Foto: DELFI
Kad ārā sals kniebj vaigos un sniegs puteņo, bet ziemas mīļi jau izbauda ziemas priekus, siltuma, zilu ūdeņu un saules mīlētājiem atliek vien sapņot un iegādāties biļetes ceļojumam uz siltām zemēm. Jau pavisam drīz saules gaisma un siltums atgriezīsies Balkānu pērlē – Horvātijā.

Horvātija ir viens no iecienītākajiem tūristu galamērķiem skaistās dabas, salīdzinoši lēto izmaksu un bagātās vēstures dēļ. Zilganzaļo ezeru zeme vilina ar stāvajiem kalniem, ceļiem, kas ved līkločos, interesanto arhitektūru, kā arī viesmīlīgajiem cilvēkiem.

Lai gan mesties peldē Adrijas jūrā šobrīd var tikai drosminieki, jo termometra stabiņš noslīdējis vien līdz padsmit grādiem, Horvātija arī ziemas periodā gaida un uzņem tūristus, turklāt ieejas maksas dažādos apskates objektos var būt krietni lētākas.

Ja vēlme Horvātijā nokļūt pēc iespējas ātrāk, vispiemērotākais trasnportlīdzeklis noteikti būs lidmašīna. Tā, lidojot no Rīgas ar pārsēšanos Vīnē vai Minhenē, Zagrebā piezemēsies pēc 4,5 stundām. Savukārt, ja ceļojuma plāns ir nesteidzīgs, ceļu var mērot ar vieglo automašīnu gandrīz 20 stundu garā braucienā, pie reizes apskatot arī valstis, kuras nāksies šķērsot, lai sasniegtu vēlamo galamērķi. Braucienus uz šo valsti piedāvā arī dažādas tūrisma firmas, klientiem noorganizējot gan naktsmājas, gan ekskursijas.

Turpinājumā vietas, kuras būtu vērts apskatīt krāšņajā Horvātijā!

Plitvices ezeri

Lai izbaudītu pasaku zemes virsū, jādodas uz Plitvices ezeriem – vietu, kur no skaistuma aizraujas elpa. Viss krāšņums gulst 16 ezeros, ko ieskauj biezie, zaļie meži, ūdenskritumos un brīnišķīgajās pastaigu takās. Ne velti, Plitvices ezeru nacionālais parks iekļauts UNESCO kultūras mantojumā.

Krāšņie ezeri atrodas divu stundu braucienā no Horvātijas galvaspilsētas Zagrebas. Parks ir īsta paradīze pastaigu un pārgājienu cienītājiem, kā arī dabas mīļotājiem.

Svarīgi pieminēt, ka ziemas mēnešos ūdens transports parkā nekursē, un ekskursijas pieejamas, distanci veicot ar kājām.

Adrese: Plitvicka jezera bb | Bahnhofstrasse 59, Plitvice Lakes National Park 53231 Plitvicka jezera, Horvātija

Foto: DELFI

Kontakti: www.np-plitvicka-jezera.hr, +385 53 751 015

Darba laiks: katru dienu 9.00-19.00

Ieejas biļešu cenas atšķiras atkarībā no sezonas – no janvāra līdz martam, kā arī novembrī un decembrī pieaugušajiem biļete maksā 55 horvātu kunas jeb aptuveni 7,15 eiro, no aprīļa līdz jūnijam, kā arī septembrī un oktobrī cena ir 110 kunas jeb 14,30 eiro, savukārt karstajā sezonā – jūlijā un augustā biļete maksās 180 kunas jeb 23,40 eiro.

Studentiem un skolēniem, uzrādot apliecību, pienākas atlaides, bet bērniem, kas jaunāki par septiņiem gadiem, ieeja bez maksas.

Zagreba

Foto: Shutterstock

Horvātijas galvaspilsētu daži pat salīdzina ar Prāgu. Restorāni, kafejnīcas, muzeji, iepirkšanās, naktsdzīve un, protams, arī dažādi aizraujoši apskates objekti. Pilsēta atrodas Horvātijas ziemeļrietumos un tiek uzskatīta par valsts kultūras sirdi, kā arī politisko un ekonomisko centru. Šī dinamiskā metropole ir bagāta gan ar vēsturiskiem, gan ar mūsdienīgiem objektiem.

Ja ir vēlēšanās iepazīt vietējos un sajust horvātu mentalitāti, droši var doties uz zemnieku tirdziņu, kas atrodas blakus Zagrebas katedrālei. Lai gan Zagrebā ir vairāki zemnieku tirdziņi, šis ir lielākais, un tā apmeklēšana vietējiem ir jau gluži kā tradīcija. Tirdziņš ir pievilcīgs tūristiem, jo aizrauj ar savu krāšņumu un tajā ir iespējams iegādāties amatnieku veidotus suvenīrus.

Vairāk informācijas: www.zagreb.com

Dubrovnika

Foto: Reuters/Scanpix

Horvātijas pērle –Dubrovnika. Lai apskatītu un iepazīstos ar visu pilsētu, ar vienu dienu nepietiks. Akmeņu sienu ieskautās mājiņas ar sarkanajiem jumtiem slēpj katedrāles, baznīcas,pilis un iespaidīgo Onofrio strūklaku. Arī Dubrovnika ir UNESCO mantojumu sarakstā. Gluži tāpat kā citi aktuāli tūristu apskates objekti, arī šī pilsēta vasaras mēnešos ir ļaužu pārpildīta, tāpēc vispiemērotākais laiks pilsētas apskatei ir pavasaris vai agrs rudens.

