Foto: Publicitātes attēli
Sestdien, 21. janvārī, pulksten 11 un 14 Lielajā ģildē diriģenta Andra Vecumnieka vadībā notiks koncertuzvedums bērniem "LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule". Šoreiz lelle LeNeSOns un viņa komanda mazākajiem klausītājiem izrādīs pasaules tautu pasakas, ko ietērpt mūzikā patiesi bija iemīļojis Kārlis Marija Vēbers – viens no sava laika lielākajiem vācu operas reformatoriem.

Uz skatuves varēs satikt mednieku Maksi no operas "Burvju strēlnieks", austrumu princesi Turandotu, kā arī dzirdēt jaunos solistus – klarnetisti Annu Mariju Kubecku un Igaunijas obojisti Liseti Jirgensoni (Lisete Jürgenson). LeNeSOns uz skatuves kāps divreiz – pulksten 11 bilingvālā izrādē krievu un latviešu valodā un pulksten 14 izrādē latviešu valodā. Starpbrīdī koncerta apmeklētāji aicināti piedalīties radošās aktivitātēs, informē pasākuma organizatori.

Koncertuzveduma "LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule" programmā varēs dzirdēt Johana Nepomuka Hummeļa un Kārļa Marijas Vēbera mūziku. Lelle LeNeSOns bērnus iepazīstinās ar Kārļa Marijas Vēbera uvertīru un simfoniskajiem fragmentiem no operas "Burvju strēlnieks", kuras pamatā ir leģenda par Bohēmijas firsta mežziņa meitas Agates un mednieka Makša mīlestību, kā arī uvertīru un maršu no mūzikas lugai "Turandota".

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertcikli bērniem un jauniešiem jau tradicionāli kļuvuši par jauno mūziķu un diriģentu kalvi. Šoreiz ar orķestri muzicēs viešņa no Igaunijas, obojiste Lisete Jirgensone un latviešu klarnetiste Anna Marija Kubecka. Abas talantīgās mūziķes 2021. gadā savu instrumentu grupās ieguva "Grand Prix" Eduarda Medņa XXIII Starptautiskajā konkursā "Jaunais mūziķis". Konkursa galvenā balvā – iespēja uzstāties kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2022./2023. gada koncertsezonā.

Darbu pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) "LeNeSOna" koncertcikla turpina režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Klāvs Mellis un māksliniece Evita Bēta. Savukārt 21. janvāra koncertā ar lelli LeNeSOnu draudzēsies aktieris Artūrs Putniņš un aktrise Anastasija Rekuta-Džordževiča. Koncertuzvedums izskanēs cikla mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Uz izrādēm 21. janvārī, kā arī uz turpmākajiem LeNeSOna koncertiem biļetes iespējams iegādāties Lielās ģildes kasēs un "Biļešu paradīzē".

Norādītās biļešu cenas ir vienādas gan bērniem (6+), gan pieaugušajiem. Bērniem līdz piecu gadu vecumam (ieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, jāiegādājas īpaša biļete par 1,50 eiro Lielās ģildes kasē koncerta dienā.

Atbalstot daudzbērnu ģimenes, tiek piedāvāta 30 procentu atlaide ar "3+ Goda ģimenes" karšu īpašniekiem.

Koncerta apmeklētāji aicināti ierasties uz koncertu vismaz pusstundu pirms koncerta, izvairoties no drūzmēšanās un ieņemot vietas zālē savlaicīgi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!