana un dzeršana publiskās vietās dienas laikā); tāpat nedzīvojiet vienā viesnīcas numuriņā ar pretējā dzimuma pārstāvi, ja neesat ar to precējušies, izņemot, ja tie ir vecāki vai bērni. Pretējā gadījumā varat pat nonākt cietumā.

Neizmantojiet aizvainojošus žestus, nelamājieties publiskā vietā, neskatoties uz to, cik aizkaitināts esat! Šāda rīcība var radīt nopietnas nepatikšanas.

Ar likumu aizliegts dzert vai atrasties alkohola reibumā publiskā vietā; vienmēr izmantojiet taksometra pakalpojumus, kas aizvedīs no kluba vai bāra tieši uz viesnīcu. Alkohols ir pieejams viesnīcā un kluba restorānos un bāros; ārpus viesnīcām nav atļauts pasniegt alkoholiskos dzērienus.

Nesniedzieties pēc Emirātos dzīvojošas sievietes rokasspiediena, izņemot, ja viņa sniedzas pēc tā pirmā; nefotografējiet sievieti bez viņas atļaujas.

Ja viesojaties kāda mājās, novelciet apavus pie nama durvīm un nerādiet savu kāju pēdas, kad esat apsēdušies; tāpat izvairieties ēst ar kreiso roku.

Nedēļas nogale Dubaijā /AĀE ir piektdiena un sestdiena. Lielākajai daļai ļaužu piektdiena ir brīva (lūgšanu diena), tomēr daži šajā dienā strādā pusi dienas, vai arī pilnu sestdienu. Atvēršanas laiki vienmēr tiek saskaņoti ar darba stundām. Tādi lielveikali kā Carrefour un Spinneys strādā no plkst. 8.00 līdz 22.00, katru dienu, bet lielākā daļa tirdzniecības centru ir atvērti no plkst. 10.00 līdz 22.00. Nelieli piepilsētas tirdzniecības centri, neatkarīgi veikali un tirdzniecības beidz darbu laikā no plkst. 13.00 līdz 16.00/17.00 un piektdienās (lūgšanu dienās) neatveras ātrāk par plkst. 16.00/17.00.

Nefotografējiet šeihu pilis, policijas iecirkņus, militārās ēkas, ostas un lidostas.

Apskates vietas

Daudzi apmeklē Dubaiju lielisko iepirkšanās iespēju dēļ. Tomēr lielveikali ir pieejami arī visur citur pasaulē. Dubaijas ceļojumu īpašu padara iespēja iepazīt arābu kultūru, turklāt darīt to varēsiet izdarīt ar stilu.

Dubaija no putna lidojuma

Viens no labākajiem veidiem, kā sajust Dubaijas krāšņumu un tās apbrīnojamās inovācijas, ir nolūkoties uz to no gaisa. Dodieties lēnā lidojumā ar jūras lidmašīnu gar ainavām bagāto piekrasti; pakalpojumus nodrošina Seawings (www.seawings.ae). Līdzīgu ainavu varēsiet baudīt arī, ja izvēlēsieties lidojumu ar helikopteri, ko piedāvā Heli Dubai (www.helidubai.com) vai Alpha Tours (alphatoursdubai.com).

No gaisa saskatīsiet lieliskas ainavas, piemēram, buru formā izveidoto septiņu zvaigžņu Burj Al Arab, kā arī sirreālus veidojumus uz cilvēka radītas salas, piemēram, The Palm(s) un The World, kā arī Sheikh Zayed Road debesskrāpjus un pasaules augstāko celtni - Burj Khalifa, kuras virsotne iesniedzas mākoņos.

Lidojumu cenas ir dažādas; vairāk informācijas - mājas lapās.

Dubaijas muzejs (Dubai Museum)

Aizceļojiet atpakaļ laikā, lai iepazītu Dubaijas vēsturi (un atveldzējieties no karstuma) šajā labi kondicionētajā muzejā, kas atrodas zem izcilā Al Fahidi Fort - Dubaijas senākās celtnes, kas veidota 1787. gadā. Dubaiju izveidoja Bronzas laikmetā, par ko liecina 3000. g.p.m.ē. veidotie alabastra objekti.

Šeit varēsiet aplūkot pirmo rakstisko liecību par rāmu zvejnieku ciemu un tirdzniecības ostu, kuru 1580. gadā izveidoja venēciešu rotkalis Gasparo Balbi (Gasparo Balbi), kurš šķērsoja šo vietu, meklējot pērles. Izbaudiet laisko un vērtīgo pastaigu pa kiča piesātinātajām izstādēm, kuru skaitā arī reāla izmēra diorāmas kostīmos ietērpti manekeni.

Adrese: Al-Fahidi Street, Bur Dubai.
Kontakti: 00 971 4 353 1862, www.definitelydubai.com.
Darba laiks: no sestdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 8.30 līdz 20.30; piektdienās, no plkst. 14.30 līdz 20.30.
Ieejas maksa: AED3 pieaugušajiem, AED1 bērniem.

Bastakiya

Dubaijas senākās ēkas atrodas atmosfēriskajā Persiešu kvartālā ar nosaukumu Bastakiya, kas atrodas piecu minūšu gājiena attālumā no Dubaijas muzeja. Dubaijā saglabājušās tikai dažas vēsturiskas celtnes, jo beduīni bija nomadi, kuri dzīvoja pārvietojamās teltīs, savukārt pērļu nirēji un zvejnieki dzīvoja barasti (palmu būdās) pie Dubai Creek.

