Foto: Rīgā noskaidrotas 2021. gada skaistākās puķu dobes
Foto: Publicitātes foto

Ik gadu Rīga vasarā tiek saposta īpaši krāšņa, priecējot ar bagātīgām puķu dobēm, un arī šis gads nav izņēmums. Jau tradicionāli jūlijā SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" dārznieki mērojas spēkiem, kuram izdevusies krāšņākā un videi atbilstošākā vasaras puķu dobe, un arī šogad noteikta Rīgas visskaistākā puķu dobe – jau otro gadu pēc kārtas laurus plūc dārznieces Aelitas Strujevičas un viņas kolēģu izlolotā puķu dobe Kuldīgas un Slokas ielas krustojumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu informēja SIA "Rīgas Meži" daļas "Dārzi un parki" pārstāve Anitra Tooma, vairāk nekā 80 dobju, ziedu piramīdu un vāžu konkurencē par 2021. gada Rīgas izteiksmīgāko un krāšņāko atzīta Kuldīgas un Slokas ielu krustojumā esošā vasaras puķu dobe (titulbildē). Viņa atzīmē, ka visi stādījumi bija aizraujoši, īpaši atzīmējams, ka karstajā un sausajā vasarā Rīgas dārznieki spēja nodrošināt atbilstošu kopšanu, tai skaitā laistīšanu.

Dobes vērtē vairāk nekā 30 Rīgas dārzu un parku dārznieki, iecirkņu speciālisti, darbinieki, kā arī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvji, kuri puķu pilnziedā dodas iepazīt kolēģu veikumu. Pēc visu stādījumu apskates katrs speciālists aizklāti balso par trim dobēm, kas patikušas visvairāk.

Balsojuma rezultāti:

  • 1.vieta: dobe Slokas un Kuldīgas ielu krustojumā;
  • 2.vieta: Uzvaras parka lielā dobe un Mežaparka dobes;
  • 3.vieta: Līvu laukuma dobes;
  • Tālāk seko Ziedoņdārza, Operas un citas dobes.

Foto: Rīgā noskaidrotas 2021. gada skaistākās puķu dobes
Foto: Publicitātes foto

Dalītās 2. vietas ieguvēja Uzvaras parka puķu dobe.

Kā vēsta Tooma, jūlijā vislabāk redzams, kā pilsētvidē jūtas izvēlētie augi un kā dobēs ieaugušas jaunienācēju šķirnes. Puķu mode katru gadu mainās. Tirgū ienāk aizvien jauni augi un šķirnes, kuras dārznieki vēlas izmēģināt arī Rīgas puķu dobēs.

Kopumā šogad apstādījumos iedēstīti vairāk nekā 70 tūkstoši stādu. Vienā dienā Rīgas dārznieki spēj iestādīt līdz pieciem tūkstošiem stādu. Lielās dobes tiek dēstītas talkās, kad strādnieki jau agrās rīta stundās tiekas pie puķu dobes, pēc projekta skices uz zemes zīmē rakstus, pēc tam tos aizpildot ar stādiem. Tur vajag precizitāti un pacietību, daudz mietiņu un vairākus simtus metru garas auklas.

Foto: Rīgā noskaidrotas 2021. gada skaistākās puķu dobes
Foto: Publicitātes foto
Dalītās 2. vietas ieguvēja – puķu dobe Mežaparkā.

SIA "Rīgas Meži" daļas "Dārzi un parki" pārstāve uzsver, ka vasaras dobju veidošanas process ir garš, sarežģīts un laikietilpīgs. Proti, jau tagad tiek plānotas nākamā gada Rīgas apstādījumu ziedu un augu raksti. Rudenī audzētavās tiek pasūtīti stādi, kurus dārznieki saņem tūlīt pēc pavasara salnām. Visas Rīgas puķu dobes tiek apstādītas mēneša laikā.

"Visas dobes ir skaistas," saka "Rīgas Meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. "Šis pasākums ir unikāla pieredzes apmaiņa. Ir tīkami vērot, kā dārznieki pie puķu dobes pārrunā un argumentē, kurš stāds pilsētvidei un ir atbilstošāks un kurš sausumu un karstumu pārcieš grūtāk. Dārzniekiem un audzētājiem ir jāsanāk kopā un jāmainās ar padomiem un viedokļiem. Tikai tā var tapt krāšņākie Rīgas dārzu un parku apstādījumi."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Foto: Rīgā noskaidrotas 2021. gada skaistākās puķu dobes
Foto: Publicitātes foto
3. vieta piešķirta Līvu laukuma dobēm.

Uzvaras parka dārzniece Daiga Seņkāne šovasar īpaši uzteic apstādījumu laistītājus: "Tā ir īpaša māksla, pietiekami un nesteidzīgi apliet augus. Tas bija grūts uzdevums šajā laikā, kad gribējās visu apliet pēc iespējas vairāk un ātrāk."

Kā norāda Tooma, ikgadējā vasaras puķu dobju apgaita ir starts jaunam darba cēlienam. Labākie šā gada risinājumi un pieredzes tiks izmantotas nākamgad, taču citur augu kompozīcijas mainīsies radikālāk.

Foto: Rīgā noskaidrotas 2021. gada skaistākās puķu dobes
Foto: Publicitātes foto
3. vieta piešķirta Līvu laukuma dobēm.

Tags

Dārzs Dārzs pilsētā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form