Botāniskajā dārzā neparastā laikā uzziedējusi atliektā fēnikspalma

Botāniskajā dārzā neparastā laikā uzziedējusi atliektā fēnikspalma
Foto: Publicitātes attēli

Šogad, kā nevienu citu gadu, Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Palmu mājā jau agrā pavasarī ikviens interesents var apskatīt eksotisko un līdz šim neredzēti bagāti ziedošo fēnikspalmu 'Phoenix Reclinata', kura parasti savu krāšņumu rāda tikai vasaras beigās, vēsta botāniskā dārza informācijas centrs.

Atliektā fēnikspalma 'Phoenix Reclinata' šobrīd vērusi piecus ziedus. Gadu no gada atliektā fenikspalma augusi garumā, retu reizi atverot arī pa kādam krāšņam ziedam, taču šopavasar tā piedzīvojusi vēl līdz šim neredzētu ziedēšanu, vienlaikus atverot piecus eksotiskus un košus ziedus. Šo notikumu īpašu dara arī neierastais palmas ziedēšanas laiks – parasti šī palma ziedkopas veido vasaras beigās, bet šogad ziedus aplūkot katrs LU Botāniskā dārza apmeklētājs var jau agrā pavasarī. LU Botāniskā dārza ekspozīcija atliektā fēnikspalma var lepoties ar teju 60 gadus senu vēsturi. Palmu mājā tā apskatāma kopš 24 metrus augstās siltumnīcas rekonstrukcijas 20. gadsimta 70. gados, stāsta LU Botāniskā dārza sabiedrisko attiecību speciāliste Karlīna Engere.

Izmanto nedēļas nogali, lai baudītu magnoliju pilnziedu, eksotisko tropu tauriņu lidojumu, pēdējo acāliju ziedēšanu un noteikti pacel galvu augstāk, lai ieraudzītu dzeltenzaļos palmas ziedus LU Botāniskā dārza Palmu mājā. Atliektā fēnikspalma atrodas kreisajā pusē no galvenā gājēju celiņa Palmu mājā, bet tās ziedi vislabāk aplūkojami, atrodoties celiņu krustpunktā, Palmu mājas centrālajā daļā.

Par atliekto fēnikspalmu 'Phoenix reclinata'

Atliektā fēnikspalma 'Phoenix reclinata' savā dabiskajā vidē Āfrikā var sasniegt līdz pat 12 metru augstumu, bet parasti sastopama 3 līdz 6 metrus gara. Tā var augt gan viena, gan grupās – blīvos, krūmveidīgos puduros. Palmas lapas ir gaiši zaļas un nokarenas, veidojot arkveidīgu loku. Stumbra augšējā daļā tās izvietotas vainagā. Kā jau minēts, parasti atliektā fēnikspalma ziedus veido vasaras nogalē. Palmas ziedkopa ir slotas formā, koši dzeltenā krāsā. Pēc noziedēšanas, nākamajā pavasarī veidojas oranžbrūni, ovāli augļi. Dienvidāfrikā atliektā fēnikspalma ir aizsargājamo augu sarakstā.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka