Botāniskajā dārzā krāšņi zied rozes (+FOTO)
Foto: LU Botāniskais dārzs

Jūnija nogale ir krāšņākais rožu ziedēšanas laiks arī Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, kur šogad pirmo reizi uzziedējis arī tulpjukoks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēcjāņu laiks LU Botāniskajā dārzā priecē ar rožu smaržu un krāsu burvību. Pavisam kolekcijā ir 55 dažādu šķirņu rozes: tējhibrīdi, sedzējrozes, floribundrozes, krūmu rozes. Lielākā daļa selekcionētas Eiropā pēdējos 50 gados.

Moderno rožu selekcija sākās 19.gadsimta pirmajā pusē, kad krustošanā sāka izmantot no Ķīnas un Japānas Eiropā ievestās sugas. Īpatnēji, ka mūsdienu šķirņu radīšanā ir izmantotas, maksimums, 11 sugas. Mūsdienās ir izveidotas ap 30 000 rožu škirnes, tā kā katrai vajadzībai un dzīves gadījumam var atrast īpaši piemērotu rozi.

LU Botāniskā dārza rožu kolekcijā ir atlasītas tikai Latvijas ziemās izturīgākās un bagātīgi ziedošās dažādu rožu grupu pārstāves. Rožu dobes grezno ceļu uz Palmu māju, kur vērts iegriezties, lai tropu augu baseinā vērotu kādu no viktorijas ziedēšanas stadijām. Viss liecina, ka nākamais zieds atvērsies trešdien, 26. jūnija priekšpusdienā un būs apskatāms visu dienu. Savukārt dendrārijā pirmo reizi ir uzziedējis tulpjukoks, kas gan ir pamanāms tikai ļoti vērīgam dabas vērotājam, jo koks ir augsts, starp magnolijām ir redzama vien tā galotne, bet ziedi saplūst ar lapu krāsu. Blakus tulpju kokam pilnos ziedos ir ēdamā kastaņa, kuras augļi Latvijas klimatā nobriest visai reti.


LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No aprīļa līdz septembrim apmeklētājiem atvērts no plkst. 9 līdz 19. Ieejas maksa: skolēniem Ls 0,50, pensionāriem un studentiem – Ls 1,00, pieaugušajiem – Ls 1,50. Ieeja bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem, pirmsskolas vecuma bērniem, LU studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem, bērniem bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm un politiski represētajām personām. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4 līdz 18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls. Ieeja Tropu tauriņu mājā bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem, bērniem-invalīdiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

Tags

Botāniskais dārzs Rozes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form