Fоtо: Shutterstock
Roku rokā ar mīļoto klīst pa šaurām ieliņām vai gleznainu promenādi un pēc tam malkot vīnu, skatoties vienam otram acīs – izklausās pēc lieliskām brīvdienām? Esam izvēlējušies piecas Vācijas pilsētas, kur to pavisam viegli īstenot un arī ceļojums nenovedīs bankrotā, jo līdz Vācijai iespējams aizlidot vai aizbraukt ļoti dažādos, tostarp – ekonomiskos veidos. Bet, ja gribas sevi palutināt ar ko smalkāku – arī to te varēs atrast vai ik uz stūra.

Lūk, ieteikumi romantiskām garajām brīvdienām Vācijas pilsētās, kur atpūta pilnīgi droši izvērtīsies patīkamā piedzīvojumā gluži kā no vācu romantiskā kino – varbūr drusku cukuraini, bet noteikti arī klasiski skaisti un interesanti.

Heidelberga

Fоtо: Shutterstock

Heidelberga ir senākā Vācijas universitātes pilsēta, kur studējuši arī vairāki latviešu dižgari, piemēram, izcilā Zenta Mauriņa. Šī vieta gleznainās Nekāras upes krastā, šķiet, ir ideāli piemērota filozofiskām pārdomām un dzīves svinēšanai. Heidelberga ir viena no skaistākajām Vācijas pilsētām. 17. gadsimta beigās franču iebrukuma laikā gan tā tikusi pilnībā izpostīta, bet vācieši 18. gadsimtā to uzcēluši no jauna elegantā baroka stilā.

Ne velti apgalvojam, ka Heidelberga piemērota filozofiskām pārdomām, jo vislabāk tās vedas, dodoties pastaigā pa "Filozofu ceļu", kas atrodas Heidelberga nogāzē 200 metru augstumā, un no tā paveras lielisks skats uz pilsētu. Tas izveidots jau 1817. gadā un kopš tā laika ir ļoti iecienīta pastaigu vieta.

Majestātiskā Heidelbergas pils ir dzīvojamo ēku komplekss, kas kādreiz bijusi izcili labi nocietināta, bet karu un pārmaiņu rezultātā cietusi un tagad kalna galā slejas arī daļējas pilsdrupas, kas gan skatu padara vēl iespaidīgāku un romantiskāku. Pēc 16. gadsimtā veiktās rekonstrukcijas tā kļuvusi par tolaik vienu no skaistākajām valdnieku rezidencēm plašā apkaimē.

Fоtо: Shutterstock

Interesanta vieta, ko pilī apmeklēt un apskatīt, ir Aptieku muzejs, kas ierīkots renesanses laika celtnē "Ottheinricsbau". Tajā var apskatīt baroka un rokoko stila drogerijas un ceļojošās aptiekas.

Kā nokļūt Heidelbergā?

Tiešās satiksmes Rīgai ar Heidelbergu nav, bet turp ērti nokļūt, lidojot uz kādu no lielajām Vācijas pilsētām – tuvākās ir Štutgarte un Minhene – un tālāk doties ar nomātu auto vai vilcienu, kas ļaus baudīt arī skaistās ainavas.

Goslāra

Herca kalni Vācijas ziemeļu daļā ir teiksmaina vieta, kur, kā vēsta leģendas, mīt bagāti rūķi un citas mītiskas radības. Lai nu kā būtu, sudraba raktuves šajos kalnos tiešām ir bijušas – Rammelsburgas raktuvēs tagad iekārtots muzejs, un ikviens var doties pazemē (nobraukt ar kalnraču vagoniņiem) un tās apskatīt.

Goslāras kalnrūpniecības muzejs atrodas 10. gadsimtā izveidotās sudraba raktuvēs, kas iekļautas UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.

Šī ir interesanta un romantiska pilsētiņa, kur var apskatīt 1800 pildrežģu mājiņas – tik daudz šī stila celtnes vienkopus neatradīsiet nekur citur Vācijā, turklāt šī ir viena no retajām vietām, kur tās ir autentiskas un nav karos cietušas.

