Lai aizsargātu bērnus tīmeklī, ir izstrādāts risinājums "Kaspersky Safe Kids", kas ir saderīgs ar visām populārajām operētājsistēmām. Programma palīdz vecākiem būt informētiem par to, ko jaunais lietotājs dara internetā un, cik daudz laika viņš tur pavada, kā arī ļauj saņemt paziņojumus par zvaniem un īsziņām bērna viedtālrunī un noteikt viņa atrašanās vietu ar ģeogrāfiskās atrašanās vietas funkciju.

"Jo bērns ir vecāks, jo lielāka loma viņa dzīvē ir internetam, tāpēc vecāku uzdevums ir izskaidrot bērniem, ka tīmeklī var ne vien atrast noderīgu un interesantu informāciju, bet arī sastapties ar draudiem, kurus ne vienmēr var uzreiz pazīt," atgādina "Kaspersky Lab" eksperte par bērnu drošību internetā Marija Namestņikova.

"Vecāku kontroles programmas palīdz pasargāt bērnus no nepiemērota satura un brīdināt pieaugušos par bērnam draudošajām briesmām, tomēr ne vienmēr ir vienkārši izskaidrot pusaudzim to lietderību, jo daudzi mūsdienu skolēni tīmeklī jūtas kā zivs ūdenī un bieži vien uzskata, ka labāk par vecākiem zina, kā to izmantot. Pieaugušajiem ir jāmeklē īpaša pieeja, lai izskaidrotu kiberdraudu bīstamību."

Vecāko klašu skolēni aktīvi izmanto ierīces gan mācību gada, gan brīvajā laikā. Uzņēmuma dati liecina, ka 73 procenti pusaudžu vecumā no 14 līdz 16 gadiem nespēj iedomāties savu dzīvi bez viedtālruņa, bet 49 procenti nevar iztikt bez sociālajiem tīkliem.

Turklāt vecāko klašu skolēni cenšas pārcelt uz digitālo vidi daudzas ikdienišķas darbības. Piemēram, 49 procenti pusaudžu izvēlas meklēt izklaides tīmeklī, un tikai 13 procenti parasti atrod brīvā laika pavadīšanas iespējas, neizmantojot internetu. Savukārt pārējie vienlīdz aktīvi meklē informāciju par šādām nodarbēm gan pasaules tīmeklī, gan ārpus tā.

Pusaudži bieži izmanto viedtālruni brīvajā laikā, piemēram, puse mēdz spēlēt tiešsaistes spēles (48 procenti) un klausīties mūziku tīmeklī (51 procents), bet tikai 14 procenti drīzāk izvēlēsies parastas spēles, un 17 procenti labprātāk klausīsies mūziķu uzstāšanos klātienē vai mūziku tradicionālajos nesējos.

Arī saziņai ar draugiem vecāko klašu skolēni arvien biežāk izmanto tīmekli: 43 procenti dod priekšroku saziņai, izmantojot internetu, un tikai 19 procenti izvēlas īstas tikšanās un saskarsmi klātienē. Runājot par mācībām, 39 procenti pusaudžu vajadzīgās informācijas meklēšanai izvēlas tīmekli, un tikai 21 procents – bezsaistes avotus.

Mobilā ierīce ļauj jaunajiem lietotājiem piekļūt internetam jebkurā diennakts laikā no jebkuras vietas, un viņi nelaiž garām šo izdevību. Vecāki ir noraizējušies par šādu bērnu aktivitāti. Piemēram, gandrīz puse pieaugušo (48 procenti) pastāstīja, ka viņu bērni nešķiras no ierīces maltītes laikā, un 86 procenti sūdzējās, ka pusaudži ņem ierīci līdzi gultā, tā informē Namestņikova.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!