Foto: Shutterstock
Gredzenu mīšana ar savu otro pusīti ir viens no skaistākajiem un neaizmirstamākajiem dzīves mirkļiem. Kad mīlestības svētki ir nosvinēti, nepieciešams arī mirklis netraucētai divvientulībai. Viens no variantiem, kā baudīt tikai viens otra kompāniju, ir doties ceļojumā – tuvā vai tālā, eksotiskā vai ierastā, bet galvenais, lai šis piedzīvojums ir brīnišķīgs un neaizmirstams. Tūroperators "Novatours" iesaka skaistākos medusmēneša ceļojumu galamērķus, kuros romantika strāvos un virmos.

Itālija un tās mazie ciemi

Foto: Shutterstock


Itālija jau sen ir zināma kā sinonīms vārdam "mīlestība". Tā šeit mīt ik uz soļa. Īpašs Itālijas nostūris ir gleznainā Apūlija – pašā "zābaka" papēdītī, rotāta ar virkni apburošu pludmaļu un neparastu ciemu. Apūlijas stāsts sākas gleznainajā piejūras pilsētā Bari. Šeit var nozust vecpilsētas augsto mūru ieskautos un akmens flīžu bruģētos labirintos, kas vienmēr maģiski aizvedīs līdz tam, ko tava sirds visvairāk kāro, piemēram, pasaulē gardākajam "gellato" (itāļu saldējums) vai nupat ķertām jūras veltēm.

Var doties arī uz kādu no mazajiem ciemiem, kas atsauc atmiņā pasaku valstību – ciems, kas sensenos laikos izkalts klintī, un to caurvij akmens kāpņu labirinti, bet no tā virsotnes paveras skats pār tāltāliem līdzenumiem – Matera. Vai maģiskais Alberobello, kur viena pie otras slejas miniatūras baltas mājiņas ar spiciem jumtiem. Lai vai kur dotos, ceļojuma fotogrāfiju albums tiks piepildīts acumirklī, jo katrs nākamais solis tā vien aicina tapt iemūžinātam romantiskā foto.

Vislabāk Itālijas burvību ir baudīt pavasarī vai vasarā.

Korfu, Grieķija

Foto: Shutterstock

Grieķijas burvība ir apdziedāta jau senos eposos un leģendās, un kur gan vēl labāk likt pamatus savai turpmākajai jaunajai dzīvei, ja ne visas Rietumu civilizācijas šūpulī?

Īpašs šarms piemīt Grieķijas saliņām. Viena no tām šogad ir arī iekļauta pasaules labāko medusmēneša ceļojumu topā ("Best Honeymoon Destinations for 2017/18"). Tā ir gleznainā Korfu. Sala slavu ir iemantojusi pateicoties krāšņajai dabai un lieliskajiem laika apstākļiem. Majestātiskie kalni, glāsmainā Jonijas jūra, smilšainā un klinšainā piekraste piešķir salai valdzinošu burvību. Lai arī sala šķiet neliela, tās reljefs un daba ziemeļos un dienvidos atšķiras. Pateicoties tam, Korfu kopā ar mīļoto var baudīt laisku dzīvi kādā no vairāk nekā 200 kilometru garajām piekrastes pludmalēm.

Korfu var doties ekspedīcijā uz kādu kalnu virsotni. Šeit var baudīt arī rāmi romantisku kopā būšanu kādā no mazo, krāšņo pilsētiņu restorāniem. Lai vai ko izvēlētos, viss ir viegli sasniedzams. Ikkatrs salas viesis spēs atrast tieši sev tīkamāko, kas viņu atpūtu padarīs neaizmirstamu.

Vislabāk Grieķijas burvību ir baudīt agrā rudenī.

Puketa, Taizeme

Foto: Shutterstock

Jaunlaulātajiem, kuri kopdzīvi jaunajā statusā vēlas uzsākt, ļaujoties eksotiskiem piedzīvojumiem, nebūs labāka ceļojuma galamērķa par Taizemi – krāšņa daba, sirsnīgi cilvēki un neaprakstāma atmosfēra – to visu var atrast tur.

Taizemes kontinentālā daļa ir pulsējoša un nerimst pat vēlās nakts stundās. Lai baudītu mierpilnu divvientulību, ir ieteicams kaut uz mirkli nozust kādā no daudzajām paradīzei līdzīgajām saliņām, piemēram, Puketa. Tā īpaši izceļas ar tīro jūru, skaistajām klintīm, koraļļu rifiem un daudzajām pludmalēm. Lielu daļu salas teritorijas veido tropu meži, kas kopā ar ūdenskritumiem, parkiem un kokospalmu plantācijām uzbur nevainojamu atpūtas vietu. Īpaša piedzīvojuma vērti ir terases baseini, kuros ar skatu uz saulrietu, kas pazūd jūras horizontā vai zaļojošā dabas reljefā, ļauties īstenai romantikai.

Vislabāk Taizemes burvību ir baudīt laikā, kad pie mums jau valda ziema.

Vjetnama

Foto: Shutterstock

Ceļojums uz Vjetnamu būs gana eksotisks piedzīvojums – gan dabā, gan arī garšu pasaulē. Tik daudzveidīgu un gardu piedāvājumu citviet ir grūti atrast. Šeit esot, sevī noteikti ir jāmodina bērnības ziņkāre, kas dos drosmi mēģināt, garšot un baudīt visu krāšņo kulinārijas eksotiku.

Tāpat arī jāļaujas īpašajam motorolleru dzīves stila ritmam – divatā ar mīļoto, matiem vējā plīvojot un neaizmirstot par nemitīgās signalizēšanas šarmu, ļaujoties pilsētas satiksmei vai dodoties pretim romantiskam saulrietam kādā pludmalē. Ceļojums neatstās vienaldzīgu nevienu.

Vislabāk Vjetnamas burvību ir baudīt laikā, kad pie mums jau valda ziema.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!