Foto: LU Botāniskajā dārzā bagātīgi uzziedējis naudas koks
Foto: Publicitātes attēli

Kā vēsta ticējumi – ziedošs naudas koks nes veiksmi un bagātību, un kā reiz tas ar savu ziedēšanu iepriecinājis Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza darbiniekus.

Kā "Tavs Dārzs" informē LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa, krasulām ir vairāki simti sugu. Populārākā no tām ir olveida krasula jeb portulaku krasula Crassula portulacea, kas tautā plašāk pazīstama kā naudas koks.

Piemēram, LU Botāniskā dārza kolekcijā ir apskatāmi 20 dažādi krasulu ģints taksoni (sugas un šķirnes). "Šobrīd sukulentu siltumnīcā aplūkojama arī naudas koka ziedēšana – notikums, ko mājas apstākļos izdodas novērot reti," piebilst Gudrupa. "Lai gan precīzu auga ziedēšanas ilgumu prognozēt ir praktiski neiespējami, paredzams, ka naudas koks Botāniskā dārza apmeklētājus ar ziediem priecēs vēl vairākas nedēļas."

LU Botāniskais dārzs apmeklētājiem atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz pulksten 16. Plašāk par ieejas maksu vari izlasīt šeit.

Foto ieskats LU Botāniskā dārza sukulentu siltumnīcās, kurās pašlaik apskatāmi ziedošie naudas koki:

Tags

Botāniskais dārzs Naudas koks Telpaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form