Augļa attīstība

Šajā nedēļā tavs mazulis ir paaudzies jau aptuveni līdz 13-15 centimetriem (no galvas līdz dupsim) un sver ap 200 gramiem. Grūti pat iedomāties, ka līdz piedzimšanas brīdim viņa svars pieaugs pat 15 reižu.

Mazulis brīvi kustās augļa ūdenī un spārdās diametrāli pretējās vietās. Arī galviņu mazulis jau groza šurpu turpu. Arvien cietāks kļūst mazuļa galvaskauss. Pamazām nobriest viņa smadzeņu šūnas, it īpaši tās, kas nepieciešamas domāšanai, atmiņai. Ja vēl neesi izbaudījusi mazuļa pirmās kustības, tad, iespējams, tas notiks šajā nedēļā.

Sāk pakāpeniski palielināties tauku masa. Zemādas asinsvadi, sāk mazāk spīdēt cauri ādai, jo āda pakāpeniski paliek biezāka un no koši sārtas kļūst koši rozā . Stabilizējas nervu un imūnsistēma. Auglis sāk saprast skaļas skaņas un košu gaismu. Auglis var pacelt arī rokas virs galvas.

Izmaiņas sievietē

Tu turpini pieņemties svarā, nedēļā tie ir ap 300 gramiem, varbūt arī nedaudz vairāk, bet esi uzmanīga - seko svara izmaiņām, lai neuzņemtu pārāk daudz lieko kilogramu. Tas ir tevis pašas labā.

Tev atkal, tāpat kā grūtniecības sākumā, var parādīties dedzinoša sajūta pakrūtē, mutē var būt skāba, dedzinoša garša. Aprunājies ar ārstu - viņš tev ieteiks labākos risinājumus, kā šīs izjūtas mazināt. Dzemde nu ir pacēlusies līdz pat nabai. Iespējams, tu arī vairs nevari dziļi ieelpot, jo plaušas ir nedaudz saspiestas.

Tāpat ap šo laiku tevi var piemeklēt bezmiegs. To, savukārt, var izraisīt virkne dažādu apstākļu – gan satraukums par to, kā būs pēc mazā piedzimšanas, kādas būs dzemdības, gan arī murgi miega laikā, biežā staigāšana uz tualeti. Un atkal – tev nelīdzēs zāles kastītēs, bet gan dzīvesveida maiņa – piemēram, garākas pastaigas svaigā gaisā, elpošanas vingrinājumi, varbūt tevi aizrauj joga, tad, izvēloties pareizās pozas, spēsi atslābināties. Tieši tas pats ar gulēšanu – meklē, kā tev ir ērtāk un ņem talkā papildu spilvenu, ja tev tā šķiet vieglāk.

Tā kā tavs puncis aug kā sēne pēc lietus, tev var būt papildu nogurums pēc kādu darbu veikšanas. Vairāk atpūtas un pareiza apģērba un apavu izvēle. Tas viss tev var atvieglot ikdienas gaitas. Grūtniecei, protams, gribas pucēties, tieši tāpat kā sievietēm, kas katru mēnesi tik ļoti nepieņemas svarā, tomēr izvēlies sev atbilstoša izmēra un materiāla apģērbus. Tagad jau nav senie laiki, kad visām grūtniecēm vienīgais apģērba gabals bija sarafāniņš. Veikalos var atrast vai vari pati pašūt tik ļoti skaistas un modernas kleitiņas, bikses, tunikas.

Vizītes pie ārsta

Tādu nav, ja otro USG jau veici, ja nē, dari to. Otrā USG jāveic, nesasniedzot pilnu 22. grūtniecības nedēļu. Ja viss ir kārtībā, ievēro veselīgu dzīvesveidu, mazāk stresa un turpini baudīt šo laiku, kas ilgst tikai deviņus mēnešus. Tomēr vēlama svara kontrole un urīna analīze ar indikatora strēmelīšu raudzi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!