Pirmie, kas sāka celt pastāvīgas ēkas bija persiešu tirgotāji no Bastakas (Bastak) dienvidu Irānā; viņi šīs skaistās celtnes papildināja ar barjeel (vēja torņiem, kas bija sava veida gaisa kondicioniera priekštecis), ko veidoja no ģipša, koraļļiem un smiltīm. Tās pamazām sagruva, tomēr pirms dekādes valdība nolēma tās glābt no izzušanas, uzsākot rekonstrukcijas darbus; tagad šeit atrodas mākslas galerijas, kafejnīcas un stilīgas viesnīcas. Vēsākos mēnešos kvartāla šaurajās ielās notiek tirgi.

Foto: Reuters/Scanpix

Šeiha Muhameda centrs kultūras izpratnei (Sheikh Mohamed Centre for Cultural Understanding)

Šis izcilais centrs atrodas elegantā divu stāvu rezidences pagalmā; tas iepazīstina tūristus un pilsētas viesus ar islāma un Emirātu kultūru. Piedāvājumā arī pastaigu tūres pa Bastakiya, arābu valodas klases, Jumeirah mošejas tūres (iekaitot lūgšanu demonstrēšanu, kā arī jautājumu un atbilžu sesiju par islāmu; sestdienas, svētdienas, otrdienas un ceturtdienas, plkst. 10.00) un iepazīstināšanu ar Emirātu svētkiem, kā arī ievadu vietējās tradīcijās un dzīvesveidā, kas pieejami regulāri notiekošajās Kultūras brokastīs (Cultural Breakfasts) (pirmdienās un trešdienās, plkst. 10.00) un Pusdienās (Lunches) (svētdienās un otrdienās, plkst. 13.00).

Adrese: Bastakiya Quarter, Bur Dubai.
Kontakti: 00 971 4 353 6666, www.cultures.ae.
Darba laiks: no sestdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 8.00 līdz 14.00.
Ieejas maksa: bez maksas, tomēr cenas par aktivitātēm ir dažādas; vairāk informācijas mājas lapā.

Bur Dubai tekstiliju tirgus (Textile Souq) un Shindagha

Piecu minūšu pastaigas attālumā no Dubaijas muzeja atrodas vējainais Bur Dubai tekstiliju tirgus, bet nedaudz tālāk, aptuveni 10 minūšu ilgas pastaigas attālumā gar piekrasti atrodas Shindagha, kas ir vecākā Dubaijas daļa un kādreizējais zvejnieku ciems.

Lai gan no ģeogrāfiskā viedokļa būtu loģiski doties uz šo vietu uzreiz pēc Dubaijas muzeja apmeklējuma, daudz interesantāk būs ierasties vakarā, kad laika apstākļi ir vēsāki un vietējie ierodas pēc izdevīgākajiem pirkumiem tirgū, kā arī pastaigājas gar ūdens krastu un - ziemā un Ramadāna laikā - nododas tādām aktivitātēm kā šauteņu mešanas sacensības un tautasdziesmu un deju pasākumi, kas notiek Heritage and Diving Village.

Dienas laikā Shindagha ir gandrīz tukša, ja neskaita pāris tūristu grupas. Shindagha krasts ir piemērota vieta, kur nobaudīt aromātisku sheesha vai izmēģināt arābu mezze (piemēram, KanZaman, kas atrodas pie Village), kamēr vērojat pieklusināti apgaismotas laivas, kas lēni peld pa Creek.

Heritage and Diving Village (00 971 4 393 7139). Atvērts no sestdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 8.30 līdz 22.00; piektdienās, no plkst. 15.30 līdz 22.00. Apmeklēšanas laiki Ramadāna laikā: no sestdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 9.00 līdz 14.00 un no plkst. 20.30 līdz pusnaktij; piektdienās, no plkst. 20.30 līdz pusnaktij.

Deiras tirgošanās vietas

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Kad būsiet apmeklējuši Dubaijas muzeju, Bastakiya un Shindagha, pavisam ērti varat kāpt nelielajā koka laivā abra un doties uz Deiru un tajā esošajiem haotiskajiem tirdziņiem.

Piestājiet garšvielu tirgū un aplūkojiet šejienes arhitektūru - diemžēl pēdējo gadu laikā lielākā daļa garšvielu tirdzniecības vietu ir atdotas suvenīru, sīkumu un rotaļlietu tirgotavām. Pēc tam varat maldīties šaurajās ieliņās, kas aizvedīs līdz zelta tirgum.

Šeit varēsiet apbrīnot mirdzošos rotaslietu veikalu skatlogus. Iegādāties zeltu vairs nav tik izdevīgi kā agrāk, tomēr atmosfēra ir īpaša.

Atvērts no sestdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 9.00 līdz 12 pēcpusdienā un no plkst. 17.00 līdz 22.00; piektdienās, no plkst. 17.00 līdz 22.00. Ņemiet vērā, ka šie ir aptuveni laiki, tāpēc ierodieties pusstundas vai stundas robežās pirms slēgšanas. Ramadāna laikā veikali dienas laikā ir slēgti uz ilgāku laiku, bet ir atvērti pēc vakara lūgšanas un ir atvērti līdz pusnaktij.

