sieviete, peldēšana, skatiens
Pēdējā laikā par gluži vai kulta nodarbi kļuvusi "roņošana" jeb peldēšana visas sezonas garumā. Tas gan nav nemaz tik pārsteidzoši, ņemot vērā daudzos ieguvumus, ko aukstās peldes sniedz ķermenim un veselībai. Vienlaikus ir būtiski ieklausīties savā ķermenī un tā vajadzībās, lai, gribot labu, galu galā nenodarītu vairāk kaitējuma nekā labuma. Par to, kas jāņem vērā un kam jāpievērš uzmanība, uzsākot "roņošanu", uzzini raksta turpinājumā.

Ar ko sākt, ja ir vēlme pievienoties "roņu" pulciņam? Vislabāk, ja ar ūdeni jau esi attiecībās uz "tu", skaidro peldēšanas treneris un peldēšanas programmu autors Gustavs Zālītis. Lai nenodarītu sev pāri, ir jābūt labām peldētprasmēm. Gustavs arīdzan atgādina, ka, nodarbojoties ar peldēšanu aukstā laikā, nevajadzētu ūdenī brist dziļāk par krūšu augstumu, lai gadījumā, ja kaut kas notiek, ir iespējams piecelties kājās un mierīgi iznākt no ūdens. "Ir jāatceras elementārie drošības noteikumi uz ūdens. Peldoties un rūdoties ziemā, tam ir jāpievērš īpaša uzmanība. Varētu teikt, ka ziemā tas ir pat vēl svarīgāk."

Peldēšanas treneris iesaka, nevis uzreiz mesties ūdenī, bet sākt ar rūdīšanos kontrastdušās. Sāc ar to, ka vispirms baudi dušu, kā ierasts, bet mazgāšanās beigās atveldzējies aukstā ūdenī. Svarīgi ir neradīt sev diskomfortu, ieteicams, ir sākt ar temperatūru, kas šķiet vēl patīkama. Kad esi gatava, ķeries klāt kontrastdušām. "Var skatīties uz to, kā ķermenis reaģē, kad mazgājamies nedaudz vēsākā ūdenī, tad atkal siltākā un tad atkal vēsākā. Vienkārši paeksperimentēt un novērot, kā jūtamies. Ja viss ir kārtībā, un nepamanām nekādas saaukstēšanās pazīmes vai diskomfortu, tad, visticamāk, ķermenis ir vesels, un var attīstīt šo procesu tālāk," skaidro Gustavs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!