Foto: Shutterstock

Eiropa ir, iespējams, daudzveidīgākais un pilnīgi notiekti kultūras vēstures un mantojuma ziņā bagātākais kontinents, ar krāšņu dabu un neparastām vietām, ar kristiešu, musulmaņu un pagānu tradīciju izpausmēm un vēl daudz citām bagātībām. Bet pats labākais, ka visas šīs vietas no Latvijas ir sasniedzamas salīdzinoši ērti, vienkārši un salīdzinoši lēti.

Lūk, skaistāko Eiropas vietu top 30, kas veidots, vadoties pēc Telegraph autores Lizijas Porteres labāko galamērķu apkopojuma, bet papildināts ar "Turismagids.lv" ieteikumiem tieši mūsu ceļotājiem.

Vāra Provansā, Francijā

Ar zilganzaļajiem ūdeņiem Verdona ielejā (Gorges du Verdon) un lavandu laukiem, kas liek dvēselei dziedāt, Vāra noteikti ir skaistākā Provansas daļa – un šādu statusu iegūt nav nemaz tik viegli.

Akmens māju puduri veido mazus ciematiņus, kas ieslēpušies pa kalniem līkumojošo ceļu malās. Šeit esot, varat rēķināties ar lielisku ēdienu, izcilām ainavām un atpūtu no cilvēku pūļiem. Turklāt iespējams arī izbaudīt to pašu Provansas sadzīvi, kuru tik skaisti aprakstījis Pīters Meils romānā "Gads Provansā", kas lasāms arī latviski.

Provansa ir arī viens no pasaules skaistākajiem vīna reģioniem, un to nenobaudīt šeit būtu grēks.

Par Provansas un citām vietām vīna tūrēm, lasiet šeit.

Gaudi arhitektūra Barselonā, Spānijā

Svētās Ģimenes baznīca, kuras celtniecību uzsāka jau 19. gadsimta beigās, joprojām ir nepabeigta, tomēr sīki izrotātās kolonas un torņi tik un tā pārsteidz. Par fantastisku ēku uzskata arī Guela pili (Palau Güell).

Antonio Gaudi arhitektūra manāma daudzviet, ejot pa katalāniešu galvaspilsētas ielām un bulvāriem – jokainās mozaīkas un sirreālas līnijas uzreiz atpazīstamas kā slavenā arhitekta darbs. Guela parks tika radīts, iespaidojoties no angļu "dārza rajoniem" jeb zaļajām zonām pilsētās. Parka vārtus iedvesmojusi pasaka par Ansīti un Grietiņu, bet daudz fotografētais līkumojošais soliņš parka apmeklētājus tā vien vilina piesēst. Tiesa gan, ieeja Guela parkā maksā 8 eiro, bet, ja vēlaties izbaudīt Gaudi darbus bez maksas, to var darīt, arī vienkārši pastaigājoties pa pilsētas ielām – fasādes tādām ēkām kā La Pedrera, Casa Vicens un Casa Batlló var apbrīnot bez maksas.

Ko vēl apskatīt Barselonā, lasiet šeit.

Siksta kapela, Itālija

Mikelandželo galvenais meistardarbs ir šī kapela Romā, kas atrodas pāvesta rezidencē Vatikānā. Freska "Pastarā tiesa" aizņem visu sienu aiz altāra, bet griestos attēloti deviņi Bībeles stāsti.

Atgāziet galvu, lai aplūkotu slaveno griestu gleznojumu, klusi nopriecājoties, ka pašiem nogurdinošā un neērtā pozā nebija tā jāglezno. Sekojiet zinātāju ieteikumiem par labākajiem kapelas apmeklēšanas laikiem, jo telpa bieži vien ir pārpildīta ar interesentiem un to aplūkot nav iespējams.

Svarīgi ir arī iepriekš pārliecināties, ka esat ieradies atbilstošā apģērbā un apmeklētajiem paredzētajos laikos.

Vairāk informācijas par to, meklējiet šeit.

Akropole Grieķijā

Akropoli Atēnās katru gadu apmeklē apmēram trīs miljoni cilvēku – un ne bez iemesla. "Svētās klints" vēsture sākas 5. gadsimtā pirms mūsu ēras, un pašu slavenāko Akropoles templi, 46 doriešu kolonnu balstīto Partenonu, uzskata par vienu no svarīgākajām klasiskā stila arhitektūras celtnēm.