Al-Ahmadiya skola un Mantojuma nams (Heritage House)

Dažu minūšu ilgas pastaigas attālumā no zelta tirgus atrodas mazi, bet interesanti muzeji, kas izveidoti krāšņās, sena pagalma ēkās. Al-Ahmadiya, kas uzcelta 19. gadsimta 90. gados, bija pirmā skola Dubaijā, bet tagad šeit atrodas izglītībai veltīts muzejs.

Mantojuma nams reiz bija pērļu tirgotāja rezidence; arī šī ēka celta 19. gadsimta 80. gados. Šeit izveidots patīkams pagalms un aplūkošanai pieejamas krāšņas istabas, kuru interjeru papildina cilvēka izmēra manekeni attiecīgajos kostīmos.

Kontakti: 00 971 4 226 0286.
Darba laiks: no sestdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 8.30 līdz 20.30; piektdienas, no plkst. 14.00 līdz 20.30.
Ieejas maksa: bez maksas.

Jumeirah

Bagātīgās un zemās ēkas, kas uzrodas pludmalē līdz pat graustu rajonam Satwa, apvienotas Jumeirah rajonā. Jumeirah patiesībā tiek iedalīta vairākos apakšrajonos: 1, 2, 3, Umm Suqeim utt., bet tūristiem par to nav jālauza galva.

Šeit varat nokļūt ar savu transporta līdzekli, taksometru vai arī ar autobusu. Brauciens ilgs no 20 līdz 40 minūtēm, atkarībā no satiksmes. Nemaz nedomājiet doties kājām, it īpaši vasarā, jo rezultātā nonāksiet kādā ārsta klīnikā vai nelielā privātā slimnīcā, kas atrodas pa ceļam līdz galamērķim.

Šajā rajonā pamanīsiet zemas villas ar grezniem dārziem un milzīgām šeihu pilīm, kas paslēpušās aiz augstām sienām. Jumeirah vislabāk apmeklēt no rīta - sāciet ar Jumeirah mošejas tūri (rezervējiet to Šeiha Muhameda kultūras izpratnes centrā), bet pēc tam turpiniet ar pludmales apmeklējumu. Pa ceļam pieejami nelieli lielveikali un restorāni.

Dubaijas pludmales

Foto: Shutterstock

Dubaijā pieejamas vairākas izcilas pludmales un tieši tāpēc lielākā daļa pilsētas apmeklētāju izvēlas apmesties piecu zvaigžņu kūrortos, kuri piedāvā pieeju privātām balto smilšu pludmales daļām, kur iespējams izveidot savu sauļošanās vietu, kas atrodas netālu no zilās jūras.

Ūdens ir patīkams un silts. Ja budžets neļauj apmesties piecu zvaigžņu kūrortos, tad pēc Jumeirah mošejas apmeklējuma dodieties atveldzēties līdz Arābu jūrai, kas atrodas Open Beach (zināma arī ar nosaukumu Russian Beach); šī vieta piesaista dažāda veida Dubaijas sabiedrības slāņus, kā arī krievu tūristus, kas šeit ierodas ar autobusiem. Kāpiet autobusā uz Umm Suqeim - jauka publiska pludmale, ko iecienījušas ieceļotāju ģimenes; šeit varēsiet baudīt arī lieliskas ainavas uz Burj Al Arab (tieši tāpēc šo vietu iecienījuši tie, kam patīk fotografēt).

Madinat Jumeirah

Foto: DELFI

Kopš Madinat Jumeirah atklāšanas šeit uzradušies dučiem jauni lielveikali, sākot ar bagātīgo Mall of the Emirates un beidzot ar monumentālo Dubai Mall. Pēdējais veidots kā senas un mītiskas arābu pilsētas reinkarnācija - lieliska arhitektūra un ne tik liela kņada kā lielākos tirdzniecības centros, kas padara to par lielisku iepirkšanās vietu.

Šeit Jūs sagaida augsta līmeņa iepirkšanās - pieejams viss, sākot ar dizaineru zīmoliem un beidzot ar paklāju veikaliem, kā arī ēdieni un dzērieni, sākot ar Marokas, arābu, Āzijas un Itālijas virtuvju restorāniem un beidzot ar dzīvīgiem un trokšņainiem vai šikiem bāriem.

Visapkārt skatienam paveras cilvēku veidoti kanāli un ūdensceļi, kas ved uz Burj Al Arab. Pieejams arī labs teātris. Veikali atvērti katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00; restorānu un bāru darba laiki ir dažādi un pirms došanās tos jāpārbauda.

Burj Khalifa

Pasaules augstākā ēka nudien ir apmeklēšanas vērta; šeit pabūsiet uz Skatu klāja (Observation Deck) (vienas vizītes ilgums ir aptuveni 90 minūtes, tomēr atļauts uzturēties neierobežoti), kas skatam paver izcilas ainavas uz Dubaiju no augšas. Šo torni varēsiet aplūkot arī no kafejnīcām, kas atrodas uz īpašiem klājiem ārpus Dubai Mall; vislabākās ainavas piedāvā Neos - stilīgs kokteiļu bārs, kas izveidots The Address viesnīcas pašā augšā.

Ja vēlēsieties galdiņu pie loga, kur pieejamas skaistas ainavas un skats uz dejojošas strūklakas šovu, tad zvaniet un rezervējiet jau iepriekš.