Pilsētas lepnums ir pils. Tā celta pirms vairāk nekā 1000 gadiem (1015. gadā). Šī bijusi Svētās Romas impērijas valdnieku rezidence, vēlāk arī ietekmīga Hanzas pilsēta. Noteikti vērts ieiet pilī un apskatīt Imperatoru zāles krāšņos gleznojumus un jauko kapelu. Savukārt no pils, kas atrodas kalnā, paveras skaists skats.

Netālu no Goslāras ir arī jauka pilsēta – Hildesheima, kur romantiķiem noteikti interesēs vecās baznīcas iekšpagalmā augošā pasaules vecākā roze. Par to varat lasīt šeit.

Kā nokļūt Goslārā?

Visērtāk būs lidot uz Hanoveri, Dortmundi vai Brēmeni un tālāk doties ar nomātu auto, autobusu vai vilcienu.

Bamberga

Fоtо: Shutterstock

Šajā pilsētiņā ir tikai 73 tūkstoši iedzīvotāju, tomēr Bramberga ir interesants galamērķis ne tikai romantiķiem. Šī Ziemeļbavārijas pilsētiņa vairāk nekā 1000 gadu veca. Tāpat kā Roma, arī Bamberga ir uzbūvēta uz septiņiem pakalniem, un tās vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Vecpilsēta ir labi saglabājusies un gandrīz neskarta, atšķirībā no lielas daļas Vācijas, kas smagi cieta Otrā pasaules kara bombardēšanās.

Fоtо: Shutterstock

Viduslaiku un baroka arhitektūra apmeklētājos šeit ievieš gluži vai bijību – tā ir iespaidīga un katra mazā ieliņa izskatās kā skati no pastkartēm vai romantiskām filmām. Starp vairāk nekā 1200 arhitektūras pieminekļiem, kā izcilākie jāmin Bambergas doms ar slaveno akmens jātnieku pie tā sienas, vecais Rātsnams ar brīnišķīgajām freskām, kā arī Vācijas vecākā Krusteja.

Viens no romantiskākajiem piedzīvojumiem šajā pilsētiņā ir brauciens ar gondolu starp vēsturiskajām ēkām un gar Bambergas pilsētas salas daļu.

Tiem, kas pēc pastaigas pa pilsētu vēlas iestiprināties, var ieteikt šejienes lepnumu – kaltētu liellopa šķiņķi ar dūmoto alu.

Kā nokļūt Bambergā?


Jālido no Rīgas uz Frankfurti pie Mainas un tālāk jābrauc ar nomātu auto vai sabiedrisko transportu.

Mērsburga pie Bodenezera

Fоtо: Shutterstock

Brīnišķīgi sudrabains ezers, Alpu ainavas, gleznaina pilsētiņa un arī veca pils – tas viss atrodams vienkopus Mērsburgā, ko var dēvēt arī par romantiķu dārgakmeni. Mērsburgas pils esot vecākā apdzīvotā pils Vācijā, raksta "Focus.de". Tā saglabājusies no 7. gadsimta un to var apmeklēt no aprīļa līdz novembrim. No pils torņa paveras fantastisks skats gan uz pilsētu, gan uz ezeru un Alpiem. Pilī ir arī bruņinieku zāle, ieroču halle, moku kambaris un strūklaka. Šī ir viena no romantiskākajām vietām vasarā, kad te sveču gaismā tiek spēlēts uz vēsturiskiem instrumentiem, atskaņojot viduslaiku un renesanses skaņdarbus.

Fоtо: Shutterstock

Turpat ir arī Jaunā pils, kas celta 18. gadsimtā.

Pilsētiņā netrūkst jauku kafejnīcu, kur baudīt gan vīnu, gan dažādu šķirņu saldējumus vai smalkmaizītes.

Fоtо: Shutterstock

Šī vieta ir neparasta ar to, ka pie Bodenezera satiekas trīs valstu robežas – Vācijas, Austrijas un Šveices. Visapkārt paveras fantastiski skati uz kalniem, bet mazo pilsētiņu arhitektūra liek atcerēties piparkūku namiņus.

Netālu atrodas arī Konstance – slavenākā Bodenzē jeb Konstances ezera pilsēta, kur vasarā var baudīt brīnišķīgu dārzu krāšņumu. Tāpat arī Lindava ar savu neparasto bāku un molu.

Kā nokļūt pie Bodenezera?

