Augļa attīstība

Neliela plūmīte – tik liels patlaban ir tavs mazulītis (9 grami). Tagad tavs gaidāmais bērniņš ārstu valodā tiek saukts par augli, jo šajā laikā beidzas tā dēvētais embrionālais periods. Auglis sāk ļoti strauji augt, un visi orgāni jau ir izveidojušies. Uz pirkstiņiem veidojas nadziņi, uz ādas ir parādījusies pūciņa. Mazuļa kauli kļūst stiprāki, turpina attīstīties muskuļi. Mazulis kustās ļoti intensīvi, maina pozas, bet tu pati to vēl nevari sajust. Tiek uzskatīts, ka ap šo laiku bērniņš sāk just garšu. Un nu mazulis jau pavisam līdzinās cilvēkbērnam, tikai vēl ir maziņš, maziņš.

Izmaiņas sievietē

Tu kļūsti "svarīgāka" – ķermeņa svars pieaug. Kā nu kurai sievietei, bet šajā laikā pieaugums jau var būt par pāris kilogramiem. Nu gan tev jāsteidz mainīt apģērbs. Lai gan citi, iespējams, vēl neko nespēj saskatīt, tomēr tavs puncis sāk dot par sevi ziņu, tieši tāpat kā krūšu apmēri.

Nekreņķējies, ja pamani, ka no krūts galiem dažreiz izdalās dzeltenīgs šķidrums. Tas ir pirmpiens, necenties to izspiest. Lai gan pati to vēl nenojaut, bet tava dzemde jau ir krietni palielinājusies, un pieaug arī asiņu daudzums.

Šajā laikā tu jau sāc justies labāk – nogurumu var nomainīt pastiprināts spēka pieplūdums, saprotot, ka pēc pusgada pasaulē nāks mazulis, gribas visu darīt, post un steigt domāt par nepieciešamo lietu iegādi. Nepārpūlies, visu ar mēru! Šajā laikā var atgriezties, iespējams, pašā grūtniecības sākumā zudusī, kāre pēc intīmās tuvības. Dzimumattiecības ir iespējamas visā grūtniecības laikā, izņemot atsevišķus gadījumus, kad var tikt apdraudēta mazuļa veselība. Par to, kādi ir šie gadījumi, lasi šeit.

Ārsta vizītes

Šajā nedēļā arī nekādas vizītes pie dakteriem nav nepieciešamas, ja vien, protams, esi jau paguvusi stāties uzskaitē un saņēmusi speciālista norādes par turpmāko grūtniecības aprūpes procesu. Sargā sevi un mazuli!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!