Katrs pakāpiens kā māksla – idejas radoši pārkrāsotām trepēm interjerā
Foto: Shutterstock

Divstāvu vai pat augstākām mājām neiztrūkstošas ir trepes, taču, lai tās izskatītos kaut cik interesantākas, pakāpienus var nokrāsot. Un nemaz nevajag baidīties no šādas idejas – šie piemēri pierādīs, ka tas var izskatīties pat ļoti labi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja trepju dizains ir apnicis, tā vietā, lai patukšotu naudas maku un mainītu pret jaunām, apsver domu par dizaina pārvērtībām, pakāpienus nokrāsojot pilnībā vai tikai daļēji. Iedvesmai daži interesanti piemēri no ''Houzz''.

Nav nemaz vajadzība krāsot visus pakāpienus vienā krāsā – tas izskatīsies pārāk garlaicīgi. Šajā piemērā, kur dominē baltā krāsa, ļoti labi piestāv divu zilo toņu krāsas pakāpieni. Viens tumšāks, viens gaišāks – rezultātā dinamisks un interesants noformējums.

Lūk, arī ieskats, kā trepes izskatās, kāpjot no augšstāva lejā.

Tie, kas sailgojušies pēc dzīvespriecīgām notīm dzīves telpā, var nošpikot šo izpildījumu ar pakāpienu sienu nokrāsošanu. Tad krāsas būs labāk redzamas tieši no lejas stāva.

Koka trepes ir klasiska vērtība, bet, nokrāsotas baltas, saglabājot oriģinālo koka krāsu vien margai, iegūts pavisam citādāks dizains. Skandināvisks, elegants un atturīgs.

Ja balta krāsa nav tavs aicinājums, nokrāso pakāpienus melnus, bet margas atstāj koka krāsā – arī šāds izpildījums izskatīsies gaumīgi.

Oriģināla dizaina lietpretēji būs aizrauti ar šo ideju, nokrāsojot vien daļu no trepēm. Pakāpienu vidu atstāj oriģinālajā krāsā, bet malas nokrāso baltas. Gala rezultāts noteikti būs iespaidīgs! Turklāt pakāpienus nevarēs nepamanīt.

Vēl viens variants – nokrāsot trepes baltas un daļu pelēku, lai neizskatītos pārāk sterili. Šajā gadījumā pelēkā krāsa arī būs praktiskāka izvēle.

Mākslinieciska stila mājoklī rotaļīgu noformējumu radīs trīs krāsu izmantojums – šajā gadījumā klasisko melnbalto salikumu atsvaidzina sulīgi zaļā krāsa.

Ļoti interesanti izskatīsies, ja uzlīmēsi vai ar krāsu uzzīmēsi ciparus uz katra pakāpiena. Bērniem noteikti būs interesantāk apgūt skaitīšanas mākslu.

Tags

Interjera idejas Krāsas interjerā Krāsu izvēle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form