Džeina Fostere, izdevuma "Telegraph Travel" Atēnu eksperte, iesaka naksnīgu pastaigu Akropoles pakājē – tad tā esot visiespaidīgākā, zeltainas prožektoru gaismas pielieta.

Ko vēl apskatīt Atēnās, lasiet rakstā: "Ceļojums uz Atēnām".

Pamukale, Turcija

Foto: Shutterstock

Klusā nedēļa, Spānija

Nedēļu pirms Lieldienām pilsētās visā Spānijā, bet it īpaši Seviljā, norisinās īpaši gājieni, kas ir vieni no valsts lielākajiem un iespaidīgākajiem svētkiem. Tajos aiz reliģiskām skulptūrām iet viduslaikus atgādinoši tēli kapucēs un ļaužu pūļi – šīs procesijas ir sena, drūma tradīcija, atzīmējot Jēzus pēdējās dienas pirms nāves.

Nedēļas galvenais notikums ir Lielās Piektdienas rīta pasākumi – "La Madruga" (2017. gadā tas būs 14. aprīlis). Šajā svētku daļā parādās Seviljas divas patroneses – jaunavasTriāna un Makarena, no kurām pēdējā ierodas tieši pusnaktī.

Svētās Sofijas baznīca Stambulā, Turcijā

Šī patiesi brīnišķīgā celtne no sākuma bija baznīca, vēlāk Osmaņu impērijas laikā pārveidota par mošeju, bet šobrīd te ir muzejs (kaut gan zvani, kas sauc uz lūgšanām vairākas reizes dienā, minaretos joprojām tiek zvanīti).

Iekštelpas veidotas no mirdzošām bizantiešu mozaīkām un Korāna rindām elegantā arābu kaligrāfijā, un tajās apskatāmi musulmaņu dievnamiem raksturīgie minbārs un mihrābs. Niks Trends, izdevuma "Telegraph Travel" redaktora vietas izpildītājs, par Svēto Sofiju saka: "Īsumā sakot, Svētā Sofija ir viens no lieliskākajiem arihitektūras sasniegumiem pasaules vēsturē. Celtnes apmeklējums ir dziļi aizkustinošs."

Kad pēc kultūras mantojuma baudīšanas vēlēsieties ienirt Stambulas izgaršošanā, noteikti jādodas uz tās Lielo tirgu jeb "Grand Bazaar". Par Turcijas garšām un to, kurp doties tās meklēt, lasiet šeit.

Materhorns, Šveice

Foto: Reuters/Scanpix

Neteiksim, ka tajā jāuzrāpjas – to, protams, var darīt, bet tikai pieredzējuši kalnos kāpēji. Tomēr iesakām apbrīnot šo gleznaino kalnu no kūrortpilsētiņas Cermatas (Zermatt) Šveices Alpos.

Materhornam ir īpatnējas formas piramīdveida virsotne, kas sniedzas 4478 metru augstumā. Pirmoreiz tajā uzrāpās Edvarda Vimpera vadīta komanda pirms nu jau 150 gadiem, bet lejupceļā pēc letāla negadījuma četri cilvēki no šīs grupas mira.

Šīs virsotnes siluets attēlots daudzu Šveices produktu logo un simbolos.

Šenonso pils, Luāras ieleja, Francija

Foto: Shutterstock

"Šenonso (Château de Chenonceau) spēj atgādināt, kāpēc Franciju ir vērts apbrīnot," raksta Antonijs Peregrīns. "Pils celta pāri Šēras upei, un ir tik sasodīti harmoniski ideāla, ka tai noteikti jābūt celtai, ievērojot kādus Visuma skaistuma likumus."

Pat bērniem nebūs iebildumu tikt aizvilktiem uz šo grezno pili, kuru Francijas karalis Anrī II iegādājās savai mīļākajai Diānai de Puatjē, un absolūti perfekto apkārtni.

Apmeklēt noteikti ir vērts jebkuru no Luāras ielejas pilīm un to dārziem. Vairāk par tiem lasiet šeit.

Atlantijas okeāna ceļš, Norvēģija

Foto: Shutterstock

Šis pārsteidzošais ceļš ved pāri septiņiem zemiem tiltiem, kuri savieno vairākas skaistas, akmeņainas salas starp Moldi un Kristiānsundu rietumu fjordos.

