Foto: Pavasara augu daile un košumi Nacionālajā botāniskajā dārzā
Foto: Publicitātes foto

Pavasarīgas vēsmas jūtamas ik uz soļa, un arī Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī ar savu ziedēšanu priecē dažādi pavasara augi.

Kā "Tavs Dārzs" pastāstīja NBD pārstāve Ginta Jakštāne, pašlaik uzziedējušas pirmās tulpītes, krāšņi zied arī zilsniedzītes, cīrulīši, muskares un daudzi citi augi. Savukārt dekoratīvo skujeņu ekspozīciju rotā ēriku rožainie, baltie un violetie ziedi. "Vērīgākie apmeklētāji dendrārijā pamanīs zalktenes, kuras smaržīgo un skaisto ziedu dēļ mēdz saukt par meža ceriņiem. Tas gan ir indīgs augs, tādēļ aplūkojams no attāluma," brīdina Jakštāne.

"Tavs Dārzs" jau vēstīja, ka ārkārtas situācijas dēļ NBD ir slēgta Oranžērija un arī bērnu rotaļlaukums, bet āra ekspozīcijas ir atvērtas ikvienam interesentam. Botāniskā dārza pārstāvji gan atgādina, ka arī 129 hektāru plašajā NBD teritorijā arī ir jāievēro divu metru distance. NBD Salaspilī arī darbojas kā līdz šim – no pulksten 9 līdz pulksten 18. Šeit vari izlasīt vairāk par darba laiku un cenām.

Lai skaistos pavasara augus varētu aplūkot, neizejot no mājām, piedāvājam foto ieskatu ziedošajā NBD Salaspilī:

Tags

Dārzs Nacionālais botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form