Ar nepabeigtības sajūtu – striķos iekārtas spuldzes kā dizaina apgaismojums
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Minimālisma stila laikmetā nepamanītas nepaliek lampas, kas izceļas ar savu vienkāršību un atturību. Nekādi spilgti abažūri, uzkrītošas detaļas un greznības – tik vien kā glīts vads, stiprinājums un skaista spuldze. Neko vairāk arī nevajag.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja aplūkosi gaismas ķermeņu salonveikalus vai stendus, noteikti manīsi šāda dizaina veidojumus, kas ar savu vienkāršību izceļas uz visu pārējo fona, tāpēc ne velti tās izvēlas skandināvu stila iekārtojumos.

Ja atkailinātā spuldze šķiet pārāk lakoniska, noteikti atradīsi līdzīga dizaina izpildījumos, kuros spuldzi ietērpj kāds vienkāršs ietvars, piemēram, metālisks kupols ar ģeometriskām formām.

Var likt lietā jau esošo abažūra metāla pamatni, neizmantojot audumu vai citu materiālu, šāds nepabeigtais dizains šobrīd ir ļoti aktuāls.

Varētu domāt, ka šādi gaismekļi nav tie omulīgākie izstarotās gaismas dēļ, taču viss ir atkarīgs no spuldzes, un tās šādiem objektiem iegādājamas, lai sniegtu ne par spilgtu, ne vāju apgaismojumu.

Var atrast arī spuldzes, kas pašas par sevi ir kā dizaina elementi.

Arī auklas, kurās iekārtas spuldzes, ir visdažādākās – krāsainas, raibas, gumijotas, ar diegiem vērptas un pavisam neuzkrītošas, tāpēc arī šo elementu var pieskaņot interjeram.

Lūk, arī lampa, kurā apvienotas vairākas iekārtās spuldzes!

Šādi gaismas ķermeņi pateicīgi arī no tā aspekta, ka tie nesamazinās telpu un zemu griestu gadījumos lieki nepievērsīs uzmanību šim telpas trūkumam.

Ļoti bieži šādus gaismas ķermeņus izmanto arī pie gultas kā naktslampiņas.

Saprotams, ka plašākās telpās ar vienu šādi iekārtu spuldzi līdzēts nebūs, tāpēc var aizlienēt ideju par dažādos augstumos iekārtiem šādiem gaismas ķermeņiem striķos.

Lūk, pavisam netipisks dizaina risinājums, kur garajos striķos iekārtās spuldzes skaisti sarindotas zem pīta kupola, kas pats par sevi grezni papildina interjeru.

Tags

Apgaismojums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form