Galvenais uzmanības piesaistītājs ir pievilcīgā, tikai kājāmgājējiem paredzētā vecpilsēta ar neskaitāmām aristokrātiskām palazzi un baroka stila baznīcām, ko ietver viduslaiku nocietinājumi.

Foto: AFP/Scanpix

Visu papildina pludmales, neskarta jūra, ēdināšanas iestādes brīvā atmosfērā, kas piedāvā nobaudīt tikko zvejotas jūras veltes, kā arī elegantas piecu zvaigžņu viesnīcas un piedzīvojumu sporta iespējas. Tieši tāpēc šo vietu kā savu atpūtas galamērķi izvēlējušās tādas slavenības kā Džons Malkovičs, Mikijs Rurks, Bejonsē un Eva Longorija.

Lai gan cenas šeit ir divreiz lielākas nekā citviet Horvātijā, šķiet, ka nevienu tas nebaida.

Par ceļojumu uz Dubrovinku lasiet šeit.

Vairāk informācijas: www.dubrovnik-online.com

Splita

Foto: DELFI

Horvātijas otrā lielākā pilsēta – Splita jeb tautā dēvētā "Vidusjūras zieds", atrodas Dalmācijas vidusdaļā, pie Adrijas jūras. Splita dzimusi līdz ar Romas imperatora Diokletiāna uzcēlto pili. No tā brīža pagājuši 17 gadu simti.

Populārākie apskates objekti šajā pilsētā ir – Gregorija no Ninas statuja, skaistā gotikas un renesanses arhitektūras veidotā vecpilsēta, kura īpaši vērojama Diokletiana pils drupās. Šīs senās Romas imperatora pils drupas ir viena no Horvātijas iecienītākajām tūrisma vietām, kā arī UNESCo pasaules mantojuma objekts.

Kontakti: www.visitsplit.com

Bračas sala

Turpat netālu, vien nedaudz vairāk kā 18 kilometru garā braucienā ar prāmi, arī klāt nākamais apskates objekts. Bračas sala, kas ir trešā lielākā sala Adrijas jūrā. Tā ir lieliska vieta, kur paslēpties no ikdienas trokšņiem un vienkārši izbaudīt mieru.

Uz salas nav daudz apskates objektu, bet tur var apmeklēt klosteri un baudīt pastaigas vecpilsētā. Sala vairāk izveidojusies kā atpūtas vieta ar viesnīcām un restorāniem. Pludmale ir īpaši iecienīta ģimeņu vidū. No salas ik dienu atiet prāmji uz tuvākajām pilsētām.

Vairāk informācijas: www.bracinfo.com

Korčula

Foto: Shutterstock

Ja ceļojumā atliek atvēlēt laiku vēl kādai Adrijas jūras piekrastes pilsētiņai, tad vērts doties uz Korčulu. Tā ir maza pilsētiņa Adrijas jūras piekrastē, kura var pārsteigt ar savu senatnīgo arhitektūru. Tā piesaista arī ar interesanto mūri, kas celts 14. gadsimtā. Nereti Korčula tiek dēvēta arī par mazo Dubrovniku, savas vēsturiskās apbūves dēļ.

Tā kā Korčula nav sevišķi liela, tās apstaigāšana neprasa daudz laika, taču tas nenozīmē, ka tur ir maz ko redzēt. Korčulā ir dzimis arī slavenais venēciešu tirgotājs un ceļotājs Marko Polo.

Pilsētā ir vairākas romantiskas baznīcas, bet, ja vēlaties baudīt dabas krāšņumu, vērts doties aptuveni pusstundu garā pastaigā uz Svētā Antonija kalnu, kur, uzkāpjot pa 120 pakāpieniem, pavērsies brīnišķīgs skats. Gar ceļa malām aug vairāk nekā 300 gadu veca ciprešu aleja.

Vairāk par pilsētu lasiet šeit: www.visitkorcula.eu

Kornatas salu arhipelāgs

Lai apskatītu šo dabas brīnumu pilnvērtīgi, būs nedaudz jāpaciešas līdz maijam, kad tas atkal sāks tūristu sezonu. Kornatas salu arhipelāgs atrodas Adrijas jūrā un tūristu bukletos nereti tiek dēvēts arī par "jūras paradīzi". Un ne velti, jo, laivojot gar 89 mazām saliņām, tāda sajūta pārņem. Sadarbībā ar Kornatas nacionālo parku, tiek piedāvātas arī ekskursijas. To laikā tūristi gida pavadībā var apskatīt neparastās saliņas, kā arī tiek dots brīvais laiks, kurā ceļotāji var peldēties, doties salu izpētē vai arī uz kādu no restorāniņiem, kas atrodas turpat uz salas.

Vairāk informācijas: www.np-kornati.hr

Darba laiks: No maija līdz oktobrim katru dienu

Ieeja: Cenrādis atkarīgs no grupas un laivas lieluma, kā arī brauciena ilguma

Materiāla tapšanā izmantota informācija no: Visit-croatia.co.uk, Visitkorcula.eu, Likealocalguide.com, Croatia.hr.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!