Fоtо: Shutterstock


Tiešo reisu no Rīgas uz Bodenezera piekrastes pilsētām nav. Tomēr var lidot no Rīgas uz Cīrihi Šveices pusē, kā arī Minheni vai Štutgarti Vācijā un tālāk izvēlēties braukt vai nu ar sabiedrisko transportu, kas būs visai ērts variants, vai ar nomātu auto, kas būs ātrāk, bet jārēķinās ar daudzām maksas stāvvietām.

Trīre

Fоtо: Shutterstock

Trīrē (Trier) sākas Vācijas vīnu reģions – Mozeles ieleja. Jau 56. gadā pirms mūsu ēras Cēzars iebruka toreizējās ķeltu zemēs un postīja tās uz nebēdu. Tomēr romieši redzēja, cik šeit mežonīga daba, bet maigs klimats. Tādēļ sāka Mozeles krastā būvēt savas pilsētas. Un labi, ka tā.

Trīre bija viena no pirmajām romiešu apdzīvotajām vietām reģionā – tā dibināta 16. gadā pirms mūsu ēras, ir viena no visvecākajām Vācijas pilsētām. Tomēr leģenda gan vēsta, ka Trīres ķeltu apmetne ir 1300 gadus vecāka par pašu Romu, par ko pilsētnieki īpaši lepojas, tāpēc tirgus laukumā uz Sarkanā nama (Rotes Haus) sienas ir plāksnīte, kas to apliecina.

Līdz ar romiešu atnākšanu vecajā ķeltu apmetnē parādījās jauna kultūra – izpriecu un bagātīgas sabiedriskās dzīves uzplaukums. Pilsētas ziedu laikos tajā bija ap 70 tūkstošiem iedzīvotāju un tā bija lielākā pilsēta uz ziemeļiem no Alpiem.

Esot Trīrē, noteikti jāapskata Ķeizara termu drupas, kuru lielums pārsteidz pat tagad. Drupas pēc sirds patikas var izložņāt un izkāpelēt, saprotot, cik iespaidīgi un moderni toreiz viss bijis iekārtots. Ne velti saka, ka romieši ir radījuši Eiropas civilizāciju. Vāciešiem gan par šo lietu ir savs teiciens, proti, civilizācija ir tad, kad mājās ir vanna, bet kultūra, kad to māk arī lietot. Jāatzīst, ka romiešiem un vāciešiem sadarbojoties, Trīrē bija gan civilizācija, gan kultūra.

Interesants ir arī amfiteātris, kas atrodas aptuveni 500 metrus augstāk kalnā. Tas celts apmēram 150 gadus pēc mūsu ēras un tur kādreiz notikušas vērienīgas gladiatoru cīņas – arēnā varēja satilpt pat 20 tūkstoši skatītāju – mūsu "Arēna Rīga" vēl tagad šo līmeni nav sasniegusi... Arī mūsdienās, augustā, šeit notiek lieli svētki ar vīnu un cīņām romiešu stilā. Ikviens apmeklētājs var nokāpt arī amfiteātra spocīgajā pagrabā un izložņāt kambarus, kur turētas lauvas un gladiatori. Tur svētku laikā tiek ierīkota taverna svinētājiem.

Viduslaikos Trīre kļuva par Ģermāņu impērijas sastāvdaļu. Tolaik pilsētā uzcelti daudzi klosteri un baznīcas, kas vēl tagad savos mūros glabā neskaitāmas bagātības, un viena daļa no tām ir publiski apskatāmas. Par pašu vērtīgāko tiek uzskatīts svētais Jēzus hitons (īpašs mētelis), ko imperatora Konstantīna māte Helēna lika atvest no Jeruzalemes un kam par godu 4. gadsimtā uzcelts Trīres doms. Šī relikvija tur glabājusies vienmēr. Tas gadsimtiem piesaistījis svētceļnieku tūkstošus, bet kopš 1996. gada hitons ir publiski apskatāms jebkuram.

