Foto: Shutterstock

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) ir uzsācis labdarības akciju "Dosim bērnam iespēju!" aicinot ziedot bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST)! Akcijas mērķis ir palīdzēt vismaz 40 bērniem ar AST vecumā līdz septiņiem gadiem saņemt nepieciešamo terapiju, lai bērni varētu pilnvērtīgi attīstīties un apgūt nepieciešamās prasmes, kas palīdzētu viņiem iekļauties sabiedrībā.

Ceturtdien, 11. februārī, labdarības akcijai ir pievienojies veikalu tīkls "Rimi Latvia", aicinot ikvienu palīdzēt bērniem un ziedot akcijai ziedojumu kastītēs Rimi veikalos, Rimi e-veikalā vai ziedojot savu "Mans Rimi" naudas uzkrājumu. Katrs akcijai ziedotais privātpersonas un arī uzņēmumu eiro tiks dubultots Eiropas Attīstības un Rekonstrukcijas bankas (ERAB) kopienas iniciatīvas ietvaros. Vienam bērnam ar AST terapija gadā izmaksā ap 2500 eiro.

"Katru nedēļu Bērnu slimnīcas fonds saņem vismaz divus pieteikumus pēc palīdzības bērniem ar AST. Šobrīd, kad ir pats gada sākums, rindā gaida jau 56 bērni. Vairāku gadu garumā, kopš palīdzam šiem bērniem, redzam, cik ļoti viņiem pietrūkst valsts atbalsta, un attiecīgi nepieciešamība pēc ziedotāju palīdzības arvien pieaug," par esošo situāciju pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

"2020. gadā, pateicoties ziedojumiem, mēs varējām palīdzību sniegt 238 bērniem ar AST – 192 bērni saņēma nepieciešamo terapiju, savukārt 87 bērniem mēs apmaksājām diagnostiku. Kopā šim mērķim tika novirzīti 270 tūkstoši eiro. Tas ir ļoti liels un vērtīgs ieguldījums, par ko esam bezgala pateicīgi visiem ziedotājiem, jo bez viņu atbalsta šie bērni nebūtu saņēmuši iespēju uzlabot savu veselību. Katram no viņiem tā ir bijusi iespēja attīstīties un apgūt prasmes, kas nepieciešamas ikdienā, lai varētu integrēties sabiedrībā, komunicēt ar ģimeni un vienaudžiem, apgūt valodu un vēl citas prasmes. Taču vienlaikus ir skaidrs, ka tā nav normāla situācija, un paralēli tūlītējai palīdzībai, kas bērniem ir nepieciešama šodien, ir jāveido valsts atbalsta sistēma, kas nodrošinās bērniem iespēju saņemt bezmaksas pakalpojumus jau tuvākajā nākotnē," vēstī Liene Dambiņa.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati liecina, ka 2019. gadā Latvijā bija 2369 bērni, kuriem ir diagnosticēti autiskā spektra traucējumi (AST), Aspergera sindroms vai jaukti specifiski attīstības traucējumi. Tas ir par 12% vairāk nekā 2018. gadā.

1285 bērniem bija diagnosticēts bērnības autisms vai atipisks autisms, kas ir par 22 procentiem vairāk nekā 2018. gadā, 97 bērniem bija diagnosticēts Aspergera sindroms, savukārt 987 bērniem tika noteikti jaukti specifiski attīstības traucējumi.

Ikviens ir aicināts ziedot, un ERAB kopienas iniciatīvas ietvaros privātpersonu un uzņēmumu ziedojums tiks dubultots! Ziedot iespējams ziedojumu kastītēs Rimi veikalos un Rimi e-veikalā, ziedojot savu "Mans Rimi" naudas uzkrājumu, Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā, Ziedot.lv mājaslapā, kā arī izmantojot Mobilly kontu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!