Adrese: Burj Khalifa,1 Emaar Boulevard, Downtown Dubai.
Kontakti: 00 971 4 888 8888/8124, www.burjkhalifa.ae.
Darba laiks: no svētdienas līdz trešdienai, no plkst. 9.00 līdz pusnaktij; ceturtdienas, no plkst. 8.30 līdz pusnaktij, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 4.30 līdz pusnaktij (biļetes beidz tirgot 45 minūtes pirms slēgšanas).
Ieejas maksa: AED125 (27 eiro) (pieaugušajiem un AED95 (20 eiro) bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem ar iepriekšēju rezervēšanu, kā arī AED400 (87 eiro) pieaugušajiem un bērniem par biļeti, kas iegādātu uz vietas). Bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, ieeja bez maksas.

Vienas dienas ceļojums

Foto: AFP/Scanpix

Atpūta tuksnesī

Pavadiet vienu vai divas naktis (ja atļauj līdzekļi) kādā luksusa tuksneša atpūtas vietā, piemēram, Bab Al Shams vai Al Maha Desert Resort, kur pieejama neaizmirstama arābu atmosfēra un tuksneša ainava. Apmešanās vienā no šiem kūrortiem nozīmē, ka varēsiet izvairīties no populārajiem tūristu pilnajiem tuksneša safari; labāk tajos doties stilīgi - kā to piedāvā Bab Al Shams vai Al Maha.

Tuksneša safari nozīmē, ka dosieties braucienos pa tuksnesi, ar kamieļiem, piekūnu šovi, hennas tetovējumi, arābu svinības un varbūt arī kādas vēderdejotājas. Filmēšanai piemērotajā Al Maha, kas ir arī daļa no Dubaijas Tuksnešu saglabāšanas teritorijas (Dubai Desert Conservation Area), varēsiet aplūkot ļoti reti satopamu arābu savvaļas dabu.

Al Ain

Iznomājiet automašīnu un dodieties pavadīt pāris naktis Al Ain oāžu pilsētā. Šī vieta ir daudz rimtāka par Dubaiju; Al Ain atradīsiet dažus brīnišķīgus cietokšņus, rāmas dateļu palmu oāzes, vecmodīgu, bet interesantu Arheoloģijas muzeju, ļoti labu zoodārzu un mazus tirdziņus. Šī vieta ļoti atšķiras no Dubaijas, un lielākie Al Ain fani apgalvo, ka patiesā Arābu Emirātu atmosfēra meklējama tieši šajā vietā.

PADOMS

Izvairieties no pastaigām dienas vidū, kad pat vietējie izvairās no karstuma; tā vietā atgriezieties apmešanās vietā, lai atpūstos un ieturētu lenču. Tirdziņi un daudzi veikali, kas neatrodas lielveikalos, savas durvis slēdz laikā no pēcpusdienas līdz aptuveni plkst. 17.00. Ieplānojiet tūristu objektu apskati no rīta, lenču laikā, sākot no pēcpusdienas, pēc tam pavadiet pēcpusdienu pie baseina, bet dodieties laukā atkal ap plkst. 17.00.

Valkājiet vieglus kokvilnas un lina apģērbus, kas palīdzēs tik ļoti nesakarst, tomēr ģērbieties vienkārši, respektējot vietējās parašas, piemēram, sievietēm jāvalkā svārki pāri celim, apģērba piedurknēm līdz elkoņiem un nedrīkst valkāt īsus topiņus. Vīriešiem jāaizmirst par šortiem un jāvelk garās bikses. Tā kā lielveikalos un restorānos darbojas spēcīgi kondicionieri un gaiss var būt visai vēss, ņemiet līdzi kādu džemperi, jaku vai citu siltāku apģērba gabalu.

IepirkšanāsDaudzi dodas uz Dubaiju iepirkšanās nolūkā; tā ir arī viena no iecienītākajām vietējo iedzīvotāju nodarbēm, lielākoties tāpēc, ka valstī, kur lielāko gada daļu laika apstākļi ir neciešami tveicīgi, kondicionētās lielveikalu telpas ir kļuvušas par sava veida tradicionālām tikšanās vietām un pilsētas laukumiem - lieliska vieta, kur komunicēt ar citiem cilvēkiem.

Dubaijā izveidotas pāris "iepirkšanās ielas", tomēr atcerieties, ka Jumeirah Beach Road un Sheikh Zayed Road ir visnepiemērotākie ceļiem, kur meklēt iepirkšanās iespējas, jo attālumi starp interesantiem veikaliem (Jumeirah Beach Road) un tirdzniecības centriem (Sheikh Zayed Road) ir pārāk lieli.

Ja būsiet Jumeirah Beach Road, tad no viena veikala līdz otram nokļūt varēsiet tikai ar autobusu vai taksometru, savukārt Sheikh Zayed Road esošos tirdzniecības centrus (Jumeirah Emirates Towers Boulevard, Dubai Mall, Mall of the Emirates un Ibn Battuta) savieno Dubaijas metro. Bur Dubai un Deirā no viena tirdziņa uz otru varēsiet aiziet kājām, turklāt no vienas līča puses līdz otrai varat izmantot abra pakalpojumus, kas padara iepirkšanos tirdziņos par daudz patīkamāku piedzīvojumu.

Dubaijas tirdziņi

Foto: Shutterstock


Iepirkšanās Dubaijas tirdziņos sagādā lielisku izklaidi. Deirā atradīsiet garšvielu pārdotavas (kas mūsdienās lielākoties aizvietoti ar suvenīru un citu nieku tirgotavām), zelta tirgu, Deiras slēgto tirgu (Deira Covered Souq) (kas patiesībā pilnībā nav zem jumta) un smaržu tirgus (patiesībā tā ir tikai neliela smaržu veikalu čupiņa pie zelta tirgus).

