Foto: LETA

Svētdien, 5. novembrī pulksten 12 muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina bērnus ieskandināt Latvijas dzimšanas dienu kopā ar runci Albertu un Čučumuižas rūķiem. Uzvedumā "Skaista mana tēvu zeme" mazie muzeja apmeklētāji sveiks Latviju dzimšanas dienā, iepazīs Latvijas karti, meklēs tajā Čučumuižu un noskaidros, ko bērni, rūķi un zvēriņi dara pirms ziemas iestāšanās.

Novembra uzvedumā "Skaista mana tēvu zeme" bērni kopā ar ģimenēm tiek aicināti sveikt Latviju dzimšanas dienā. Rūķi ir nolēmuši noskaidrot, ko bērni zina par savu zemi, un kā atrast kartē Čučumuižu? Novembrī, kad Latvijas svētkiem par godu pilsētas atmirdz svētku ugunīs, dabā viss kļūst rāms un kluss, un zvēri dodas ziemas miegā. Rūķi ir nolēmuši mudināt bērnus ne tikai svinēt svētkus, bet arī aicināt palīgā ieaijāt zvēriņus sapņu pasaulē.

Muzeja pārstāve Dace Bāliņa stāsta, ka bērnu rītā tiek piedāvāts radoši un aktīvi pavadīt laiku kopā ar runci Albertu, rūķu krustmāti Kristīni un Čučumuižas rūķiem. Bērniem būs iespēja arī nofotografēties jūgendstila fotosalonā ar greznām cepurēm, spēlēt ornamentu spēli un uzcelt savu jūgendstila namu muzeja virtuālajā ekspozīcijā.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no četriem līdz astoņiem gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam ir divi eiro. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!