Kapu kultūra ar apstādījumiem. Kas jāsagatavo stādīšanai un kādus augus izvēlēties?
Foto: Shutterstock

Latvieši vienmēr augstā godā turējuši aizgājēju piemiņu, līdz ar to ļoti svarīga ir bijusi un vienmēr būs kapu kultūra ar apstādījumiem. Kapu vietas regulāri tiek aprūpētas un apstādītas ar dažādiem augiem, turklāt ne reizi vien dzirdēts no ārzemniekiem, ka pie mums kapi nereti līdzinās skaistiem dārziem un parkiem. Bet kā pareizi izvēlēties augus kapu kopiņām un kā vislabāk tos stādīt?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stādaudzētavas ''Baižas'' pārstāvji, kas snieguši padomus kapu apstādījumu ieviešanā, iesaka kapiņus ar daudzgadīgajiem augiem apstādīt jau rudenī, jo pavasarī nereti pienākumi ir tik daudz, ka to nepapsējam izdarīt. Septembris un oktobris ir ļoti piemērots laiks, kad ne tikai uzklāt kapa vietām skuju zarus, bet arī stādīt daudzgadīgos augus no konteineriem vai podiņiem. Rudenī vairs nav jārūpējas par stādījumu laistīšanu, tāpēc pavasarī stādījums sagaidīs ar košu zaļumu vai citu nokrāsu lapojumu.

Tags

Kapu kultūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form