Foto: Dzīvojamie nami izrotāti kā piparkūku mājiņas
Foto: Sam Beasley / cc

Piparkūkas nereti izrotā tik krāsaini un skaisti, ka gluži vai žēl to apēst. Ja piparkūka ir mājiņas formā, radošā fantāzija liek domāt, kā gan šāda māja izskatītos dzīvē – ar tik daudz lampiņām, krāsainām bumbām un citiem dekoriem. Un ziniet, dažas mājas arī atradām tādas, kas par mata tiesu izskatās kā piparkūku namiņi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, māja Norvēģijā pārvērsta teju līdz nepazīšanai. Viscaur gaismiņu virtenes, skuju koku zaru rotājumi iekārti fasādē, logos izkārti lukturi un sasnigušais sniegs nevis savākts, bet atstāts tieši tā kā uzkritis. Izskatās gluži kā pasakā!

Ja māja ir brūna un ar baltiem elementiem, piemēram, logu ailēm, aplodām, terasi, kāpnēm u.tml., vizuāli kopskats nudien atgādina ar baltu glazūru rotātu piparkūku namiņu.

A post shared by @archi_ologie on Dec 8, 2017 at 7:38pm PST

Kāpēc gan rotāt mājokli tikai iekštelpās, ja var likt pasmaidīt arī garāmgājējiem ar rotājumiem mājai no ārpuses? Lūk, kāds nams Strasbūrā dekorēts ar mīkstajām rotaļlietām, lielām bumbām un dāvanu kastēm.

Lielu lomu iespaida gūšanā spēlē tieši apgaismojums. Ja izmantosi labi daudz lampiņu virtenes (paredzētas lietošanai āra apstākļos), nams pārvērtīsies līdz nepazīšanai. Ja māja šādi izrotāta, nemaz negribas to pamest, izskatās pārāk omulīgi.

A post shared by Maria Peltomaa (@miapelto) on Dec 13, 2017 at 9:28pm PST

Lai arī pie mums, Latvijā, nav ierasts redzēt tik spilgti izgaismotus namus, varbūt kaut ko no šī piemēra varam aizlienēt arī paši? Mājas rotāšana pietuvinās svētku sajūtu.

A post shared by Jake Marimberga (@jcup777) on Dec 13, 2017 at 6:45pm PST

Arī nelielas mājas var glīti izrotāt, izmantojot pagalma un dārza priekšrocības.

A post shared by Lucy DeNicola (@lucydenicola) on Dec 12, 2017 at 5:00pm PST

Kāds tā pamatīgi padomājis par to, lai māja izskatītos kā no pasaku grāmatas. Piestiprinātas imitētas lāstekas, tradicionālās konfekšu standziņas uz jumta un pat pieskaņota pastkastīte!

Ja sūksties par to, ka nav sniega, palūko šos piemērus! Nav ne miņas no sniega, tomēr noskaņa ir panākta un Ziemassvētku klātbūtne tāpat ir jūtama.

A post shared by iamedó (@kosztrubedo) on Dec 11, 2017 at 9:03am PST

A post shared by ClaxXx (@claxx12345) on Dec 12, 2017 at 6:40pm PST

Ja lampiņas izkar arī krūmos, kokos un citos augos, efekts ir vēl iespaidīgāks.

A post shared by Kathy (@tableaubotanique) on Dec 10, 2017 at 11:40pm PST

Šeit arī aplūkojams atjaunots divstāvu koka nams, kas pat ļoti atgādina piparkūku mājiņu.

Tags

Arhitektūra Ziemassvētku rotājumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form