Foto: Matīss Markovskis
10. oktobrī pulksten 17 "M Art Gallery" Rīgā, Mūkusalas ielā 71, tiks atklāta neparasta foto izstāde "Estepatās", kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību.

Fotogrāfa Matīsa Markovska bildēs būs redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet var arī nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus.

Izstāde top saistībā ar biedrības "Debesmanna" piecu gadu jubileju, un tās mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes un vīriešus, kuri saskārušies ar pēcdzemdību depresiju. Piecos gados paveikts daudz – organizētas vasaras nometnes ģimenēm, bezmaksas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sniegtas bezmaksas psiholoģiska un juridiska satura konsultācijas. Izveidota veiksmīga sadarbība ar vadošajiem speciālistiem Latvijā, rīkotas kampaņas un bezmaksas semināri, tapusi dziesma ''Kopā'', ko izpilda biedrības labi draugi – Normunds Pauniņš no grupas "Otra Puse" un Antra Stafecka, kā arī organizēts labdarības koncerts ar tādu pašu nosaukumu.

10. oktobris kā izstādes atklāšanas diena nav izvēlēts nejauši, jo tieši šajā datumā tiek atzīmēta vispasaules garīgās veselības diena, informē biedrībā.

Pēdējo piecu gadu laikā šī jau ir trešā informatīvā kampaņa, ko biedrība "Debesmanna" rīko tieši šajā zīmīgajā dienā. Šogad informatīvās kampaņas un izstādes "Estepatās" patronese ir "Tonight" autore Ieva Cipruse. "Par "bēdīgi" un "grūti" vajag runāt arī tad, kad tas jau ir garām. Gribas un vajag citiem, kuri nu ir turpat, pateikt, ka te, ārpus, ir arī citi tādi. Ka arī citi tur ir bijuši, ka es arī to esmu jutusi. Ka skumjas un grūtums ir bijis klātesošs, bet no skumjuma bedres var un vajag izkāpt!" piebilst kampaņas patrone Cipruse.

Bez Ievas foto izstādē piedalās arī biedrības "Debesmanna" dibinātāja Iveta Parravani, divu bērnu mamma, bloga "Viensplusviens.lv" autore Laura Grēviņa, žurnāliste, blogere un fotogrāfe Aiga Zviedre, aktrise Madara Melne-Tomsone, biedrības ''Tēvi'' līdzdibinātājs Lauris Bokišs, rakstniece Laura Vinogradova un Edgards Andersons. Par mūziku gādās Normunds Pauniņš no grupas "Otra Puse" un Antra Stafecka.

Informatīvā kampaņa un fotoizstāde ir tapusi, pateicoties tās dalībnieku brīvprātīgajam darbam un ziedojumiem.

Iveta Parravani, biedrības "Debesmanna" vadītāja: "Mums bija svarīgi uzsvērt, ka no malas ne vienmēr var redzēt tās patiesās cīņas, ko vecāki izcīna ikdienā. Izstādes mērķis ir iedrošināt vecākus runāt ne tikai par priecīgo, kas saistās ar bērna ienākšanu ģimenē, bet būt arī atklātiem, ja saskarās ar grūtībām un meklēt profesionālu palīdzību, ja ir piemeklējušas grūtības. Daudzi no mums nēsā tās maskas, ko sabiedrība no mums sagaida, un neuzdrošinās atklāt, ka ne vienmēr viss ir tik labi kā gribētos. Ar šīm emocionālajām fotogrāfijām un mūsu pašu stāstiem mēs cenšamies jaunajiem vecākiem pateikt, ka tādu, kuri saskarās ar emocionālām grūtībām, nav mazums. Mūsu ir daudz un mēs esam tepat līdzās. Neticas, ka "Debesmannai" aiz muguras jau pieci gadi. It kā maz, bet tai pat laikā tik daudz. Ir labi pastrādāts, bet mums priekšā vēl daudz darāmā.''

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!