Tirdziņš, ekskursija un zaļumballe: jūlija sākumā Mālpilī svinēs vērienīgus zemeņu svētkus
Foto: Publicitātes foto

2. jūlijā jau otro gadu Mālpilī tiks svinēti zemeņu svētki, tādejādi godinot Latvijas vasaras kulta ogu. Svētku laikā tā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet doties ekskursijā uz zemeņu laukiem Sidgundā, iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu, dienas garumā klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās, savukārt vakarā doties uz lauku zaļumballi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Katrai Latvijas vietai ir sava identitāte, savi svētki un darbi ar kuriem lepoties! Mālpilī ir plašākie zemeņu lauki Latvijā un čaklākie uzņēmēji, kuri audzē zemenes. Tāpēc uzskatu, ka ir pamatoti tieši šeit rīkot svētkus par godu vienam no Latvijas vasaras simboliem – zemenei, vienlaikus godinot darba tikumu un darba augļus!" klāsta zemeņu svētku idejas autore un viena no organizatorēm Kristīne Jonīte-Jurkevica.

Kristīne Jonīte-Jurkevica stāsta, ka Mālpilī zemenes audzē slēgtās platībās un atklātos laukos vairāk kā 27ha plašumā. Šeit ir pirmās ogas maijā un pavisam vēlas ogas oktobrī. Gara un garšīga ogu sezona gandrīz pusgada garumā lutina Latvijas iedzīvotājus, tāpēc mālpilieši aicina visu Latviju doties uz Mālpili un kopā svinēt zemeņu sezonu.

Foto: Publicitātes foto

"Siguldas novads izsenis ir bagāts ar unikāliem un iniciatīvas bagātiem uzņēmējiem. Esmu lepns par Siguldas novada Mālpils pagasta uzņēmējiem un šī pasākuma plašo organizatoru komandu, kura radījusi svētkus, uz kuriem dodas cilvēki no visas Latvijas, veicinot Mālpils pagasta atpazīstamību un jaunu tūrisma piedāvājumu Siguldas novada teritorijā," tā par svētkiem stāsta Uģis Mitrevics, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Zemeņu svētku radīšanā aktīvi iesaistās vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji, jo zemenes iedvesmo cept kūkas, vārīt ievārījumus, meistarot kokteiļus, šūt kleitas, somas un apakšveļu, radīt traukus, dekorus un rotas.

Svinīga svētku atklāšana paredzēta pulksten 14 Mālpils Kultūras centra pagalmā, taču jau pirms tam Mālpils pagasta un Siguldas novada iedzīvotāji varēs darboties un tirgoties Mālpils pagasta sirdī.

Ieeja zemeņu svētku dienas pasākumos – bez maksas.

Lūk, svētku programma:

  • Pulksten 11 Mālpils centrā, bērnu laukumā, notiks ciguna nodarbība vecākiem ar bērniem "Dzīvības spēka modināšana";
  • No pulksten 12 Nākotnes ielā rosīsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties preces, kuru dizainā vai sastāvā izmantotas zemenes. Varēs arī iegādāties dažādas skaistumlietas, mājražotāju gardumus un īpašas zemeņu piparkūkas;
  • No pulksten 12 līdz 18 pie Mālpils muižas būs iespēja pacelties gaisa balonā un redzēt svētkus no augšas;
  • No pulksten 14 līdz 18 aiz Mālpils Kultūras centra gan lieliem, gan maziem būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un izklaidējošās aktivitātēs;
  • Pulksten 15 Mālpils Kultūras centra pagalmā varēs apmeklēt svētku izglītojošo programmu, kuras laikā "Augusta zemenes" saimnieks un agronoms Guntars Dzērve stāstīs par veiksmīgu zemeņu audzēšanas noslēpumiem un pieredzes stāstu "Katrai ģimenei savu zemeņu dobi!";
  • Pulksten 17 Mālpils Kultūras centra pagalmā koncertā "Zemeņu virpulī" uzstāsies Mālpils Kultūras centra un viņu draugu amatiermākslas kolektīvi;
  • No pulksten 17 līdz 20 darbosies fotostudija "Mālpils zemeNes" ogu laukos Sidgundā.
  • No pulksten 20 Mālpils Kultūras centra pagalmā uzstāsies atraktīvais ansamblis "Ziņģes brāļi", bet svētku noslēgumā, no pulksten 21 līdz pat 2 naktī, zemeņu svētku apmeklētājus bezmaksas koncertā-zaļumballē priecēs grupa "Jauno Jāņu orķestris" un leģendārā rokgrupa "Līvi".

Tags

Svētki Zemenes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form