Foto: Publicitātes attēli

Svētdien, 17. februārī, pulksten 12 muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" notiks bērnu rīts "Mājas brīnumainās lietas". Runcis Alberts kopā ar režisori Ināru Čaksti aicina ģimenes ar bērniem ielūkoties interesantajā lietu pasaulē.

Meteņu laikā, kad, pavadot ziemu un gaidot pavasari, tiek tīrīta māja un reizēm arī atrastas jaunas vai sen aizmirstas lietas, runci Albertu ir ieinteresējuši daži seni un daži jauni priekšmeti, kas sastopamas muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs".

Lietas mēs sastopam it visur – mājās, ceļā, muzejā, arī pasakās, stāstos un dzejoļos. Lietas iedvesmo māksliniekus veidot mākslas darbus un radīt stāstus. Līdzīgi kā pavasaris piešķir dabai jaunu skatu, mākslinieki un amatnieki mēdz piešķirt lietām jaunu dzīvi. Savukārt muzejā lietas turpina dzīvot, vēstījot savu stāstu ikvienam apmeklētājam, kurš vien ir gatavs to sadzirdēt.

Muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" projektu vadītāja Dace Bāliņa stāsta, ka līdz 24. martam muzejā skatāma mākslinieces Ineses Brants izstāde "Vij ziedus ap galvu…", kurā atveidota savdabīga seno lietu pārtapšana jaunās formās. Gluži neparastā veidā vecmāmiņu rokdarbi ir atdzīvojušies mirdzošā porcelānā. Kāda saistība tam ir ar muzeju "Rīgas Jūgendstila centrs", kādas ir bērnu mīļākās lietas un vēl daudz cita interesanta varēs uzzināt, apmeklējot bērnu rītu "Mājas brīnumainās lietas" .

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents, bet, jo īpaši, bērni vecumā no četriem līdz astoņiem gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam ir trīs eiro.

Vietu skaits ir ierobežots, ja plāno apmeklēt pasākumu, piesakies iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465 vai rakstot e-pastā jugendstils@riga.lv.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!