Foto: Publicitātes foto
Atzīmējot muzikālā raidījuma "Ukulele" 3. sezonas pirmizrādi, seriāla veidotāju komanda piedāvā ielūkoties tā tapšanas aizkulisēs un uzzināt interesantus faktus par uzņemšanas procesu. Arī šoreiz Uku, Lele un Dieziņš bērniem sagādājuši gan jaunas dziesmas, gan jau zināmu dziesmu aranžijas, kā arī citus pārsteigumus, kas caur mūziku mazajiem ļaus iepazīt pasauli sev apkārt.

Ukulele un dzīvnieki

Jau iepriekš sērijās ir piedalījušies dzīvnieki – suns un kaķis, bet šoreiz skatītājiem būs iespēja iepazīties ar dzīvniekiem, kas mājās sastopami retāk. Vienā no sērijām piedalīsies runājošs papagailis, kura īstais vārds ir Pokers. Ārpus aktiera karjeras viņš savas dienas vada kopā ar sabiedrībā zināmo frizieri Pēru.

Foto: Publicitātes foto

Savukārt kādā citā sērijā savu zvaigžņu stundu piedzīvos divi gliemeži. Lai gan lomai sākotnēji tika meklēti visparastākie Latvijas dārza gliemeži, kas tik tiešām varētu dzīvot Uku un Leles dārzā, tomēr ziemas laikā šis uzdevums izrādījies neiespējams, tāpēc par aktieriem kļuva Āfrikas milzu gliemeži, kas vēl šobaltdien dzīvo pie kādas ģimenes Jelgavā.

Foto: Publicitātes foto

Diez kas ir Dieziņš?

Kas īsti ir mazais ķiņķēziņš, ko Uku un Lele dēvē par Dieziņu? Nē, tas nav astoņkājis, bet gan nošu aliterācijas zīme diēzs, ko zina katrs, kas māk lasīt nošu rakstu – diēzs mūzikas skaņu paaugstina par pustoni. Vienlaikus Dieziņam piemīt īpašība, kas raksturīga arī maziem bērniem – zinātkāre. Viņš grib zināt visu par visu. Kamēr bērnus, kas katru teikumu sāk ar "Kāpēc…?", mēs saucam par "kāpēcīšiem", mūsu mazo draugu, kas teju katru teikumu sāk ar "Diez…?", saucam par Dieziņu. Dieziņa tēlu radījusi māksliniece Guna Poga, kurai arī ienāca prātā ideja par diēza un "Diez…?" apvienojumu vienā mazā radībiņā.

Foto: Publicitātes foto

Šo 3D varoni izstrādājis mākslinieks Jānis Uzraugs, bet par Dieziņa jautrajiem deju soļiem un citām kustībām atbildīgs 3D animators Artūrs Lācis, kas kopā izveidojis jau teju 100 dažādas Dieziņa animācijas. Dieziņa balsi ieskaņojis mazais Gustavs, kam pirmās sezonas ieraksta laikā bija tikai trīs gadi, bet Dieziņa dziedošo balsi iedzied Rēzija no bērnu vokālās studijas "Knīpas un Knauķi".

Kā Uku un Lele nokļuva multenītē?

Foto: Publicitātes foto

Droši vien jebkurš "Ukuleles" skatītājs pamanījis, ka aiz Uku un Leles loga notiek dažnedažādi brīnumi – tur redzams, kā mainās ne tikai laikapstākļi, bet arī viņu pašu atrašanās vieta. Dažreiz tur ir redzams dārzs, citreiz ziedoša pļava, citkārt šoseja ar ātrām mašīnām, dzelzceļa sliedes, debesis, kurās lido lidmašīna, vai augsts, augsts tornis. Pasauli, kas atrodas aiz lodziņa, arī radījusi māksliniece Poga, bet iekustinājusi animatore Kate Jansone.

Kas notiek, kad Uku un Lele dodas laukā? Jā, arī viņi nokļūst multfilmā. Pagājušajā sezonā Uku un Lele devās uz animētu mežu, savukārt šajā sezonā varoņi naktī dosies pētīt zvaigznes, bet pa dienu brauks ar divriteņiem pa pilsētu un mācīsies ceļa satiksmes noteikumus.

Foto: Publicitātes foto

Šāda veida sērijas tiek filmētas uz zaļā fona, un pēcapstrādes procesā varoņu silueti tiek "izgriezti" un "uzlikti" uz animācijas. Īpašs izaicinājums šajā sezonā bija nofilmēt uz divriteņiem sēdošos un braucošos Uku un Leli – šim nolūkam ne tikai tika izīrēti velo ruļļi, bet arī īpaši statīvi, kas riteņus ar visiem braucējiem spēj noturēt, turklāt mākslas departamenta pārstāvēm ar savām rokām nācās riteņus arī iegriezt, lai rezultāts izdodas pēc iespējas reālistiskāks.

Foto: Publicitātes foto
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!