Rīgas dome pilsētas 58 apkaimēm dāvinās egļu dižstādus
Foto: Shutterstock

Rīgas dome (RD) Lielās talkas ietvaros pilsētas 58 apkaimēm dāvinās egļu dižstādus, portālu "Tavs Dārzs" informē RD pārstāve Aira Šmelde. Viņa skaidro, ka egļu dižstādu dāvināšana apkaimēm būs jaunas tradīcijas sākums, kas veicinās arī apzaļumošanu pilsētā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

RD pārstāve norāda, ka egles plānots stādīt katras apkaimes centrā, lai jaunie kociņi kļūtu par apkaimju iedzīvotāju pasākumu un svētku centrālo objektu. Kā skaidro RD pārstāve, ziemā šīs egles kļūtu par galvenajām apkaimju Ziemassvētku eglēm, kas veicinātu svētku sajūtu veidošanos arī ārpus Rīgas centra un būtu tuvāk ikvienam pilsētas iedzīvotājam. Kociņu stādīšanas idejas iniciatori ir RD deputāti Inese Andersone un Kaspars Spunde.

"Mēs vēlamies panākt maksimālu iedzīvotāju iesaisti Rīgas labiekārtošanā, lai pilsēta būtu patīkama un pievilcīga ikvienam – gan centrā, gan apkaimēs. Dižstādu stādīšana būs tikai viena no pirmajām iniciatīvām pilsētvides uzlabošanā," uzsvēra Andersone.

"Šādu īstu un zaļu egļu formātā mēs varam sniegt svētku sajūtu visai pilsētai un tas ne tikai būs skaisti, bet arī sasauksies ar mūsu "zaļo politiku". Ja iepriekšējos svētkos aktīvisti savās apkaimēs paši gādāja eglītes, tad tagad ar pašvaldības atbalstu jau būs gatava vieta, kur iedzīvotājiem svinēt svētkus, solidarizēties un vienkārši būt kopā. Tas būs apkaimju renesanse," sacīja Spunde.

RD aicina apkaimju biedrības un aktīvistus līdz 15. aprīlim pieteikt savas apkaimes iespējamo vietu kociņa stādīšanai, rakstot RD Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšniekam Viktoram Admidiņam e-pastā: Viktors.Admidins@riga.lv.Tad pašvaldība izvērtēs, vai norādītā vieta ir atbilstoša kociņa stādīšanai. Stādīšanu apkaimju pārstāvjiem būs jāveic saviem spēkiem.

Tags

Egles Latvijā Dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam