Foto: DELFI

Sestdien, 24. martā pulksten 12 muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina uz bērnu rītu "Brīnumola", kas veltīts Lieldienām. Režisore Ināra Čakste kopā ar Zaķi, muzeja runci Albertu un bērniem meklēs brīnumolu, ielūkojoties tautas pasaku un teiku krātuvē.

Bērni noskaidros, cik dažādas mēdz būt olas, kur tās var meklēt un kas tajās var slēpties, stāsta muzeja pārstāve Dace Bāliņa.

Gaidot pavasara saulainos svētkus, bērni varēs iepazīt latviešu un citu zemju Lieldienu svinēšanas tradīcijas, minēt mīklas, uzzīmēt savu Lieldienu olu un kopā ar Zaķi iet rotaļās. Atraduši brīnumolu, bērni ar vecākiem varēs apskatīt itāļu mākslinieces Almas Dzopenji izstādi "Lieldienu olas" un iepazīties ar mākslinieces Tamāras Čudnovskas gatavotajiem svētku dekoriem, kas radīti, iedvesmojoties no vēsturiskiem paraugiem.

Muzeja interjerā izvietots Lieldienu koks, kas dekorēts ar zīda lentēm un olām, Lieldienu vainags, šokolādes zaķis un biskvīta jērs, kuru izgatavošanai izmantotas vēsturiskas metāla formas no muzeja krājuma, kā arī – dažādās tehnikās dekorētas olas.

Pēc kopīgas darbošanās, meklējot brīnumolu un iepazīstot Lieldienu svinēšanas tradīcijas, bērnu rīta apmeklētāji varēs radoši un aktīvi pavadīt laiku muzejā – spēlēt ornamentu spēli un uzcelt savu jūgendstila namu muzeja virtuālajā ekspozīcijā, kā arī greznās cepurēs fotografēties jūgendstila fotosalonā.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no četriem līdz astoņiem gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam – trīs eiro.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti iepriekš pieteiktoes, zvanot pa tālruni: +371 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@jugendstils.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!