Pilsētas centrā atrodas krāšņā un izsmalcinātā Kūrfirsta pils, kurā pašlaik atrodas pilsētas valde, tādēļ tā nav apmeklētājiem pieejama, ja vien neesi īpaši pierakstījies ekskursijai. Tomēr to uzskata par vienu no skaistākajām rokoko stila pilīm pasaulē un, arī no ārpuses apskatot, var saprast, kāpēc tā. Pils ir gaiši rozā ar baltiem rotājumiem, kas atgādina smalkas putukrējuma cakas uz svētku tortes. Turklāt pilnīgi bez ierobežojumiem var atpūsties pils parkā, kur ir vairāki desmiti baltu un graciozu skulptūru, strūklaku, krāsainu puķu dobju, kā arī miniatūrdārzs un liels bērnu rotaļu laukums. Tā vienā stūrī ir arī izstāžu zāle ar burvīgu kafejnīcu.

Kurfirsta pils pieslējusies milzīgai, sarkanbrūnai un masīvai ēkai – Aula Palatina jeb Konstantīna bazilikai. Tā ir pilnīgs pretstats maigi balti rozīgajai pilij, bet savā monumentālismā un skarbumā izraisa cieņu un bijību pret romiešu būvniecības mākslu. Aula Palatina jeb valdnieku zāle celta jau 310. gadā kā Romas imperatora troņa zāle un kā tādai tai vajadzēja būt iespaidīgai – 30 metrus augstai, 67 metrus garai un 27,5 metrus platai, turklāt bez nevienas kolonnas, izliktai ar melnbaltām flīzēm. Atceroties piemēru par kultūru, jāpiezīmē, ka visa milzu zāles grīda jau toreiz bija apsildāma...

Laika gaitā ēka vairākkārt mainījusi pielietojumu, būdama gan arhibīskap tronis, gan kazarmas Napaleona armijai, līdz ķeizars Frīdrihs Vilhelms to 19. gadsimtā pārveidoja par protestantu baznīcu. Tāda tā ir arī tagad – milzīga un grandioza savā vienkāršībā. Bazilika iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojumā un to bieži izmanto klasiskās mūzikas koncertiem.

Fоtо: Shutterstock

Esot Trīrē noteikti jāapskata arī pilsētas lepnums, gigantiskā Porta Nigra jeb Melnie vārti. Tā ir vecākā vācu aizsardzības būve, kas vēl joprojām šķiet biedējoši iespaidīga. No šejienes kursē ekskursiju vilcieniņš ar gidu, kas izvadās tūristus pa pilsētas interesantākajām vietām. Porta Nigra pakājē ir arī pilsētas informācijas centrs ar suvenīru veikaliņu un klostera telpās izvietotais pilsētas muzejs.

Visskaistākais skats uz pilsētu paveras no Mozeles otrā krastā esošā kalna, kura galā jau pusotru gadsimtu stāv svētās Marijas skulptūra. No šejienes uz Trīri raudzījies pat slavenais Fausta autors Johans Volfgangs fon Gēte.

Tiem, kam romiešu laiki šķiet pārāk sena vēsture, Trīrē varbūt ieinteresēs komunisma pamatlicēja Kārļa Marka dzimtās mājas. Pilsētnieki ar šo trīrieti ļoti lepojas – viņa māja vecpilsētā ir viens no ievērojamākajiem un apmeklētākajiem muzejiem – tur atrodams gan Komunistiskās partijas manifests, gan Kapitāls. Nav aizmirsta arī Marksa ikdienas dzīve un izpriecas. Tāpat kā visos Trīres muzejos, arī Marksa mājā iespējama ekskursija ar apstākļiem speciāli pieskaņota vīna degustāciju.
Ieteikums! Ir vērts iegriezties pilsētas tirgus laukumā, lai nopirktu svaigas zemenes un saldējumu! Turpat atradīsi arī visus iemīļotākos vācu veikalus.

Protams, atrašanās Mozeles ielejā padara šo pilsētu arī par izcilu vietu kur brīnišķīgos apstākļos baudīt labu vīnu – vienvārdsakot, romantika un labi pavadīts laiks garantēts.

Kā nokļūt Trīrē?


Arī uz Trīri no Rīgas nav tiešo reisu, bet tuvākās lidostas ir Frankfurtē pie Mainas un Frankfurte Hāna, kur lido lētās aviokompānijas un kas atrodas vien 15 kilometru attālumā no Mozeles ielejas (no Trīres gan būs garāks ceļa gabals - aptuveni 70 kilometri).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !