'Rīgas Puķu balle' Botāniskajā dārzā priecēs ar raibu programmu
Foto: Styler

Skaistākie Latvijas Universitātes Botāniskā dārza vasaras svētki ir "Rīgas Puķu balle 2013", kas notiks no 4. līdz 7. jūlijam Rīgā, Kandavas ielā 2. Svētku viesus priecēs ziedi un stādi, mūzika un izstādes. Būs iespēja iegādāties stādus un gūt jaunas idejas savam dārzam. Šogad ikvienam viesim būs iespēja radoši izpausties radošajās darbnīcās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Puķu Balle LU Botāniskajā dārzā notiek jau 13. reizi. Šogad svētkos, kā ierasts, būs ziedi un labākie stādi no Latvijas, mūzika, darbnīcas lielajiem un mazajiem, izjāde ar zirdziņu un dažādas mākslas aktivitātes, kurās iespējams radoši izpausties. Katru dienu būs atvērta kāda no darbnīcām, kur varēs iemēģināt roku papīra izgatavošanas mākslā, keramikas darbnīcā, iemācīties gatavot vainagu vai citus rotājumus no dabas materiāliem, kā arī gleznojot pie molberta brīvā dabā.

Ar Spānijas Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu tapusi 18. gadsimta spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis augu zīmējumu izstāde, bet ar Japānas vēstniecības Latvijā atbalstu – Bonsai izstāde. Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija piedāvās orhideju ekspozīciju. Griezto ziedu izstāde priecēs ar jaunākajām tendencēm griezto rožu, gerberu, lizantu, delfīniju un citu puķu modē.

Tropu tauriņu mājā no Dienvidamerikas un DA Āzijas tauriņu audzētājiem saņemtas 150 kūniņas ar smaragda dižtauriņiem, stiklspārņiem, zilajiem morfīdiem un helikonīdiem, kas no kūniņām izlidos tieši Puķu balles laikā.

Piektdien, 5. jūlijā, no plkst. 12 līdz 15 dārzā dažādās vietās un laikos varēs vērot Laikmetīgās dejas performanci Latvijas Kultūras koledžas audzēkņu izpildījumā, bet vakarā no plkst. 20 līdz 23 Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un Siguldas pūtēju orķestris Sidrabskaņas saspēlēs vakara koncertā – zaļumballē "Vasaras saulrietā". Sestdien no plkst. 14 līdz 15.30 uzstāsies folkloras kopas "Atbalss" no Baškīrijas, "Dzieti", "Jumaleņa", lietuviešu lauku kapela "Jurginas" un Nīcas etnogrāfiskais ansamblis.

Svētdien no plkst. 10 būs iespēja tiešraidē brīvā dabā vērot Dziesmu svētku gājienu, bet no plkst. 19 - Dziesmu svētku noslēguma koncertu "Līgo".

Tags

Botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form