Foto: Botāniskajā dārzā zied smaržīgas un krāsainas pelargonijas
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā jūlija izskaņā krāšņi saplaukušas dažādu sugu pelargonijas, kas priecē ar savu krāsu toņu dažādību un smaržu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tavs Dārzs" pastāstīja LU Botāniskā dārza pārstāve Agnese Reķe, kopumā botāniskā dārza kolekcijā ir aptuveni 100 dažādas pelargoniju sugas un šķirnes, taču ne visas no tām ikdienā ir aplūkojamas apmeklētājiem – apmeklētāju priekam dārza speciālisti apskatei redzamās pelargonijas regulāri maina, izstādot viskrāšņāk ziedošos eksemplārus.

Šobrīd dārzā apskatāmas dažādu grupu pelargonijas, piemēram, 11 dažādas smaržīgo lapu pelargoniju sugas un šķirnes, 15 dažādas joslu pelargoniju šķirnes un 25 nokareno pelargoniju dažādības. Pelargonijas aplūkojamas gan botāniskā dārza siltumnīcās, gan āra teritorijā.

Foto: Botāniskajā dārzā zied smaržīgas un krāsainas pelargonijas
Foto: Publicitātes attēli

Pelargoniju kolekcija LU Botāniskajā dārzā ir veidota ilgu gadu garumā, tādēļ daļai kolekcijas precīza izcelsmes vieta vairs nav zināma, norāda Reķe. Lielākā daļa pelargoniju sugu un šķirņu dārzā nonākušas apmaiņas ceļā ar citiem pasaules botāniskajiem dārziem, pirktas stādaudzētavās (galvenokārt Vācijā) vai atvestas no darbinieku ceļojumiem.

Savvaļā lielākā pelargoniju sugu daudzveidība ir Diendivāfrikā.

Ieeja, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā. Ar ieejas biļešu cenām var iepazīties LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē šeit.

Tags

Pelargonijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form