Bur Dubai atradīsiet jaukus atmosfēras ieskauts tekstilizstrādājumu tirgus, turklāt apkārtnē pieejami arī daudz un dažādi elektronikas un fototehnikas veikali, "viena dirhama veikali" un Āzijas veikali, kas specializējas itin visā, sākot ar indiešu sari un beidzot ar Bolivudas kompaktdiskiem, kas ļauj iepazīt kaimiņos dzīvojošo tautību kultūru.

Tirdziņus ziemas laikā (jo vasarā viss ir slēgts pēcpusdienā lenča laikā, bet dienas laikā šeit ir pārāk sutīgi) varat apmeklēt no rīta, savukārt daudz interesantāk būs ierasties vakaros, kad tirdziņos kūsā dzīvība un vietējās sievietes ir gatavas kaulēties par izdevīgāko cenu.

Tirdzniecības centri

Dubaijā ir desmitiem tirdzniecības centru, daudzi no kuriem nemaz nav apmeklēšanas vērti.

Ja esat modes upuris vai šopaholiķis, noteikti vēlēsieties doties tūrē pa "Lielo piecinieku" - Deira City Centre (viens no Dubaijas pirmajiem un lielajiem tirdzniecības centriem, kas vēl joprojām ir arī viens no populārākajiem), BurJuman (elegants tirdzniecības centrs Bur Dubai), Dubai Mall (monumentāls un diezgan glamūrīgs lielveikals pie Burj Khalifa), Mall of the Emirates (izcils un bagātīgs) un Ibn Battuta (pieci tirdzniecības centri, kas apvienoti vienā centrā, kur izveidots kičīgs interjers saskaņā ar valstīm, kuras apmeklēja izcilais arābu ceļotājs Ibn Battuta).

Ja vēlaties vienkārši uzzināt, kāpēc visiem šīs iepirkšanās vietas tik ļoti patīk, tad izvēlieties apmeklēt tikai vienu vai divus no tiem, piemēram, Mall of the Emirates (ja nu gadījumā pēkšņi radīsies vēlme paslēpot iekštelpu sniega parkā) vai Dubai Mall (ja Burj Khalifa ir pievienota jūsu obligāti apmeklējamo vietu sarakstā).

Madinat Jumeirah ir vērts apmeklēt kaut vai arhitektūras un atmosfēras dēļ (lieliska vieta, kur iegādāties kvalitatīvus suvenīrus); iepirkšanos varēsiet apvienot ar kāda šeit pieejama restorāna vai bāra apmeklējumu.

Lietas, ko iegādāties

Foto: Shutterstock

Arābu/Vidējo Austrumu/indiešu suvenīri: pie tiem pieskaitāmi paklāji un kilim no Irānas, Pakistānas, Afganistānas, Turcijas, Marokas un citām valstīm, eksotiski gobelēni, spilvendrānas, ottoman mēbeles un apģērbi; bronzas un vara podi, Aladina lampas; sudraba beduīnu rotaslietas un sudraba khanjars (duncis); daudz un dažādi kamieļi (sākot ar mīkstajām rotaļlietām un beidzot ar ādas izstrādājumiem, koka un bronzas rotājumi ar ornamentiem), kā arī dažāda veida kičīgas lietas, sākot ar T krekliem ar šeihu Muhamedu un beidzot ar modinātājpulksteņiem mošejas formā.

Arābu rožu eļļa: arābu aromātiskās eļļas (rožu eļļas) ar pērlēm rotātās zelta un sudraba pudelītēs.

Māksla: mūsdienīgā māksla šeit plaukst un zeļ. Izvēlieties mākslas darbus no Dubaijas, Irānas vai no jebkuras citas vietas Vidējos Austrumos tādās galerijās, kā The Third Line, kas atrodas Al Khoz (netālu no Mall of the Emirates) un XVA, kas atrodas Bastakiya.

Eksotiski ēdieni: Iegādājieties Vidējiem Austrumiem raksturīgas garšvielas, piemēram, zaatar un sumak; tās pieejamas garšvielu tirdziņā vai Carrefour lielveikalā. Vietējā delikatese ir dateles; šajā jomā specializējas veikals ar nosaukumu Bateel (atrodams lielākajā daļā tirdzniecības centru), kur pārdod dateles šokolādē, dateļu konservus un dzirkstošu dateļu dzērienu. Ja esat kādā lielveikalā, tad meklējiet rožu sīrupu (īpaši garda piedeva saldējumam un piena kokteiļos) un apelsīnu ziedu ūdeni (brīnišķīga piedeva konditorijas izstrādājumiem).

Emirātu mode: Emirātu modes dizaineri rada brīnišķīgas lietas, ņemot par pamatu tradicionālo modi un motīvus. Meklējiet vietējo dizaineru darbus tādās vietās kā, piemēram, Amzaan, kas atrodas Wafi Mall un pieder Sheikha Maisa al-Qassimi (princese no Sharjah) un Sauce, kas atrodas Jumeirah Beach Road.

PADOMS

Gan tirdziņos, gan paklāju veikalos noteikti tirgojieties. Sāciet ar 50 procentiem no sākuma cenas (nebrīnieties, ka tirgotājs sākumā pasmiesies par jūsu piedāvājumu - tā ir daļa no kaulēšanās spēles). Pēc tam pakāpeniski mēģiniet nonākt līdz pieņemamai cenai. Kad būsiet vienojušies par cenu, tad nekustieties ne no vietas un neejiet nekur citur, it īpaši, ja patiešām vēlaties šo preci sev. Ja aiziesiet un atgriezīsieties atpakaļ vēlāk, tad pārdevējs norādīs uz sliktām manierēm un savā veikalā vairs nesagaidīs ar atplestām rokām.

36 stundas Dubaijā


Foto: AFP/Scanpix

Kādēļ doties tieši tagad?

Dubaijas ziemas ir lieliskas. Kamēr ziemeļu puslodē visi salst, Dubaijā ir patīkami (aptuveni) 25C. Daudziem neticas, ka tieši ziema Dubaijā ir īstā tūrisma sezona; vasarā šeit ir svelme un temperatūra var sasniegt pat 50C. Vasarā vietējie un pilsētas viesi steidz meklēt glābiņu pie gaisa kondicionieriem, savukārt ziemā visi dodas ielās, un Dubaiju pārņem svētku noskaņa.

Pat ziemas laikā varēsiet uzlabot savu iedegumu un peldēties Arābijas jūrā, bet, kad jūra būs apnikusi, varēsiet nodoties tam, no kā parasti karstuma dēļ vasaras laikā visi atturas, proti, pastaigām. Ziema ir pasākumu laiks, tāpēc noteikti ievāciet informāciju par pasākumiem.

Apmešanās

Īpaša attieksme: viens no Dubaijas galvenajiem luksusa kūrortiem. One&Only Royal Mirage ir izcils interjers un lieliska pludmale. Romantiska apmešanās vieta. Divvietīgu istabu cena, sākot no 213 eiro.

Vidēja līmeņa: skaists dizains, kas veidots mūsdienu arābu stilā. Al Manzil ir ērta četru zvaigžņu viesnīca tūristiem, kas vēlas piedzīvot Vidējo Austrumu atmosfēru, turklāt par saprātīgu cenu. Divvietīgu istabu cena, sākot no 142 eiro.

Budžeta piedāvājums: intīmā gaisotnē veidotā Orient Guest House boutique hotel piedāvā kaut ko līdzīgu B&B, kā arī unikālu iespēju gulēt tradicionālā vēja torņa rezidencē senā persiešu rajonā. Divvietīgu istabu cenas, sākot no 85 eiro.

Cenas norādītas tikai par istabu

Foto: EPA/LETA

Ierašanās

Dodieties uz pasaules augstāko ēku; no 825 metrus augstā Burj Khalifa (burjkhalifa.ae; AED100/ 21 eiro; iepriekšēja rezervēšana tiešsaistē) skatam pavērsies elpu aizraujoša ainava uz Dubaiju, un tas viss no 124. stāvā izveidotas skatu terases. Piedzīvojums būs iztērētās naudas vērts. Atgriežoties uz zemes, dodieties aplūkot pasaulē lielāko dejojošo ūdensstrūklaku, kuras 152 metru augstās strūklas sinhronā ritmā kustās saskaņā ar klasisko fona mūziku uz Burj Khalifa ezera.

15 minūšu pastaigas attālumā no mākslīgi izveidotā ezera atrodas Dubai Mall ar austrumu stilā ieturēto Ewaan Lounge (theaddress.com); šeit varēsiet atlaisties uz spilveniem pie privāta baseina palmu paēnā. Ieturiet maltīti, pasūtot arābu mezze un grilētu gaļu, ko Jums pievedīs ar sudraba ratiņiem. Pēc tam, baudot fona mūziku, izmēģiniet aromātisku sheesha.

Pirmā diena

Foto: AFP/Scanpix

Plkst. 7.00

Atveldzējieties Arābijas jūrā kādā no Dubaijas brīnišķīgajām pludmalēm. Tajās ir daudz patīkamāka atmosfēra, nekā sterilajās viesnīcu pludmalēs. Umm Suqeim, pie Jumeirah Beach Hotel, ir tūristu iecienītākā, jo šeit paveras lieliskas ainavas uz Burj Al Arab.

Plkst. 9.00

No Jumeirah dodieties tālāk ar autobusu vai taksometru uz "seno" Dubaiju, kas atrodas Dubai Creek. Sabiedriskās abras (mazi koka taksometru kuģīši) krustu šķērsu izvadās pa kanālu, tomēr daudz patīkamāk iepazīt apkārtējo vidi, iznomājot privātu abra no piestātnes, kas atrodas Bait Al Wakeel (24 eiro par 60 minūtēm).

Plkst. 10.00

Izkāpiet Deiras pusē un dodieties buru laivu virzienā; šeit notiek preču iekraušana, kas tālāk tiek vestas uz ostām visā pussalā. Novērot preču kraušanas procesu ir visai aizrautīgi - šeit ir viss, sākot ar platekrāna televizoriem un beidzot ar mazām automašīnām. Neatsakiet vietējo uzaicinājumam uzkāpt uz klāja.

Plkst. 11.00

Kanāla malā atrodas pice Souq , kur kādreiz pārdeva garšvielas, tomēr tagad šī vieta ir orientēta uz tūrismu, un te pārdod suvenīrus. Tomēr seno arābu atmosfēru varēsiet sajust, ja apmeklēsiet Heritage House un Al Ahmadiya School, kā arī šeit esošos pagalmus. Aiz stūra, pastaigas attālumā atrodas Gold Souq, kur skatam pavērsies veikali ar mirdzošām rotaslietām.

