Latvijā notiks Bruno Folladora kompostēšanas meistarklase
Foto: Shutterstock

No 27. līdz 30. jūnijam Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) organizē Latvijā vēl nebijuša mēroga divu dienu meistarklases "Lauku komposta māksla un zinātne", kuras vadīs starptautiski atzīts eksperts Bruno Folladors (Bruno Follador).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bruno Folladors ir agrārais ģeogrāfs, kompostēšanas praktiķis, kā arī starptautiski atzīts kompostēšanas eksperts, kurš strādā ar lauksaimniekiem Eiropā, konsultējot lauksaimniecības uzņēmumus dažāda mēroga kompostēšanā. Bruno ir "dzīvo augšņu" (living Soil) idejas pamatlicējs un dabas institūta ASV (The Nature Institute) vadītājs.

Aicinot interesentus pieteikties semināram, Folladors stāsta, ka senais teiciens par to, ka mēs iepazīstam saimniecības veselību, izmantojot tās komposta kaudzi, iegūst jaunu nozīmi un dziļumu, ja sāk uztvert kompostēšanu vairāk kā ikdienišķu darbību: "Tā ir darbība, kas pārsniedz utilitāros ražas un atkritumu apsaimniekošanas mērķus. Tas ļauj saimniekam uztvert komposta kaudzi kā izpausmi, kas norāda uz domāšanas veidu un attiecībām ar dabu."

Meistarklasēs interesenti varēs apgūt jaunas zināšanas un iespējas augstvērtīga komposta veidošanā starptautiski atzīta kompostēšanas eksperta vadībā, apgūt kompostēšanas pamatus, kā arī iegūt praktiskas zināšanas, kā veidot savas saimniecības mērogam atbilstošu kompostu un strādāt ar dažāda apjoma materiālu.

Kursa programma ietvers sekojošas tēmas:

  • bioloģiskā komposta kvalitātes novērtēšana, neizmantojot dārgus bioloģiskos testus;
  • dažādu kompostēšanas procesa fāžu atpazīšana;
  • dažādu organisko vielu sakārtošana dzīvā veselumā, radot dzīves apstākļus, kuros dabiski vairojas augsnei vēlamie mikroorganismi;
  • piemērota komposta veidošanas veids katras saimniecības/dārza vajadzībām ar optimālu rezultātu;
  • komposta vietas izveidošana, organizēšana un pārvaldīšana;
  • komposta kaudzes pareiza būvēšana un maisīšana;
  • oglekļa/slāpekļa attiecību izprašana no kvalitatīvā viedokļa;
  • kompostēšanas procesa integrēšana saimniecībā.

Pirmais divu dienu seminārs norisināsies 27. un 28. jūnijā no pulksten 9.30 līdz 16 mājā "Kurzemnieki" Sējas pagastā. Savukārt otrais – 29. un 30 jūnijā no pulksten 9.30 līdz 16 viesu mājā "Saulītes" Matīšu pagastā. Vairāk informācijas šeit.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.