Foto: Reuters/Scanpix
Skaisti un ar krietnu šķipsnu adrenalīna – tā varētu raksturot visus šos gājēju tiltus, kas liek gan bailēs sastingt, gan arī no skaistuma atplaukt smaidam. Vai tu būtu gana drosmīgs, lai kādu no šiem tiltiem mērotu vēsu prātu?

Tilts ar stikla grīdu

Foto: AP/Scanpix
Gājēju tilts Ķīnā daudziem drošsiržiem pavisam noteikti ies pie sirds. Tas stiepjas pāri iespaidīgajam "Zhangjiajie" kanjonam un tūristiem pieejams kļuva 2016. gadā.

Pārvietošanos pa šo tiltu kutelīgu padara tas, ka tam ir stikla grīda, bet zem tās – 300 metrus dziļa aiza. Tieši šis aspekts piešķir tiltam īpašu vērtību, jo, lūkojoties zem kājām, iespējams aplūkot neskarto dabu. Pats tilts ir 430 metrus garš un sešus metrus plats. Šis ir pasaulē garākais un augstākais šāda tipa tilts, raksta ziņu aģentūra "Reuters".
Turklāt, kas interesanti, no 2018. gada augusta drosmīgākajiem šeit būs iespēja izlekt arī ar gumiju no 260 metru augstuma (salīdzinājumam – no Siguldas vagoniņa lēciens ir no 43 metru augstuma), kas, kā plānots, arī būs rekordists savā jomā, ziņo CNN.

Tilts, kas savieno divas pilis

Foto: Publicitātes foto
Lūk, arī tilts Austrijā – "Highline179", kas dižojas gan ar iespaidīgiem skaitļiem, gan skatiem! Tilts virs Alpu koku galotnēm savieno divas pilis – Klaudijas fortu vienā kalna galā un Ērenbergas pilsdrupas otrā, padarot šo vietu divtik maģisku.

Tilts ir 405 metrus garš un savulaik bija arī garākais savā kategorijā. Tas atrodas 114,6 metru augstumā un ir 1,2 metrus plats. Kā skaidrots, uz tā vienlaicīgi var atrasties pat 500 cilvēku.
Tilts apmeklētājus priecē no 2014. gada.

Tilts, līdz kuram jāiet gar klinšu sienu

Foto: Shutterstock
Šī vieta nudien patiks asu izjūtu cienītājiem un dabas skatu apbrīnotājiem! 40 metrus garais tilts atrodas Šveices Alpos. Pie tā ved skaista pastaigu taka gar klinšu sienām jeb "First Cliff Walk by Tissot", kuru atklāja 2015. gadā.

Neraugoties uz tiltu, kurš liks nedaudz pabaiļoties, turpat atrodas arī 45 metrus gara platforma, kas savā ziņā varbūt pat ir nedaudz baisāka, jo attālinās no drošajām klinšu sienām, skaidrots "Viator".
Lai pastaigātos gar šo klints malu, nepieciešama patiešām liela drosme, jo vietumis pamats zem kājām ir caurredzams un tiem, kas baidās no augstuma, šādi skati var likt bailēs notrīsēt. Vai tu būtu gatavs šādam pārbaudījumam?

Baisi skaistais tilts

Foto: Kadrs no video
2018. gadā pie iespaidīga gājēju tilta tika arī Kanāda. Tilts "Cloudraker Skybridge" atrodas divu kilometru augstumā un tiek uzskatīts, ka tas ir viens no augstākajiem tiltiem visā Ziemeļamerikā, minēts "Daily Mail".

"Cloudraker Skybridge" piedāvā aptuveni 130 metru garu pastaigu, paverot brīnumaini skaistu, bet tajā pašā laikā arī nedaudz baisu skatu. Tieši šo abu iemeslu dēļ metāla konstrukciju tiltu jau paspējuši iemīļot tūristi un asu izjūtu cienītāji.
Tilts, kā arī skatu platforma atrodas slēpošanas kompleksa teritorijā, kas piedāvā vēl daudz un dažādas aktīvās izklaides iespējas.

Tilts, kas savieno divas kalnu virsotnes

Foto: Shutterstock
Šis tilts ir otrais augstākais piekaramais tilts pasaulē, bet tiek uzskatīts, ka pirmais – kurš savieno divas kalnu virsotnes, skaidrots "Huffington Post". "Peak walk", kas meklējams Šveicē, atrodas starp divām kalnu virsotnēm – "Glacier 3000" un "Scex Rouge". Kā minēts "Culture Trip", tas atrodas aptuveni 3 kilometru augstumā un ir 107 metrus garš.

Drosmīgākie var ne tikai baudīt skatus visapkārt, bet arī palūkoties lejup, jo tilta caurredzamā pamatne ļauj labi saredzēt galvu reibinošos skatus zem kājām. Tiesa, asinis stindzinoša pastaiga kalnu virsotnēs tā būs tiem, kuri nelabprāt kāpj augstumos, tomēr apbrīnojamie skati, kas plešas neizmērojamā tālumā, ir lielisks iemesls, lai pārvarētu bailes un ļautos šim piedzīvojumam.
Tilts apmeklētājiem pieejams no 2014. gada.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!