Storseisundetas (Storseisundet) tilts iesaukts par piedzērušos tiltu, kā arī par tiltu, kas ved uz nekurieni, taču patiesībā šis tilts ved uz vienu no Norvēģijas skaistākajiem un tūristu iecienītākajiem ceļiem – Atlantijas okeāna ceļu.

Tiltam šī interesantā iesauka dota, jo tas izveidots ar asu līkumu un no noteikta leņķa tas vairāk izskatās kā atspēriena dēlis nevis kā tilts, taču tā ir tikai optiska ilūzija. Tilta oriģinālais izskats joprojām ir noslēpums, un tā arhitekts neatklāj, kāpēc tilts ir uzbūvēts tieši tāds, kāds tas ir.

Skaistas ir vietas, kur ceļš šķērso upes, it īpaši Storseisundetas tilts un apkārt redzamās ainavas ir galvenais šī maršruta pievilinātāji – iespaidīgi kalni, tumši ūdeņi un, ja paveicas, var novērot pat vaļu un delfīnu barus.

Vairāk par tiltu un tā vēsturi lasiet šeit.

Zilā mošeja Stambulā, Turcijā

Sultāna Ahmeda mošeja (Sultanahmet Camii), dēvēta arī par Zilo mošeju, tika celta osmaņu sultāna Ahmeda I valdīšanas laikā 17. gadsimta sākumā. Mošejas centrālā kupola diametrs ir 23,5 metri, un seši minareti sniedzas 64 metri augstumā.

Dievnama iekštelpas rotātas ar vairāk nekā 20 000 flīzēm no Zinikas, bet augšpusē gaisma iekļūst caur 200 krāsaina stikla logiem.

Mošeja tiek izmantota savam mērķim – tajā ik dienu notiek musulmaņu lūgšanas, turklāt tūristi nemaz nedrīkst iet tālāk par īpašu, ar virvi norobežotu zonu. Tomēr arī tas ir pietiekami, lai novērtētu dižo ēku un tās nozīmīgumu.

Ziemeļblāzma Skandināvijā vai Islandē

Foto: Vida Press

Svētā kapela, Parīze


Šī gotiskā stila kapela (Sainte-Chapelle du Palais) Parīzes sirdī tika iesvētīta jau 1248. gadā. Lielās Franču revolūcijas laikā tā tika bojāta, bet joprojām tās vitrāžas tiek uzskatītas par vienu no lieliskākajiem krāsaino vitrāžu piemēriem – īpaši tagad, kad kapela ir nesen atjaunota.

Pat tie, kuriem ir iebildumi pret baznīcu arhitektūru, nespēj palikt vienaldzīgi, ieraugot sarkano, sārto, smaragdzaļo un zilo kaleidoskopu, kas mirdz uz kapelas sienām, kad tajā iespīd saule.

Par Parīzes apskates vietām uzziniet vairāk šeit.

Sarkanais laukums Maskavā, Krievijā

Foto: stock.xchng

Reiz šeit izpildīja nāvessodus, vēlāk te norisinājās Padomju armijas parādes (divas katedrāles tika nojauktas, lai armijas transportlīdzekļiem pietiktu vietas, bet pēc Padomju Savienības krišanas tās uzcēla no jauna).

Protams, laukumā atrodas arī padomju līdera Ļeņina mauzolejs. Sarkanais laukums ir Maskavas centrālais punkts. Tam apkārt apskatāmi īpatnējie Vasilija Svētlaimīgā katedrāles kupoli, milzīgais GUM tirdzniecības centrs, kā arī pats Kremlis.

Ko apskatīt Maskavā?

Pizas tornis, Itālija

Foto: EPA/LETA

Pacentieties nepievērst uzmanību citiem tūristiem, kuri pozē fotogrāfijām tā, it kā atturētu slaveno celtni no krišanas, un tā vietā aplūkojiet pašu pārsteidzoši nelielo, vientuļo zvanu torni, kurš ir daļa no netālu esošās katedrāles kompleksa. Tas gāžas apmēram 3,99 grādu slīpumā, kas ir labāk par iepriekšējiem 5,5 grādiem pirms restaurācijas.

