Itālijā piedāvā iegādāties mājas par vienu dolāru
Foto: Shutterstock

Globālā pandēmija uz laiku apstādināja teju pusi pasaules. Taču nu jau lēnām dzīve sāk atgriezties ierastajā ritmā, un arī mākleri nesnauž – Činkve Frondi Itālijas dienvidos, kas sevi dēvē par "ciemu, kas brīvs no Covid-19", piedāvā iegādāties mājas par niecīgu cenu – vienu dolāru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mērķis šādam piedāvājumam ir pavisam vienkāršs – ciems vēlas piesaistīt gados jaunus cilvēkus, jo depopulācijas dēļ arvien samazinās iedzīvotāju skaits, vēsta "CNN". Činkve Frondi mērs Mišels Konija uzdevumu uzskata par tik nopietnu, ka tam piešķirts pat īpašs nosaukums "Operācija – skaistums".

"Jaunu īpašnieku atrašana daudzām pamestajām mājām ir būtiska, lai atgūtu degradētās, zaudētās pilsētas daļas," teic Konija.

Mājokļu darījumi Činkve Frondi notiek nedaudz citādāk nekā citviet Itālijā. Citās pilsētās un ciemos, kas pārdod mājas par aptuveni vienu dolāru vai eiro, ir nepieciešama pirmā iemaksa līdz 5000 eiro, kas no pircēja tiek ieturēta, ja nopirktā māja trīs gadu laikā netiek renovēta. Taču Činkve Frondi jāmaksā tikai ikgadēja apdrošināšanas polise 250 eiro apmērā līdz brīdim, kad darbi ir pabeigti.

Jaunajiem īpašniekiem gan var uzlikt sodu 20 000 eiro apmērā, ja trīs gadu laikā nepabeidz mājas pārkārtošanu. Citās pilsētās, kurās piedāvā iegādāties mājokli pēc līdzīgas shēmas, jaunie pircēji lielākoties darbus pabeidz pirms termiņa – viena vai divu gadu laikā.

Pieejamās mājas ir aptuveni 40-50 kvadrātmetru plašas, tāpēc darbiem nevajadzētu aizņemt pārāk ilgu laiku. Piedāvātās ēkas atrodas Činkve Frondi vēsturiskajā centrā, vairākām ir balkoni ar satriecošu skatu.

Činkve Frondi ir zināma kā "rāvējslēdzēja pilsēta", jo tā savieno Kalabrijas reģiona Jonijas krastu ar Tirēnas jūras krastu Itālijas zābaka lejasdaļā. No ciema paveras brīnišķīgs skats uz "UNESCO" sarakstā iekļautajām Eolijas salām.

Ja vēlies baudīt dzīvi Itālijā, vairāk par lēto māju iegādi vari uzzināt, rakstot uz e-pastu protocollo@pec.comune.cinquefrondi.rc.it

Tags

Nekustamais īpašums Itālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form