Līdz skolas sākumam bērniem vēl atlikušas tikai dažas dienas. Tāpēc, lai nosvinētu brīvlaika beigas un skolas sākumu, Tūrisma gids šoreiz iesaka doties uz Ventspili kopā ar ģimeni, jo tur netrūkst skaistu vietu aktīvai atpūtai ar bērniem.

Ventspilī ir daudz, ko apskatīt, un arī daudz ko darīt, piemēram, iemācīties cept tradicionālos sklandraušus, apmeklēt siera darītavu, izjāt ar zirgiem vai plunčāties akvaparkā un piedzīvojumu parkā, nemaz nerunājot par lielisko atpūtu pie tuvējiem ezeriem vai smilšainajā pludmalē. 

Nokļūšana

Uz Ventspili visērtāk doties ar savu auto, jo netrūkst autostāvvietu, turklāt tā būs iespējams apskatīt arī apkārtējos pagastos esošos objektus. Ja mašīna nav pieejama, uz Ventspili kursē arī sabiedriskais autobuss – ar atiešanas sarakstiem un pilsētām, kur tas piestāj, iespējams iepazīties mājaslapā ventspilsreiss.lv

Ļoti ērts transporta līdzeklis būs arī velosipēds – pilsētā ir gan veloceliņi, gan parki, kur droši varēs braukt arī mazie velobraucēji, un brauciens gar jūru būs īsti jauks un veselīgs laika pavadīšanas veids visai ģimenei.

Tā kā Ventspils ir jūras pilsēta – ostā iespējams nokļūt arī ar prāmi no Vācijas pilsētas Travemundes un Zviedrijas pilsētas Ninashamnas (Nynäshamn). Biļetes iegādāties piedāvā dažādas tūrisma aģentūras.

Ko apskatīt un izbaudīt?

Briežu dārzs

Kuram bērnam gan nepatīk zvēriņi, bet staltie brieži un stirnas ar maigajām acīm noteikti priecēs arī vecākus. Ventspilī, briežu dārzā, 30 hektāru platībā izmitināti staltbrieži, bet 1,5 hektāru platībā dzīvo meža cūkas. Apmeklētāji dzīvniekus var novērot no 6, 5 metru augsta skatu torņa netālu no dzīvnieku barotavām. 

Dārzs atvērts apmeklētājiem katru dienu, izņemot pirmdienās, no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Briežu dārzs atrodas Talsu ielā 240.

Ūdens prieki

Foto: Publicitātes foto

Ko apskatīt Ventspils apkaimē?

Užavas bāka


Pa ceļam uz vai no Ventspils vērts apskatīt arī nedaudz mežonīgo Baltijas jūras krastu un apmeklēt arī skaisto Užavas bāku. Tā atrodas Ventspils novada Užavas pagastā, 18 kilometru attālumā no Ventspils. Bāka uzbūvēta 28 metru augstā kāpā netālu no pludmales. Līdz mūsdienām saglabājies bākas sākotnējais ārējais izskats - 21 metru augstā, cilindriskā mūra bāka, celta 1879. gadā. 

Tās bākuguns iedegas divkārt ar periodu 10 sekundēs, bet tā redzama 15 jūras jūdžu attālumā. 1930. gadā kāpa pie bākas stiprināta ar kadiķu klūgu groziem, kas pildīti ar oļiem, kā arī novietoti lieli laukakmeņi, bet septiņdesmitajos gados krasts nostiprināts ar betona bluķiem. 1994. gadā veikts torņa un ēkas kapitālremonts.

Teleskopi Irbenē


Foto: Publicitātes foto

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē ir bijusī Krievijas armijas pilsētiņa, kur vēl joprojām zinātniskiem nolūkiem darbojas divi paraboliskie radioteleskopi – viens no tiem (ar diametru 32 metri) ir lielākais Ziemeļeiropā un astotais lielākais pasaulē.Šī būs īstā vieta, kur ziņkārīgo junioru atvest, lai ieinteresētu par zvaigznēm un zinātni. Arī vecākiem tur būs ne mazums jaunu un interesantu lietu.

Ja esat nolēmuši apmeklēt Irbeni, pirms tam sūtiet e-pastu uz adresi infovirac@venta.lv vai zvaniet un piesakiet ekskursiju 63656089 (sargs/gids Irbenē) vai 29230818 (tikai darba dienās).

Radioastronomijas centrs būs atvērts līdz 1. novembrim, bet ziemā tas nestrādā.

Zvēriņi laukos

Zemnieku saimniecībā "Lejnieki" izveidots mini Zoo ar dažādiem mājdzīvniekiem un eksotiskām dzīvnieku sugām. Tur apskatāmi, piemēram, Šetlandes poniji, Baibaki, peruāņu mini cūkas, ir arī putnu dārzs, kurā sastapsiet vairākās putnu sugas, tai skaitā, Jakobīnes baložus, pāvus, fazānus u.c.

Turpat apskatāms arī krāmu muzeju, kurā atrodamas dažādas vēsturiskas sadzīves lietas no Ulmaņa laikiem līdz pat PSRS sabrukumam. Muzejā iekārtota bibliotēka, kā arī istabiņa jaunajam pārim ar senlatviešu gultu, ja ģimeni vēl tikai plānojat.

Nogurušajiem viesiem tiek piedāvāts zemnieku launags (tam gan vajadzētu pieteikties iepriekš).

Ja ir vēlme izkustināt kājas, var doties pārgājienos pa meža ceļiem un takām. Apmēram kilometra attālumā apkārt saimniecībai ir četri ezeri: Ilziķu, Lakšezers, Usmas, Pelču. Netālu divas upes: Zābak-upe un Tīrrukšupe. Četru kilometru attālumā Stendes upe, Pelcīšu purvs, Aļļu priede. Interesanta atrakcija varētu būt iespēja zirga pajūgā doties uz lielo Stikla purvu dzērvenēs.Turpat netrūkst arī labas sēņu vietas.

Zoo atrodas Usmas pagasta Desuciemā, aptuveni 45 kilometrus no Ventspils.

Miniatūrā Kurzemes lauku sēta

Viesu nama "Ventaskrasti" saimnieki izveidojuši bērniem miniatūru Kurzemes lauku sētu. Tajā ir vairākas koka ēkas, aka un rotaļu ierīces. Apkārt tekalē pērļu vistiņas, glāstus gaida pundurtrusīši, aitiņas, jēriņi un kaziņas. Kaziņas vasarās dzīvo uz Ventas upes lielākās salas, kur var nokļūt ar laivu. Viesu nams piedāvā arī makšķerēšanas iespējas un pirtnieka pakalpojumus.

Kur pārnakšņot?

Lai pilnībā izbaudītu visus Ventspils priekus, ar vienu dienu var arī nepietikt, tāpēc vērts padomāt par naktsmājām. Piedāvājums ir gana plašs, bet atpūtai ar bērniem, iespējams, labākais variants būs kāda no skaistajām viesu mājām pilsētas apkaimē, kur svaigā gaisā aktīvi izbaudīt pēdējās brīvlaika dienas.

Ar Ventspils naktsmītņu piedāvājumu var iepazīties mājaslapā www.visitventspils.com sadaļā “Kur palikt?”

Kur paēst?

Ja vēl pirms dažiem gadiem Ventspilī trūka dažādības ēdināšanas iestāžu piedāvājumā, tad pašlaik ir ko izvēlēties. Interesantākā pieredze varētu būt, izbaudot lauku saimniecību gastronomijas piedāvājumus, kura pagatavošanā daudzviet var arī piedalīties, piemēram, Ances sklandraušu darbnīcā vai Zlēku saimniecībā, kur saimniece Brigita audzē kazas, gatavo kazas sieru un no aprīļa līdz oktobrim labprāt uzņem ciemiņus. Degustēt un iegādāties dažādus sierus var arī saimniecībā "Muižgaļi", Ventavā, Vārves pagastā, bet "Bērziņu" mājās Jūrkalnes pagastā cep brīnumgardu kviešu un rudzu maizi pēc senām dzimtas receptēm.

Ja tomēr vēlaties ieturēt maltīti restorānā vai picērijā, piedāvājumi dažādām gaumēm atrodami Ventspils tūrisma mājaslapā www.visitventspils.com sadaļā “Kur paēst?

Informācija

Ventspils Tūrisma informācijas centrs

Dārza iela 6, Ventspils, LV 3601, (Ventspils Prāmju pasažieru terminālis, 1.stāvs)

No 1. maija līdz 30.septembrim:

Darba dienās no plkst. 08.00 līdz 19.00
Sestdienās no plkst. 09.00 līdz 19.00;
Svētdienās un svētku dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00;

Tālrunis: 63622263, 29232226

E-pasts: tourism@ventspils.lv

Informācija par pasākumiem Ventspilī: www.visitventspils.com

Ventspilī ir arī sava “nauda” – venti, kas kalpo kā atlaižu kuponi vairāk nekā 60 tūrisma objektos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!