Plkst. 12.30

Tā vietā, lai ieturētos restorānā, dodieties ēdienu tūrē ar Arvu Ahmedu (Arva Ahmed), izmēģinot Frying Pan Adventures (fryingpanadventures.com) piedāvājumu. Šajā tūrē varēsiet nogaršot visu, sākot ar jemeniešu un beidzot ar etiopiešu virtuvi. Arvas četru stundu pastaigu tūre aizvedīs uz Dubajas rajoniem, kuros tūristi reti uzturas.

Plkst. 17..00

Ziemas laikā Dubaijas parkos pulcējas daudzi vietējie. Ģimenes un draugi dodas pastaigās, spēlē triktrakspēli, futbolu un cep gaļu uz pārnēsājamā grila. Laiski pastaigājieties gar ūdensmalu Creekside Park; vietā starp Al Maktoum un Al Garhoud tiltiem valda patīkama atmosfēra.

PADOMS

Budžeta tūristiem ieteicams doties uz lielveikalu, iegādāties arābu maizi, kādu no daudzajām mērcēm, piemēram, humusu, un salātus, piemēram, fatoush, un ieturēt ēdienreizi kādā no parkiem. Tas varētu būt arī Creekside.

Plkst. 18.30

Izmēģiniet āra spa piedāvājumu Talise Spa dārzos (Madinat Jumeirah; 105 eiro). Pilnmēness laikā pludmales krastā mēnesgaismā tiek piedāvāta joga (19 eiro).

Plkst. 20.30

Ieturiet ēdienreizi, baudot jūras veltes pie galdiņa ar skatu uz buru formā izveidoto Burj Al Arab. To varēsiet īstenot vietā ar nosaukumu Pierchic (jumeirah.com; 103 eiro divām personām). Restorāns atrodas mola galā, ar skatu uz pasakaino Madinat Jumeirah.

Otrā diena

Plkst. 4.00

Ja vēlaties redzēt tuksneša saulrietu, tad būs jāceļas ļoti agri. To īstenosiet, ja dosieties braucienā ar gaisa balonu pāri smilšainajām kāpām. Tas iespējams ar Balloon Adventures (ballooning.ae; aptuveni 206 eiro, ieskaitot pacelšanās transportu), un tas ir tā vērts. Pacelšanās pāri aprikožu un persiku krāsas smilšu kāpām laikā, kad saule paceļas virs debesjuma, rada pasakainas sajūtas.

Plkst. 10.00

Vēlaties redzēt Dubaiju no visiem rakursiem? Rezervējiet lidojumu ar lidmašīnu virs jūras, ko piedāvā Seawings (seawings.ae; aptuveni 280 eiro). Lidojums virs Burj Dubai un Burj Al Khalifa būs lielisks Dubaijas ceļojuma noslēgums.

Pēcpusdiena

Mūsdienīgās mākslas galerijā, kas atrodas Al Quoz rajonā, iegādājieties kādu vietējās mākslas darbu par saprātīgu cenu. Alserkal Avenue (alserkalavenue.com) ir jauns mākslas komplekss, kurā atrodas 10 Dubaijas labākās galerijas, piemēram, Ayyam un Gallery Isabelle Van Den Eynde.

PADOMS

Tirgos vai paklāju veikalos noteikti kaulējieties. Sāciet ar pusi no cenas, tad tirgojieties, līdz varēsiet vienoties par abpusēji izdevīgu cenu.

Restorāni


Foto: Reuters/Scanpix

Ēdiens ir viena no Dubaijas baudām, šeit pieejami restorāni, kas apmierinās dažādas gaumes, stilus un maciņus. Vietējie ietur maltīti vēlu. Ja rezervējiet galdiņu pirms plkst. 20.00, tad ēdīsiet vienā telpā ar citiem tūristiem; iebraucēji ēd aptuveni plkst. 21.00, bet arābi laikā, sākot no plkst. 22.00.

Reflets par Pierre Gagnaire
Ja Dubaijā esat ieplānojuši vienu, bet izcilu un dārgu gastronomisko baudu, tad noteikti izvēlieties degustācijas ēdienkarti šajā lieliskajā ēdināšanas iestādē, ko vada francūzis un Michelin zvaigznes ieguvušais šefpavārs Pjērs Ganjē (Pierre Gagnaire). Garantējam, ka šo maltīti Jūs neaizmirsīsiet; tikpat izcila kā Parīzē vai Londonā.

Adrese: InterContinental Dubai Festival City, Dubai Festival City, Deira.
Kontakti: 00 971 4 701 1111, www.ichotelsgroup.com.
Cenas: lenča ēdienkarte AED 250 (aptuveni 53 eiro), pusdienas no AED1,000 (aptuveni 211 eiro).
Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 12.00 pēcpusdienā līdz 14.30 un no plkst. 20.00 līdz 23.00.
Rezervēšana: obligāta; rezervējiet galdiņu tūlīt pēc tam, kad būsiet rezervējuši lidojuma biļetes.
Maksāšanas veids: pieņem kredītkartes.

Tagine

Šis ir viens no tiem restorāniem, kur doties pēc īstas arābu nakts pieredzes, kaut gan jāsaka, ka šeit baudīsiet nevis arābu, bet gan marokāņu virtuvi, ko pasniedz atbilstoša interjera telpā; klientus apkalpo draudzīgi viesmīļi, kuri ik pa laikam spontāni plaukšķina un piesit ritmu kopā ar dzīvīgo marokāņu mūzikas grupu, ka šeit muzicē.

Adrese: One&Only Royal Mirage, Al Sufouh Rd, Jumeirah.
Kontakti: 00 971 4 399 9999, www.oneandonlyresorts.com.
Cenas: pusdienas aptuveni AED300.
Darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 19.00 līdz 23.30.
Rezervēšana: ieteicama.
Maksāšanas veids: pieņem kredītkartes.

Awtar

Iespējams, šis nebūs stilīgākais arābu restorāns Dubaijā, tomēr šo iestādi jau ilgu laiku iecienījuši turīgie arābu izcelsmes iebraucēji Dubaijā. Šī ir vieta, kur notiek īstās arābu ballītes - tas nozīmē, ka tās sākas ap plkst. 22.00 (agrākajā variantā), turpinās kā nebeidzamas libāniešu mezze un grilētas gaļas svinības, visu papildina arābu mūzikas grupas skaņas un vēderdejotājas.

Adrese: Grand Hyatt, Dubai Creek.
Kontakti: 00 971 4 317 1234, www.dubai.grand.hyatt.com.
Cenas: mezze un jauktie grilētie ēdieni, aptuveni AED200.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 12.30 līdz 15.00 un no plkst. 19.00 līdz 2.00.
Rezervēšana: nedēļas nogalēs ieteicama.
Maksāšanas veids: pieņem kredītkartes.

Almaz by Momo

Viena no labākajām ēdināšanas iespējām tirdzniecības centros; šeit nobaudīsiet gardu Maghrebi virtuvi šikā vidē. Pieejama arī īpašas atmosfēras ieskauta sheesha kafejnīca, kā arī stūrītis, kurā pārdod T kreklus, grāmatas un kičīgus suvenīrus hipsteriem; visu papildina jauks restorāns. Nepasniedz alkoholiskos dzērienus, tomēr pieejami gardi kokteiļi.

Adrese: Mall of the Emirates, Sheikh Zayed Road.
Kontakti: 00 971 4 409 8877, www.mallofthemirates.com.
Cenas: lenčs/pusdienas, no AED120 līdz AED150.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 10.00 līdz 23.30.
Rezervēšana: nav nepieciešama.
Maksāšanas veids: pieņem kredītkartes.

Noodle House

Šī vienkāršā Āzijas virtuves ēstuve (kuras franšīze tagad ir pazīstama daudzviet Vidējos Austrumos) ir gandrīz kā Wagamama, tikai vēl labāka. Rosīgas atklātās virtuves, kopīgie galdiņi, gardi Āzijas dienvidaustrumu ēdieni, Āzijas alus un labi, maciņam draudzīgi vīni; tas viss padarījis šo iestādi par vienu no populārākajām neformālo ēstuvju vidū..

Adrese: Emirates Towers, Sheikh Zayed Road un Madinat Jumeirah.
Kontakti: 00 971 4 319 8088, kaut gan nepieņem telefoniskas rezervācijas.
Cenas: no AED80 līdz AED100.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 12 pēcpusdienā līdz pusnaktij.
Rezervēšana: varat ierasties ātrāk un ierakstīt savu vārdu sarakstā.
Maksāšanas veids: pieņem kredītkartes.

Basta Art Café

Šī jaukā kafejnīca appūstajā sena vēja torņa pagalmā Persiešu kvartālā piedāvā lieliskus salātus lielās porcijās, kā arī sviestmaizes un vrapus, un svaigi spiestas sulas. Nogaršojiet slāpes veldzējošo Basta Special (piparmētru un laima sulu). Lieliska vieta, kur šajā rajonā aizvadīt vienu vai divas stundas.

Adrese: Al-Fahidi Street, Bastakiya.
Kontakti: 00 971 4 353 5071.
Cenas: no AED50 līdz AED80.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 8.00 līdz 22.00.
Rezervēšana: nav nepieciešama.
Maksāšanas veids: tikai skaidrā naudā.

PADOMS

Daudzos restorānos pieejami īpašie piedāvājumi lenčam un klusajām nedēļas nogalēm, piemēram, fiksētas ēdienkartes vai arī bufetes ar "cik vien varat apēst" piedāvājumu. Piektdienās dažviet tiek piedāvāti "cik vien varat apēst" branči ar bezmaksas šampanieti vai lētiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Sulīgs jērs vai ķiplokos pagatavota vista "shwarma" (kaut kas līdzīgs mazam "doner kebab") un svaigi spiesta mango sula būs lēta un garda uzkoda, kas izmaksās itin izdevīgu naudas summu (aptuveni AED15). Vietējie īpaši iecienījuši vietiņu, kur iespējams apsēsties uz plastmasas krēsla un kārtīgi pieēsties ar "shwarma", vienlaicīgi nolūkojoties uz dzīves ritumu pie Ashwaq (Cnr Al Soor un Sikkat al-Khail ielas, Deira; no plkst. 10.00 līdz pat laikam pēc pusnakts, kas atrodas netālu no zelta tirgus.

Labos restorānos pieņemts ievērot "smart casual" ģērbšanās stilu, savukārt augstas klases iestādēs apmeklētājiem jāsapošas. Vīriešiem jābūt vismaz klasiskai žaketei, bet šlipses valkāšana ir pēc paša izvēles. Emirātu iedzīvotāji šādos gadījumos valkā savus labākos "dishdashas" un "abayas", savukārt iebraucējiem patīk izcelties ar kliedzošāku apģērbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!