Foto: Publicitātes foto

Palanga jau izsenis ir izdaudzināta kā vieta, kur nostiprināt veselību un iemantot prāta un dvēseles mieru. Pateicoties spirdzinošajam jūras gaisam un aromātiskajiem priežu mežiem, tā ir īstena kūrortpilsēta – sākot ar dažādajām veselīgajām nodarbēm svaigā gaisā un beidzot ar daudzajām sanatorijām un SPA centriem.

Iemesli, kāpēc atpūta pie jūras ir tik patīkama un labvēlīga veselībai, ir vairāki: jūras šalkoņa un svaigais gaiss vienlaikus nomierina un uzmundrina, savukārt pelde sālsūdenī atslābina muskuļus un dziedē ādu. Jūras gaiss veicina laimes hormona serotonīna izdalīšanos, bet jūras ūdenī esošais magnijs labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu un uzlabo miega kvalitāti.

Jūras gaisam piemīt arī dziedniecisks efekts uz elpošanas ceļiem, jo tas attīra un nostiprina gļotādu, bet jūras ūdenī esošās minerālvielas, piemēram, cinks un kālijs, aizsargā pret iekaisumu un nostiprina ādu, veicinot brūču dzīšanu, mazinot izsitumus un remdinot dažādu ādas slimību izpausmes. Turklāt peldes vēsā vai aukstā ūdenī norūda organismu un veicina imunitāti, kas būs tik nepieciešama pēcāk, tumšajos un drēgnajos ziemas mēnešos.

Foto: Publicitātes foto

Savukārt priežu meža gaisa ārstnieciskās īpašības rodamas ēteriskajās eļļās, ko izdala priedes. Tās satur fitoncīdus – dabīgas pretvīrusu vielas ar antibakteriālām īpašībām, kas palīdz organismam cīnīties pret vīrusiem. Tieši tāpēc sanatorijas un elpceļu slimību dziednīcas, tostarp tuberkulozes slimnīcas, tiek veidotas priežu mežu tuvumā.

Foto: Publicitātes foto

Ideāla kombinācija veselības un labsajūtas uzlabošanai ir fiziskas aktivitātes pie jūras vai priežu mežā, jo līdztekus jau uzskaitītajām labvēlīgajām īpašībām kustības svaigā gaisā samazina stresa hormona kortizola līmeni asinīs un nostiprina sirds un asinsvadu sistēmas veselību.

Foto: Publicitātes foto

Brīnišķīga vieta, kur iesākt (vai nobeigt) pastaigu pa kūrortpilsētu, ir Palangas mols jeb jūras tilts. "L" veida mols ir 470 metrus garš, un no tā paveras brīnumskaists skats uz rietošo sauli. Nokļūt uz tilta ir pavisam vienkārši – uz to ved Palangas galvenā gājēju iela, Jona Basanaviča iela.

Foto: Publicitātes foto

Tālāk jau pastaiga var turpināties gan pa pludmali, gan piejūras mežiem. Tur atrodas gan mūsdienīgs bērnu parks un lietuviešu pasaku parks ar "runājošām" skulptūrām, gan par Palangas pērli dēvētais Birutes parks ar Dzintara muzeju.

Foto: Publicitātes foto

Aktīvākas atpūtas cienītājiem piemēroti būs Palangas veloceliņi, kas ļauj izbaudīt Palangas Baltijas jūras piekrasti visā tās krāšņumā, jo kopējais celiņu garums gar piekrasti ir vairāki simti kilometru. Tādējādi ir iespējams ne tikai kārtīgi izkustēties veselīgajā jūras un priežu meža gaisā, bet arī aplūkot interesantākos reģiona apskates objektus un omulīgos piekrastes ciematiņus.

Foto: Publicitātes foto
Dažādas veselīgas izklaides iespējas piedāvā aktīvās atpūtas taka "Labrytys". Takas kopējais garums ir seši kilometri, un pa vidu tai piecās vietās atrodas speciāli izbūvēti āra trenažieru un vingrošanas laukumiņi. Tur var gan pastaigāties, skriet, nūjot un braukt ar velosipēdu (pieejamas arī velosipēdu novietnes), gan vienkārši baudīt dabas mieru un klusumu, jo taka aprīkota ar koka soliņiem.
Foto: Publicitātes foto

Veselīgu atpūtu svaigā gaisā piedāvā arī Palangas veikparks, kas atrodas vien trīs kilometrus no pilsētas centra. Tajā pieejamas vairākas ūdens trases ar dažādas sarežģītības šķēršļiem, kā arī burvīga vieta laiskai atpūtai svaigā gaisā – virs neparasti skaidrā karjera ūdens iekārti šūpuļtīkli.

Foto: Publicitātes foto

Tāpat Palangā atrodas virkne SPA centru un sanatoriju, kas piedāvā dažādas relaksējošas procedūras – sākot no ūdens priekiem un beidzot ar dzintara masāžām un aukstuma kamerām. Savukārt ideāli piemērota vieta visai ģimenei būs daudzfunkcionālais Palangas peldbaseins, kas piedāvā gan atpūtu SPA zonā un pirtīs, gan kārtīgu izpeldēšanos lielajā baseinā, gan jautru izplunčāšanos bērnu baseinā.

Foto: Publicitātes foto
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!