Speciālista skaidrojums par piemērotāko augsni augiem podos
Foto: Privātais arhīvs

Augsne dārzā ir neatņemama sastāvdaļa, turklāt bez tās nevar iztikt arī telpaugi. Kā izvēlēties piemērotāko augsni, kādus materiālus izmantot augsnes veidošanai, kā arī - kā to soli pa solam samiksēt, portālam "Tavs Dārzs" viedoklī dalās dārzu centra "Labklājības Dārzi" konsultants Kaspars Parfenovičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Raksta turpinājumā vari lasīt dārzu centra "Labklājības Dārzi" speciālista sarūpēto aprakstu par augsni.

"Par zemi (augsni), ir teiciens: "No zemes tu esi nācis un par zemi tev ir jāpaliek." Tas attiecināms gan uz cilvēkiem, dzīvniekiem, augiem, gan daudziem citiem organismiem.

No zemes mēs iegūstam pārtiku – barību, ko cilvēka organisms sevī sadala, lai barotu un veidotu jaunas ķermeņa šūnas, un rezultātā tiek nodrošināti dzīvībai vajadzīgie procesi, lai mēs spētu dzīvot un radīt pēcnācējus. Lai mēs būtu veselāki un dzīvotu ilgāk, mūsu pārtikai jābūt veselīgai – tātad tajā ir jābūt visām nepieciešamajām vielām (uzturvielām, minerālvielām, mikro un makro elementiem, vitamīniem, aminoskābēm utt.).

Jau no sēkliņas stadijas, augam augot un briedinot augļus, arī ir vajadzīgas daudz un dažādas vielas, lai tas spētu izaugt spēcīgs un radīt skaistus, garšīgus un veselīgus augļus. Tā kā pamatā šīs vielas augs uzņem no augsnes, tad arī augsnei ir jābūt pietiekoši bagātīgai, lai sniegtu augam visu vajadzīgo. Saīsinot un vienkāršojot procesus, kas sākas auga sēkliņā turpinās līdz vesela cilvēka ķermenim, var pateikt šādi: "Cilvēka veselība sākas ar veselu augsni". Tātad – ja gribam būt veseli, mums jāēd veselīgā augsnē audzēta pārtika.

Šai rakstā ieskatīsimies mazliet smalkāk augsnē – tās sastāvā, īpašībās un tajā notiekošajos procesos. Pastāstīšu, kā izveidot veselīgu augsni pašam – augu audzēšanai podos.

Tags

Augsnes uzlabošana Dārzs Telpaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi