Foto: Rundāles pils franču dārzā aicina lūkot ziedošās rozes
Foto: Publicitātes attēli

Jūnija beigas un jūlija sākums allaž ir krāšņu ziedu piepildīts. Rundāles pils franču dārzs nav izņēmums – tur šobrīd apskatāmas brīnumskaistas rozes neskaitāmos toņos un krāsās, kuras ar savu smaržu apburs ikvienu garāmgājēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turklāt, arvien krāšņāk uzziedot rozēm, sestdien, 4. jūlijā, no pulksten 10 līdz 18 Rundāles pils franču dārzā norisināsies stādu un dārza preču tirgus. Šajā dienā būs laipni gaidīti gan apmeklētāji, kas vēlas tikai apskatīt parku, gan arī dārzu mīļotāji, kas vēlas iegādāties stādus un noderīgas lietas sava dārza kopšanai.

Stādu tirdziņā piedalīsies vairāk nekā 40 stādaudzētāju ar plašu stādu sortimentu. Apmeklētāji varēs iegādāties rožu, lavandas, dažādu ziemciešu un pat melleņu stādus. Blakus stādaudzētājiem preces piedāvās arī dārza instrumentu un dekoru tirgotāji. "Lai atbalstītu stādu un dārza preču tirgotājus, kuri gadu no gada piedalījās mūsu Dārza svētkos, esam nolēmuši šajā gadā organizēt stādu un dārza preču tirgu," atklāj Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse. Līdztekus stādu tirgum nenotiks ne muzikāli, ne teatrāli priekšnesumi, kā tas bijis citkārt.

Ievērojot valstī joprojām pastāvošos fiziskās distancēšanās nosacījumus, tirgotāji būs izvietojušies vairākās parka alejās, tāpēc interesenti ir laipni aicināti izstaigāt visu franču dārza teritoriju, lai atrastu skaistākos stādus un noderīgākās preces, vienlaikus baudot gan rožu krāsas un smaržas, gan visu citu puķu un, protams, arī ziedošo kokaugu krāšņumu.

Tirdzniecības dienā pie Dārznieka mājas būs apskatāma astilbju izstāde, ko piedāvā stādaudzētava "Baižas" un kas tiks atvērta jau 3. jūlijā un turpināsies līdz 5. jūlijam. Stādaudzētavas pārstāve Zane Zeltiņa norāda, ka izstādes laikā apmeklētāji var nolūkot tīkamāko astilbju šķirni, un, ja tā nebūs pieejama tirdzniecības vietā, to varēs iegādāties izstādes noslēguma dienā 5. jūlijā.

Tags

Dārzs Rozes Rundāles pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form