Lapmežciema pagastā no 2023. gada marta vidus ikvienam pieejams audiogids jeb klausāmtakas, kuru pavadībā doties izzinošās pastaigās pa pludmali un cauri piejūras ciemiem, informē Jūrciemu iedzīvotāju biedrība "Labklājībai".

"Daudzi iecienījuši mūsu ciemus pastaigām pie jūras un dabā. Mēs vēlējāmies radīt papildu aktivitāti, kas būtu reizē izklaidējoša, izglītojoša un palīdzētu vairāk iepazīt mūsu piejūras ciemus," stāsta Jūrciemu iedzīvotāju biedrības "Labklājībai" vadītāja Dace Treimane-Freimane. "Audiogids pavisam noteikti ir ieguvums mūsu ciemiem. Tas piedāvā jaunu aktivitāti kā vietējiem iedzīvotājiem, tā tūristiem, turklāt – tādu aktivitāti, kas pieejama jebkurā gadalaikā, pilnīgi bez maksas ikvienam viņa viedtālrunī, gan latviešu, gan angļu valodā."

Lai piekļūtu audiogidam, viedtālrunī jālejupielādē bezmaksas aplikācija "izi.travel" un meklētājā jāatrod Lapmežciema pagasts vai arī – jānoskenē maršrutu QR kodi. Tie pieejami pagasta teritorijā pie informāciju stendiem un Jūrciemu sociālo tīklu kontos. Tāpat audio gids atrodams "izi.travel" tīmekļa vietnē vai klikšķinot šeit.

Jūrciemu audiogids šobrīd piedāvā trīs maršrutus jeb klausāmtakas: "Bigauņciems–Lapmežciems", "Lapmežciems–Ragaciems" un "Kino pieturvietas". Maršrutus iespējams izstaigāt gan atsevišķi, gan apvienot vienā 12 kilometrus garā pārgājienā. Treimane-Freimane norāda, ka maršruti veidoti tā, lai ietvertu gan pastaigu gar jūru, gan ciemu apskati, kā arī audiogids papildināts ar vizuālajiem materiāliem un karti, kurā atzīmētas apskates vietas.

Izzinošo pastaigu laikā iespējams vairāk uzzināt gan par tādiem objektiem kā Lapmežciema skola, kas atrodas senā kroga vietā, par sedumiem un abām bākām, gan arī par tādām vēsturiskām vietām un notikumiem, kas mūsdienās dabā vairs nav vērojami, piemēram, par Lapmeža muižu, pirmo skolu Bigauņciemā un kino filmēšanas vietām.

Foto: Inese Grizāne

Šāda veida audiogids, kas brīvi pieejams ikvienam viedtālruņa īpašniekam un pilnībā bez maksas, ir pirmais ne vien Lapmežciema pagastā, bet arī Tukuma novadā. Jūrciemu iedzīvotāju biedrība plāno, ka ar laiku būs iespēja piedāvāt audiogidu vēl arī citos maršrutos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!