Video: Robots mandeļu laukos steidz palīgā cīņā ar tārpiem
Foto: Publicitātes attēli

Inovācijas un jaunas tehnoloģijas regulāri tiek radītas arī, lai atvieglotu dārzkopības darbus. Vairakkārt dzirdēts par robotiem, kas noteiktā grafikā laista dārzu, nolasa ogus un augļus un ravē dobes. Viens no pēdējiem jaunumiem ir "InsightTrac" robots, kas ar īpašu tehnoloģiju atrod un notriec mandeles, kurās iedzīvojušies tārpi. Tehnoloģija radīta, lai uzlabotu koku veselību un palielinātu novācamo ražu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc ražas novākšanas kokos palikušās mandeles dēvē par "mūmijām" un tās var piesaistīt kaitēkļus, kas būtiski samazina nākamās gadas ražu. Jaunā patentētā ierīce paredzēta, lai pēc ražas novākšanas patstāvīgi meklētu koku zaros palikušās mandeles un notriektu tās, izmantojot zemei draudzīgas bioloģiski noārdāmas granulas, raksta tehnoloģijas izstrādātāji. Sistēma tiek izmantota, lai sagatavotos nākamajai sezonai. Robots "InsightTRAC" var darboties 24 stundas diennaktī, identificējot un izsekojot kokus augļu dārzā un sniedzot lauksaimniekiem datus, ko izmantot, lai aprēķinātu koku rentabilitāti. Pašlaik robots radīts konkrēti mandeļu koku apsekošanai, bet ražotāji plāno paplašināt darbību.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Augļu dārzs Inovācijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form