Nacionālajā botāniskajā dārzā veido purva augu ekspozīciju
Foto: NBD

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) apmeklētāji jau nākamgad varēs iepazīties ar Latvijas kaļķainajos zāļu purvos un pārejas purvos augošo augu dažādībām, portālam "Delfi" vēsta NBD Dendrofloras nodaļas vadītāja Linda Strode.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekspozīju veidos NBD reto un aizsargājamo augu kolekcijās izaudzētie augi, kā arī biežāk sastopamās, šīm augtenēm raksturīgās sugas, kuras ievāktas ekspedīcijās, skaidro Strode.

Pundurbērzs un zemais bērzs, Latvijas savvaļas rododendrs – purva vaivariņš, parastā purvmirte, orhidejas – purva dzeguzene, stāvlapu dzegužpirkstīte; kukaiņēdāji augi – garlapu rasene un parastā kreimule; rūsganā melncere, spilves, raibā kosa, bezdelīgactiņa, sfagni un citi šo augteņu augi ir katrs ar savu stāstu par piemērošanos purva apstākļiem.

Veidotie purvu modeļi sniegs izglītojošu informāciju plašam apmeklētāju lokam, kā arī kalpos zinātniskajiem pētījumiem. Šosezon tiek iekārtotas augtenes, un jau šobrīd daudzi ekspedīcijās ievāktie augi ir piemērojušies jaunajiem apstākļiem un būs apskatāmi visiem interesentiem nākamajā sezonā.

Tags

Botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form