Foto: Giedrius Akelis
Visā pasaulē sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks, un Lietuva noteikti nav izņēmums. Šogad Lietuva aicina iedzīvotājus un viesus apmeklēt trīs inovatīvas un vienlaikus ļoti atšķirīgas Ziemassvētku eglītes, piedāvā plašas Ziemassvētku iepirkšanās iespējas un kultūras aktivitātes, piemēram, 3D pasakas uz Viļņas Katedrāles sienām. Lūk, iepazīstinām ar 10 izklaides iespējām Lietuvā.

Viļņas Ziemassvētku eglīte

Galvenā Viļņas Ziemassvētku egle, kas vairākkārt ierindota starp skaistākajām Eiropas un pasaules eglēm, atrodas Katedrāles laukumā. Šogad oficiāli tā tika iedegta 27. novembra naktī. 27 metrus garajai videi draudzīgajai Ziemassvētku eglei ir 96 lielas sniegpārslas, spožas ledus dekorācijas, mirdzoša gaismas sega, un tās virsotni rotā sešus metru gara zvaigzne — cerību un neatlaidības simbols. Ceremonija, kurā uzstājās arī Viļņas mērs Remigijs Šimašius, tika pārraidīta tiešraidē valsts televīzijā, lai tā būtu iespējami droša ikvienam iedzīvotājam.

Lietuvas Ziemassvētku vilciens

"Ziemassvētku vilciens" ir jauna Viļņas attīstības un tūrisma aģentūras "Go Vilnius" un Lietuvas dzelzceļa (LTK Link) iniciatīva, lai galvaspilsētas Ziemassvētku izklaides varētu baudīt arī ārpus Viļņas dzīvojošie cilvēki. Pasaulē zināmais lietuviešu apģērbu dizaineris ir izgreznojis vilcienu vagonus ar antīkiem mūzikas instrumentiem un Ziemassvētku eglēm, un tas atgādina leģendāro Austrumu ekspresi. Ziemassvētku vilciens pārvadās apmeklētājus maršrutos Kauņa-Viļņa un Klaipēda-Viļņa.

Viļņas Ziemassvētku tirdziņš

Šogad Viļņā paredzēts atvērt vismaz trīs Ziemassvētku tirdziņus, un viens no tiem ir labdarības tirdziņš, ko organizē Starptautiskā Viļņas sieviešu asociācija (IVFW). Tajā gūtā peļņa tiks ziedota organizācijām, kas rūpējas par neaizsargātām sabiedrības grupām. Tradicionālais Ziemassvētku pilsētas tirgus Katedrāles laukumā jau šobrīd cienā apmeklētājus ar karsto šokolādi, karamelizētām mandelēm, svaigi grauzdētu zīļu kafiju un citiem tradicionāliem sezonas gardumiem.

Viļņas Ziemassvētku slidotava

Nu jau vairākus gadus galvaspilsēta sniedz iespēju iedzīvotājiem un viesiem baudīt slidošanu āra ledus slidotavā. Šogad, gatavojoties neparedzamiem laika apstākļiem, 27. novembrī pilsēta atvērusi iekštelpu slidotavu, kas atrodas centrālajā upes krastā pie Baltā tilta. Tajā notiek dažādi kultūras un sporta pasākumi, un tā var uzņemt līdz pat 68 apmeklētājiem. Viena slidošanas sesija, no kurām vairums ir pieejamas bez maksas, ilgst 45 minūtes.

3D "Ziemassvētku dziesma" Viļņā

3D Ziemassvētku pasakas uz katedrāles sienas tika veidotas, balstoties uz Čārlza Dikensa romānu "Ziemassvētku dziesma". 15 minūšu izrāde 3D projekcijas formā, kas papildināta ar krāsām, mūziku un skaņām, radīs neaizmirstamu baudījumu. Izrāde tiks rādīta 7 reizes dienā katru dienu no 25. decembra līdz 30. decembrim.

Foto: Giedrius Akelis

Gastronomiskā ziemas ekskursija Viļņā

"Taste the Festive Vilnius" ir gastronomijas maršruts ar 29 restorāniem, kuri iedzīvotājiem un viesiem piedāvā nogaršot dažādus Ziemassvētku ēdienus. Sarakstā iekļautas tādas delikateses kā truša aknu pastēte ar krēmu, griķu pudiņš, ingvera un smiltsērkšķu mērce, lietuviešu Ziemassvētku biešu zupa ar sēņu klimpām un vēl daudzi citi sezonālie deserti, siltie dzērieni un gardi ēdieni.

Kauņas Ziemassvētku eglīte

Pretstatā Viļņas ziemas tematikā rotātajai Ziemassvētku eglei, Kauņas eglīte ir rotāta ar 600 tauriņiem un kā skaidro tās dizainere , tā ir apsolītās paradīzes, labsajūtas, vasarīga siltuma un prieka simbols. Lai gan atklāšanas ceremonija notika tiešsaistē, pasākumu klātienē apmeklēja aptuveni 500 viesu. Šogad dalībnieki pārsvarā bija bērni ar invaliditāti un viņu aizbildņi. Tāpat Rātsnamā blakus Ziemassvētku eglītei Kauņas Ziemassvētku tirdziņā iekārtotas dažādas darbnīcas, mazi veikaliņi un apmeklētājiem ir iespēja satikties un sasveicināties ar pašu Ziemassvētku vecīti.

Raudondvaris ledus skulptūras

Šogad Raudondvaris muižas parkā izvietota pārsteidzoša ledus skulptūru izlase. Izstādē attēloti tēli no tādām pasakām kā Riekstkodis, Lauvu karalis, Princese un varde, Vilks un trīs siventiņi, kā arī daudzi citi iemīļoti pasaku varoņi. Pirmā ledus skulptūra Ziemeļbriedis iedegta Ziemassvētku egles iedegšanas ceremonijā, un tā atrodas tieši blakus svētku pasākuma skatuvei.

Klaipēdas Ziemassvētku egle

Šogad Ziemassvētku eglīte ostas pilsētā Klaipēdā būs vien 55 centimetrus gara. Iestājoties par ilgtspējīgu attīstību un patiesajām Ziemassvētku vērtībām, pilsēta šogad nolēmusi nezāģēt egli, paužot vēstījumu, ka pilsētā šogad būs "mazas eglītes vērti lieli Ziemassvētki". Dekoru konstrukciju var izmantot atkārtoti, un tajā zem stikla kupola ievietota īsta egle, kura pēc brīvdienu sezonas tiks iestādīta pilsētā. Klaipēda būs pēdējā pilsēta, kas organizēs egles iedegšanas ceremoniju, jo ir paziņots, ka tā notiks 11. decembrī plkst. 17.

Ziemassvētku vecīša apmeklējums Klaipēdā

Šogad iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja apmeklēt Ziemassvētku vecīša mazo mājiņu, kas atrodas Klaipēdas leļļu teātra izglītības centrā. Tā būs lieliska iespēja bērniem iepazīties ar Ziemassvētku vecīti un iesniegt pēdējā brīža dāvanu vēlmes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!