Cēlās lilijas Dabas muzejā
Foto: LETA

No šodienas līdz 21. jūlijam Latvijas Dabas muzejā aplūkojama biedrības "Lilium Balticum" sarūpētā izstāde "Cēlās lilijas".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādē var aplūkot plašu liliju šķirņu klāstu – aptuveni 150 – īpaši izceltas trompetlilijas un OT grupas ziedi. Pasargājot trompetlilijas no pavasara salnām, jūlijā to majestātiskais daiļums apbur ikvienu puķu mīļotāju. Skaistuma noslēpums ir to radīšanā, kurā izmantota arī Lilium regale – populārais karaliskais augs ar trompetes formas ziediem. Savukārt OT grupa pārsteidz ar milzīgajiem, plaši atvērtajiem ziediem košās krāsās un valdzina ar patīkamu smaržu.

Dabas muzejā lilijas apskatei sarūpējuši selekcionāri Guntis Grants, Antra Balode, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš un citi. Speciālisti no biedrības "Lilium Balticum" atzīst, ka ārvalstu audzētāji aizvien vairāk interesējas par mūsu lilijām. Vietējo selekcionāru pieredze un veikums ir bagātība, ko novērtē ikviens puķkopis. Piemājas dārziem piemērotās šķirnes, kas būs ilgmūžīgas un noturīgas pret slimībām, visplašāk selekcionē un audzē tieši Latvijā, tāpat tās ir populāras arī Vācijā, ASV un Kanādā. Latviju var dēvēt par liliju lielvalsti, jo vietējie speciālisti regulāri tiek aicināti lasīt lekcijas, dalīties pieredzē un iepazīstināt ar saviem jaunākajiem veikumiem dažādās pasaules malās.

Jau par tradīciju ir kļuvusi izstādes skaistākā zieda noteikšana, tādēļ arī šoreiz apmeklētāji tiek aicināti izvēlēties savu simpātiju un balsot. Šī iniciatīva ir iespēja katram no mums būt piederīgam populārākās lilijas audzētāja sumināšanā, kuram tiks pasniegts biedrības "Lillium Balticum" ceļojošais slavas kauss.

Izstādē audzētāji sniedz padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji var iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

Tags

Lilijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form