Tornis ir veidots no žilbinoši balta marmora, kas iegūts netālajās marmora raktuvēs Kolonatā . (Par raktuvēm vairāk lasiet šeit). Tiesa gan, ja gribēsiet arī iekļūt tornī un kapelā, būs jānoskaņojas visai nesakārtotai biļešu sistēmai un jārēķinās ar biļetes cenu aptuveni 30 eiro vērtībā, kā arī jāatkaujas no visādu tūristu nieciņu pārdevējiem, tomēr apmeklējums vismaz vienu reizi mūžā būtu tā vērts.

Kārļa tilts, Čehija


Akmens tilts (Karlův most) pār Vltavas upi "ideāli izceļ skatu uz Prāgas pili un jau kopš 1357. gada savieno vecpilsētu ar Malá Strana rajonu," saka Vils Tizards, izdevuma "Telegraph Travel" Prāgas eksperts.

Tilts un pati pilsēta ir vietas, kas Eiropā noteikti jāizbauda, īpaši naktī, ejot tam pāri un tālāk dodoties vai nu uz vecpilsētu vienā galā, vai pili un Bītlu sienu – otrā.

Vairāk par Prāgu lasiet šeit.

Brandenburgas vārti Berlīnē, Vācija

Foto: PantherMedia/Scanpix

Šī neoklasicisma triumfa arka, kas atrodas bulvāra "Unter den Linden" un "Ebertstraße" krustojumā, tika uzcelta 18. gadsimtā kā miera simbols. Otrā pasaules kara laikā būve tika smagi bojāta un pēc kara beigām vārti atradās tieši blakus Berlīnes mūrim. Pašlaik par kādreizējo mūri liecina vairs tikai sarkana bruģa līnija uz trotuāra.

Jaunās tūkstošgades pašā sākumā arku pilnībā atjaunoja, tāpēc tagad tā atkal paceļas un sniedz iespaidīgu skatu nu jau mūsdienīgajā Vācijas galvaspilsētā.

Par citām bezmaksas atpūtas vietām Berlīnē lasiet šeit.

Toskāna, Itālija


Renesanses māksla, pilsētiņas smaržojošu pļavu vidū, cipreses, kas viegli šūpojas vējā… Toskāna ne velti vilina daudzus. Val d'Orcia reģions, kas arī atrodas Toskānā, droši vien ir paglābis neskaitāmus attēlu redaktorus, kuriem bijis vajadzīgs kāds īpaši pievilcīgs skats kā brīvdienu Eiropas ilustrācija – reģiona pakalni un ciemati ir tā Itālijas seja, ko bieži redz uz pastkartēm, kur tieši iederas šīs mierīgās, idilliskās ainavas.

Toskāna ir Itālijas villu centrs. Sjēnas pilsētā (Siena) ir mājas divreiz gadā notiekošajām zirgu sacīkstēm – Palio. Tās ir gandrīz bez traucējumiem norisinājušās galvenajā pilsētas laukumā (Piazza del Campo) kopš 1644. gada. Savukārt cēlā Florence ir pilsēta ar izsmalcinātu skaistumu, kas jau viena pati ir ilgāka ceļojuma vērta. Dodieties uz Florences Doma katedrāli (Il Duomo di Firenze), uz Uffizi mākslas galeriju – kura ir mazāka un vieglāk "sagremojama" kā varētu likties – vai arī vienkārši pievienojieties vietējiem florenciešiem viņu vakara "passeggiata", lēnā pastaigā pa pilsētas ielām.

Ko apskatīt Florencē?

Bledas ezers, Slovēnija


Pašos Slovēnijas ziemeļrietumos esošais Bledas ezers un tā apkārtne ir kā radīti izklaidei ārpus telpām – un drīz vien sapratīsiet, ka pašiem slovēņiem tādas ļoti iet pie sirds. Vieta ir ideāla tādai aktīvai atpūtai kā pārgājieni, alpīnisms, klintīs kāpšana, distanču slēpošana, kalnu riteņbraukšana un laivošana.

Stīvs Falons, Slovēnijas tūrisma eksperts, arī min, ka pats ezers ir vairāk nekā tikai pastkartes vērta bilde ar uz salas uzceltu pili ezera vidū: "Ezerā var droši peldēties – siltais (26°C) un kristāltīrais ūdens atbilst Zilo karogu pludmaļu prasībām." Peldvietas ir ierīkotas ziemeļu un rietumu puses krastos.

Ja šie fakti jūs ieinteresēja, par Bledas ezeru un tā apkaimi vairāk lasiet šeit.

Kolizejs, Itālija

Foto: AP/Scanpix

Izdevuma "elegraph Travel" Romas eksperts Lī Māršals uzskata, ka Kolizeju "nedrīkst palaist garām, īpaši tagad, kad apmeklētāji drīkst apskatīt arī ejas zem grīdām, pa kurām gladiatori un dzīvnieki nokļuva arēnā."

Amfiteātrī ir paredzētas sēdvietas vairāk nekā 50 000 cilvēku. Šī gada sākumā tika no jauna uzbūvēta viena no koka konstrukcijām, kas arēnā ieveda lauvas un citus savvaļas dzīvniekus, kuri vienmēr tika nogalināti. Mūsdienu paraugdemonstrācijā koka konstrukcijā tika ievests vilks, bet, laimīgā kārtā, nonāvēšanas vietā dzīvnieku pabaroja ar cepumiem.

Ko vēl apskatīt Romā?

Efesa, Turcija

Eifeļa tornis, Francija

Foto: Shutterstock

Alhambra Spānijā

Foto: Reuters/Scanpix

Plašais cietokšņa un pils komplekss, kura nosaukums arābu valodā nozīmē "sarkanais", ir labs piemērs tam, cik plašas zemes reiz pārvaldīja vairākas musulmaņu dinastijas.
Pils atrodas Granadā, kur tās celtniecības un pārbūves darbi norisinājās no 9. līdz 11. gadsimtam.

Sūtņu jeb Abenserrahu zāle, Karaliskais komplekss un Lauvu pagalms ir izdaiļoti ar vieniem no izcilākajiem mauru arhitektūras piemēriem, tai skaitā griestu un paneļu dekoriem, kuri ir veidoti tik smalki, ka tikai ar palielināmo stiklu iespējams redzēt iegriezumus. Kompleksa apmeklētāju skaits ir visai ierobežots, bet slavenāko telpu apskatei tik un tā varētu traucēt cilvēku pūļi.

Venēcija Itālijā


Itāļu valodā dēvēta arī par "La Serenissima", pilsēta ik dienas uzņem desmitiem tūkstošu apmeklētāju, tāpēc noteikti nebūsiet vienīgais. Bet pat tiem ceļotājiem, kuri izvairās no visām pārlieku populārām apskates vietām tūristu pūļu dēļ, vismaz vienu dienu ir jānodzīvo kanālu izvagotajā Venēcijā.

Nemēģiniet pārvietoties ar degunu kartē – labāk vienkārši pastaigāties pa šaurajām ieliņām starp mājām, kur var atrast veikaliņus ar karnevāla maskām, itāļu ādas izstrādājumus un dažu labu dzīvojamo ēku, visas vienā vietā. Kas zina, gan jau beigās nonāksiet arī Svētā Marka laukumā.

Ko apskatīt Venēcijā?

Islandes melnās pludmales


Hjū Moriss no izdevuma "Telegraph Travel", kurš nupat ir pārradies no Islandes apmeklējuma, raksta: "Baltos piearktikas viļņus, kas sitas pret melnajām bazalta pludmalēm Islandes dienvidos, ir jāredz, lai tiem noticētu. Šķiet, ka vispazīstamākā no valstiņas melnajām pludmalēm – "Reynisfjara" – stiepjas nedaudz uz rietumiem no Vikas ciemata.

Piķa melnās, tīrās vulkāniskās smiltis mirgo no attāluma, un turpat blakus pie krasta no ūdens šaujas trīs robaini akmens stabi, kuri saskaņā ar leģendu ir akmenī pārvērsts trollis ar diviem kuģiem. Vislabāk tie izskatās no turpat esošās "Dyrhólaey" klints. Šī vieta, protams, nav vienīgā apbrīnas vērtā pludmale Islandē, arī citviet Dienvidu krastā var apskatīt šos vulkāniskos brīnumus."

Vairāk par Islandes slavenajiem "skursteņiem" lasiet šeit.

Panteons Itālijā

Prātam neaptverami, ka jau pirms 2000 gadiem romieši bija spējīgi uzcelt tādas būves kā Panteons. Ēka ir īsts meistardarbs ar kupolu un 12 granīta korintiešu kolonnām.

