Foto: Vida Press

Vēl tikai nedaudz un klāt būs jau Līgo vakars, kurā, kā ierasts, ugunskurā skatīdamies, no galda tversim gardākos no gardumiem. Kā šos svētkus nepadarīt vien par izēšanās svētkiem un laiku pavadīt jautrā atmosfērā? Lūk, dažādas viesību spēles, kuras noderēs arī Līgo vakarā.

Kad pilni vēderi Jāņu siera un jau piecpadsmit reizes pārlēkts pāri ugunskuram, izmēģināt laimi un padarīt vakaru par vēl kripatiņu jautrāku var, atminoties lieliskās spēles, ko pielāgot arī šim svinībām.

Mēmais šovs Līgo noskaņās

Foto: F64
Laikam jau visi zina noteikumus aizraujošai spēlei mēmais šovs. Tā noderēs gan draugu bariņā, gan ģimenes lokā – galvenais, ka ir spēlētgribētāji.
Jau iepriekš pasākuma vadītājs jeb ugunskura kūrējs var sagatavoties šai spēlei, izveidojot lapiņas ar minamajiem vārdiem.

Par godu Līgo svētkiem, attiecīgi arī visi vārdi var atsaukties uz šiem svētkiem. Taču jāņem vērā, ka vārdu attēlotāji nerāda ar pirkstu uz lietām, jo, piemēram, norādot uz Jāņu sieru, visiem būs skaidri un gaiši saprotams atminējums, taču iejusties siera vai ugunskura ādā nav nemaz tik viegli, un tieši tāpēc spēle būs īpaši aizraujoša.

Kad bērni nolikti gulēt, vari pacelt spēles latiņu – veidot sarežģītākus vai arī pikantākus vārdu salikumus, kas piešķirs spēlei asumiņu un nodrošinās jautrību.

Līgo mafija

Foto: Shutterstock

Pļāpīgie līgotāji

Foto: Shutterstock

Vai es esmu Līga?

Foto: Shutterstock
Šajā spēlē vajadzīga vien laba prasme uzdot jautājumus. Katrs no dalībniekiem pie pieres piestiprina iepriekš sagatavotu lapiņu ar kādu lietu vai cilvēku. Svarīgi – pats cilvēks itin nemaz nenojauš, kas uz šīs lapiņas rakstīts, to zina tikai apkārtējie. Kad visi pielipinājuši vārdus pie pieres, spēle var sākties!

Katrs dalībnieks rindas kārtībā pārējiem vaicā – vai es esmu cilvēks? Vai es esmu slavens?
Izslēdzot neiespējamos variantus, katram ir jācenšas uzminēt, kas ir rakstīts uz šīs lapiņas. Taču minētājs var uzdot vien tādus jautājumus, kuru atbilde būs apstiprinoša vai noraidoša. Tiesa, lielā bariņā spēle var noteikti ievilkties, un, lai arī nakts ir īsa, svinības ir garas!

Jāņubērns kosmosā

Foto: Shutterstock

Klusais jeb mēmais telefons

Foto: F64

Pikantāka spēle vēlākai vakara stundai

Foto: F64
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!