Šonedēļ turpinās ražas vākšana - ogas, gurķi, tomāti, agrie kartupeļi. Vāc ārstniecības tējas, pļauj zālienu, cērp dzīvžogu un bauda vasaru!

29., 30. jūlijā apgriež stīgas zemenēm. Pavairošanai jaunos stādus labāk ņemt no viengadīgiem augiem, vispirms tos, kuri atrodas tuvāk mātesaugam. Aco augļu kokus.

Novāc gurķus, tomātus, kabačus. Lasa ogas. Upeņu krūmiem pēc ražas novākšanas saīsina dzinumus, avenēm izgriež noražojušos dzinumus. Gatavo ievārījumus, konservē, skābē, spiež sulas, liek kaltēt, saldēt vai kā citādi sagatavo ražu uzglabāšanai. Ravē un mēslo zemeņu stādījumus.

31. jūlijā rok agros kartupeļus pārdošanai vai īslaicīgai uzglabāšanai. Pēc kārtīga lietus bumbuļi paaugušies lielāki. Ja kartupeļi nav migloti, dažviet jau parādās lakstu puve, taču tagad miglot drīkst tikai vēlo šķirņu kartupeļus.

1., 2. augustā turpinās sakņu dienas. Sēj rudens šķirņu redīsus, dziļi sagatavotā augsnē arī daikonus. Novāc un apžāvē sīpolus un ziemas ķiplokus. Vāc burkānus un citus sakņaugus, ko nepieciešams kādu dienu uzglabāt. Apstrādā augsni.

3. augustā vēl var acot rozes, arī ķiršus un plūmes. Dala un pārstāda vasaras sākumā noziedējušās ziemcietes, piemēram, īrisus, prīmulas, aslapu flokšus, arābes, doronikas un krāšņo sirdspuķi, kas tautā iesaukta par lauzto sirdi. Vāc ārstniecības augus. Lasa ogas, vasaras šķirņu augļus. Gatavo ievārījumus, konservē. Vāc puķu sēklas.

4. augustā vāc agros kāpostus, ziedkāpostus, kolrābjus. Ievāc dažādas mētras tējām, pārstāda biezi saaugušās piparmētras, stāda podiņos ar spraudeņiem apsakņotās salvijas, lipijas vai stēvijas, kurām būs jāpārziemo telpās. Vāc puķu, garšaugu un salātu sēklas. Pēcpusdienā laista un mēslo istabas puķes, balkonu kastēs stādītos augus. Cērp dzīvžogus, appļauj zālienus.

5. augustā - no rīta, kad vairs nav rasas, vāc raudenes un deviņvīruspēka ziedus tējām. Pēcpusdienā brīvajās vietās dārzā vēl var iesēt dilles un spinātus rudenim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!