Panteons joprojām tiek uzskatīts par vienu no vislabāk saglabātajiem romiešu sasniegumiem. Paveroties uz tā griestiem, kupola iespaidīgais plašums aizraus elpu jebkuram. Kupolveidīgā jumta vidū ir liels, aptuveni deviņus metrus plats, caurums. Tas kalpo gan kā dabīgās gaismas avots, gan kā balsta konstrukcija lielajam kupolveidīgajam jumtam. Turklāt tā ir viena no retajām vietām Romā, ko iespējams apmeklēt bez maksas.

Šī ir vecākā ēka Romā. Renesanses laikā Panteonu sāka izmantot kā apglabāšanas vietu ievērojamām personībām. Panteonā atdusas, piemēram, slavenais mākslinieks Rafaēls, kā arī divi Itālijas karaļi.

Versaļa, Francija

Foto: AFP/Scanpix

Agrākā franču monarhijas izklaižu vieta ir iespaidīgs komplekss, kas izsmalcinātajā Parīzes pievārtē mirdz baltumā un zeltā. Tās dārzā ir greznas strūklakas, kuras apskatot kļūst skaidrs, kāpēc vienkāršie cilvēki sadumpojās pret monarhiju.

Iespaidīgākās vietas pilī ir Spoguļu zāle, Andrē le Notra veidotie dārzi, kā arī Marijas Antuanetes īpašais "Hameau de la Reine" jeb Karalienes ciemats, kur dāma devās izbēgt no galma intrigām un tā vietā iztēlojās, ka ir zemniece lauku mājās. Protams, karalienei būt par zemnieci nozīmēja iztēloties skaistu idilli – viņas "fermā" cūkām bijušas apsietas rozā lentītes, bet aitas iesmaržotas ar franču smaržām. Tomēr rožu krūmu ieskautā saimniecība pils dārza stūrī nenoliedzami ir viens no skaistākajiem tā objektiem.

Ermitāža Santpēterburgā, Krievijā


Zinātāji apgalvo, ka mākslas darbu aplūkošanai Ermitāžā, kas nesen nosvinēja 300 jubileju, kolekcijā būtu nepieciešami 11 gadi. Tomēr, pat, ja nav tik daudz laika, ko tur pavadīt, vismaz ielūkoties šajās bagātībās reizi mūžā ir vērts.

Ermitāžā atrodami gan Leonardo da Vinči, gan Pikaso, gan Rembranta darbi. Pēterburgas eksperts Marks Benets iesaka arī aplūkot turpat esošo Pils laukumu.

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Ko apskatīt Santpēterburgā?

Pompeji un Herkulāna, Itālija

Foto: AFP/Scanpix

Šo divu pilsētu atliekas pēc 79. gada postošā Vezuva izvirduma ļauj ieskatīties romiešu attīstītās sabiedrības ikdienas dzīvē. Saskaņā ar profesori Mariju Bīrdu šī ir vienīgā vieta pasaulē, kur var vispār mēģināt patiešām saprast, kā dzīvoja romieši pirmajā gadsmimtā – bordeļi, labierīcības, smalkas ēdamistabas, greznās pirtis (kas būtībā ir mūsdienu SPA, veselības klubu un sporta zāles apvienojums).

Herkulānu daudzi uzskata par labāk saglabājušos nekā Pompejus, un tā kā tā ir arī mazāka, pilsētu ir vieglāk apskatīt.

Lūk, vēl vairākas grandiozas vietas, ko aprakuši vulkāni.

Kanāls virs zemes Anglijā

Foto: Vida Press

Langolenas kanāls (Llangollen Canal), kas atrodas starp Anglijas un Velsas robežu, ir pārpilns gan pastkartēm līdzīgām ainavām un dabas skatiem, gan satriecošām inženiertehniskām būvēm, kas piesaista ceļotājus no tuvienes un tālienes, padarot to par ļoti iecienītu atpūtas vietu.

Iecienītākās ir ekskursijas asprātīga un zinoša gida pavadībā kādā no šaurajām baržām, kas tik raksturīgas šim reģionam. Pa ceļam iespējams piestāt kādā no neskaitāmajiem angļu pabiem un ieturēt sātīgu maltīti, piedzerot pinti alus. Ceļojumam jāieplāno vairākas dienas un tad pa īstam varēsiet izbaudīt Apvienotās Karalistes vidienes šarmu.

Par šo fantastisko būvi vairāk lasiet šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!