Seši zemeņu lauki Latvijā, kuros vēl var pagūt ogas salasīt pašu rokām
Foto: Shutterstock

Gardās un veselīgās zemenes mūsu garšas kārpiņas priecē jau kādu laiku. Katru gadu ir saimniecības, kurās tiek piedāvāts lasīt zemenes, tomēr šogad daudzi saimnieki neizmanto šo iespēju, jo raža nav tik liela, kā vēlētos. Rakstā varēsi atrast piecus zemeņu dārzus, kuros baudīt saldās un sulīgās Latvijas zemenes un paņemt tās arī uz mājām.

Šogad ļoti daudzas saimniecības nepiedāvā lasīt zemenes, jo vai nu par to slikto ražu ir parūpējušās maijvaboles vai arī sausais laiks licis tām nokalst. Piemēram, Helēna Kokorēviča no Tukuma novada saimniecības "Gaiķi", kurā ik gadu lasītāji ir varējuši braukt ciemos, stāsta: "Šogad, diemžēl, sausuma dēļ nav lielas ražas – viss ir izkaltis. Zeme ir kā māls un neaug ne kartupeļi, ne labība, ne ķirši un arī zemenes nav tik daudz, lai varētu uzņemt lasītāju pulkus."

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Tavs Dārzs iesaka