Foto: Sēņu dienas Dabas muzejā
Foto: F64

Līdz 21.septembrim Latvijas Dabas muzejā norisinās viena no apmeklētāju iemīļotākajām izstādēm - tradicionālās Sēņu dienas, sniedzot plašu ieskatu Latvijas dabā sastopamo sēņu daudzveidībā. Vietā būs atgādinājums, ka izstādes eksponāti tiek mainīti katru dienu, tādēļ uz izstādi vērts nākt atkārtoti.

Kā ierasts, izstādē skatāmas Latvijas savvaļā, galvenokārt Rīgas, Ogres un Tukuma apkārtnē, ievāktās ēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Izstādes veidošanā muzeja darbiniekiem palīdz Latvijas Mikologu biedrības speciālisti.

Sēņu dienas interesantas arī mazajiem apmeklētājiem. Bērni ar vizuāli uzskatāma modeļa palīdzību var izpētīt, kas īsti ir sēne, no kā tā sastāv, kā arī iepazīt sēņotni jeb micēliju – lielāko sēnes daļu, kas ir neredzama, jo atrodas zem zemes. Tāpat ir iespēja izveidot savu mini sēņu izstādi un aplūkot sēnes binokulārā. Skolēnu grupām (1.–7.kl.) līdz 21. septembrim iespējams pieteikties uz nodarbību "Raibā sēņu pasaule", kas ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu ar dažādu maņu palīdzību un darba lapu aizpildīšanu un citus uzdevumus.

Šogad izstādi bagātina priekšmeti no muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" krājuma. Jūgendstila periodā sēņu motīvu izmantoja sadzīves priekšmetu apgleznošanai, kā arī rokdarbos un dekoros, kas papildināja virtuves interjeru.

Izstādes laikā konsultācijas sniedz mikoloģes Inita Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure. Speciālistes aicina interesantas un retas sēnes ņemt līdzi – varbūt tieši jūsējā būs jauns eksponāts izstādē, kā arī izsaka pateicību visiem sēņotājiem par gada sēnes – dzīslkāta bekas – novērojumiem! 

Māja&Dārzs un Latvijas Dabas muzejs brīdina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Latvijas Dabas muzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form