Kopšana, piemērotākā izvēle un nepieciešamība mājas: svarīgākais par paklājiem
Foto: Shutterstock

Ja mazā vannasistabas paklāja atrašanās iemesls telpā ir visnotaļ skaidrs, tad dekoratīvie izstrādājumi gan var pildīt dažādas funkcijas, piemēram, sadalīt telpu zonās, piesātināt interjeru, radīt mājīgumu un vēl, un vēl. Tieši tāpēc šoreiz zem lupas liksim paklājus – kādi ir labākie varianti dažādu materiālu kopšanā, kā tos tīrīt "avārijas" situācijās, kā izvēlēties savam mājoklim piemērotāko un vai šī grīdsega maz ir aktuāla arī mūsdienās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

To izmēri, materiāli, krāsas un formas ir pieejamas tik daudzās variācijās, ka var būt pat grūti izvēlēties. Visbiežāk dekoratīvie varianti tiek izlikti viesistabās, lai telpu padarītu mājīgāku, kā arī mazākos dzīvokļos – lai atdalītu vienu zonu no citas. Savukārt mīkstie paklāji pa visu grīdu biežāk tiek izmantoti privātmājās vai dzīvokļu guļamistabās.

Runājot par aktualitātēm un tendencēm, kā sacījusi interjera dizainere Vīva Ieviņa: "Paklājs drīkst būt jebkāds, šodien netiek uzskatīts, ka pūkaini, spalvaini, fakturēti paklāji ir problēma putekļu dēļ, jo ir pietiekams profesionālu putekļsūcēju klāsts. Lai dzīvo paklāji! To rakstu, stilu, formu un krāsu pilnībā."

Ja ir luste un vēlēšanās, stilīgu paklāju vari no dzijas kamoliņiem vai vecajiem džiniem uztaisīt arī paša spēkiem. Tāpat nevajag baidīties vienā telpā likt vairākus paklājus, kombinējot dažādus stilus un tekstūras. Labā ziņa – ja arī būs nošāvis greizi, paklāju vienmēr var noņemt un tam rast citu pielietojumu. Vairāk lasi apkopotajos rakstos!

Tags

Interjera idejas Paklājs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form