Botāniskajā dārzā gaidāms Karaliskās viktorijas šīs vasaras pirmais zieds!
Foto: Mercy / cc

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza tropu siltumnīcā kuru katru mirkli gaidāma Paranas viktorijas (Victoria cruziana) šīs vasaras pirmā zieda plaukšana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paranas viktorija dabā aug Paranā un citās Dienvidamerikas upēs. Indiāņu valodā 'Parana' nozīmē 'liels kā jūra'. Tā ir otra lielākā Dienvidamerikas upe, kas plūst līdz Atlantijas okeānam cauri Brazīlijai, Paragvajai un Argentīnai.

Dabā viktorijas zieds atplaukst naktī (baltā krāsā), bet nākamajā dienā ap pusdienlaiku tas aizveras, lai tās pašas dienas pievakarē, iestājoties krēslai, atvērtos otrreiz (rozā krāsā) un nākamajā rītā nogrimtu ūdenī briedināt sēklas. Botāniskā dārza baseinā viktorijai piektdien, 7. jūnija rītā viens pumpurs līdz pusei jau bija pacēlies virs ūdens - tas nozīmē, ka zieda atvēršanās varētu būt gaidāma svētdienas pēcpusdienā. Domājams, ka pirmo ziedu pilnā plaukumā varēs apskatīt rīt, 11. jūnijā, no paša rīta, atkārtota plaukšana plānota jau pēcpusdienā pēc plkst. 16.

Augam vēl ir vairāki lieli ziedpumpuri, kuri šonedēļ varētu plaukt cits pēc cita. Līdz ar to ir liela varbūtība, ka, ierodoties Botāniskajā dārzā, apmeklētājam ir iespēja kļūt par liecinieku kādam no viktorijas ziedēšanas posmiem. Ziedi sasniedz aptuveni 20 cm diametru, bet peldošās lapas - līdz pat viena metra diametru.

Botāniskajā dārzā gaidāms Karaliskās viktorijas šīs vasaras pirmais zieds!
Foto: Publicitātes foto

Šajā laikā dārzā vērojama rododendru bagātīgās ziedēšanas pēdējais cēliens ar košām krāsām un smaržu mākoni. To vietā sākas rožu, īrisu un peoniju ziedēšana.

Tags

Botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form